Teraz jest 28 mar 2024 19:19:05




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
kindle classic - nowa bateria? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2014 23:55:11
Posty: 36
eCzytnik: kindle5 classic
Post kindle classic - nowa bateria?
pytanie:
---------
kindle classic 4.1.4 - czy jest sens (i w ogóle możliwość) wymiany baterii, po latach, na... chyba jednak oryginalną,fabryczną?

coś mi sie zdaje, że kindle za szybko wyładowuje się w stanie, który narzucam ponad 5-sekundowym trzymaniem wyłącznika (dłuzsze, około 15 sek, daje restart). Czy w ten sposób calkowicie wyłączam kindle? nie jestem tego pewien... Bywa bowiem, że naładuje baterię, troche przytrzymam przycisk, kindle "gaśnie" (zero screensaver'a), poleży tak jakiś czas i znajduje go... wyładowanym.


30 maja 2023 11:55:00
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: kindle classic - nowa bateria?
To zależy. Jeśli klawisze działają dobrze, to można się pokusić o wymianę. Wygląda na to, że Amazon nadal wspiera swoje starsze modele, więc istniejących funkcjonalności nie powinieneś stracić. Z tego co widzę to baterie kosztują koło 70zł. Chyba trzeba by tą operację wykonać samodzielnie żeby nie płacić serwisowi za wymianę, bo pewnie wyszłoby porównywalnie z ceną czytnika ;)
https://www.youtube.com/watch?v=3ehx7qyWpEo
Wygląda na to, że potrzeba podgrzać suszarką żeby rozmiękczyć klej i uważać żeby nie wywołać pożaru odklejając stary akumulator.

W "prawdziwe" wyłączanie się nigdy nie bawiłem. Wydaje mi się, że sama akcja wyłączania i ponownego włączania zużyje tyle ładunku, co czytanie przez kilka dni.

PS:
Możesz też wymienić czytnik sposobem Cyfranka:
viewtopic.php?f=146&t=17697

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


06 cze 2023 1:08:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2014 23:55:11
Posty: 36
eCzytnik: kindle5 classic
Post Re: kindle classic - nowa bateria?
t3d napisał(a):
Chyba trzeba by tą operację wykonać samodzielnie żeby nie płacić serwisowi za wymianę, bo pewnie wyszłoby porównywalnie z ceną czytnika ;)

nieee, sam to ja sie w to bawić nie będę... Myślałem, że jest, jak z kupnem i założeniem nowej baterii do tel. np huawei, gdzie w serwisie rzekli mi, że maja nowe (ok 100zl) i po prostu wymienią. A jak to ma byc operacja ultrasaperska i za bógwie ile, to bez sensu....

t3d napisał(a):
W "prawdziwe" wyłączanie się nigdy nie bawiłem. Wydaje mi się, że sama akcja wyłączania i ponownego włączania zużyje tyle ładunku, co czytanie przez kilka dni.

a "prawdziwe" wyłączanie to co to znaczy?
czy to znaczy, że ja robiąc to, co opisałem wyżej - nie wyłączam na 100%? to co ja robię?

t3d napisał(a):
Możesz też wymienić czytnik sposobem Cyfranka:
viewtopic.php?f=146&t=17697

wymienić, to ja nie chcę. Mam relację sentymentalną z tym kindle, to jest prezento :)
predzej kupie z podswietleniem. O, jeśli juz, to drugi i taki własnie.


06 cze 2023 11:02:40
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: kindle classic - nowa bateria?
covo napisał(a):
t3d napisał(a):
W "prawdziwe" wyłączanie się nigdy nie bawiłem. Wydaje mi się, że sama akcja wyłączania i ponownego włączania zużyje tyle ładunku, co czytanie przez kilka dni.

a "prawdziwe" wyłączanie to co to znaczy?
czy to znaczy, że ja robiąc to, co opisałem wyżej - nie wyłączam na 100%? to co ja robię?

Ja po prostu zamykam okładkę, co usypia czytnik. To odpowiednik krótkiego naciśnięcia lub poczekania aż czytnik sam się "wygasi".

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


21 cze 2023 21:06:00
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: