Teraz jest 29 mar 2024 9:33:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
myślniki w wyrazach prestigio per5574bc 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2014 19:49:58
Posty: 7
eCzytnik: prestigio multireader per5574bc
Post myślniki w wyrazach prestigio per5574bc
Witam,
to moje pierwsze kroki w świecie ebooków wiec jeśli coś palnę to z góry przepraszam.
Dostałem na gwiazdkę ww czytnik ebook.
wgrane na nim książki nie za bardzo mnie interesują
kupiłem książkę w empiku wrzuciłem ją na ebook ale niestety wyrazy podzielone są na sylaby i wstawiony jest wszędzie myślnik "-"
ściągnąłem ją w formacie EPUB
prośba o wyjaśnienie co mam robić
wydaję mi się że książki kupione w sklepach takich jak empik powinny działać bez zarzutu, bez zbędnego formatowania.
dzwoniłem do empiku, mówią że z ich strony nie ma problemu.
sprawdziłem czytnik i wszystko wydaje się być ok, język polski ustawiony.
bardzo proszę o pomoc
Pozdrawiam


28 gru 2014 20:13:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: myślniki w wyrazach prestigio per5574bc
No cóż jeśli czytnik nie obsługuję ­ i je pokazuje, to należy go zakopać pod ziemią i zapomnieć. Bo to straszna prehistoria której trzeba się już pozbyć z rynku.

Takie występowanie tych podziałów, które normalniejsze appki ukrywają jest jak najbardziej zgodne ze standardem. Można oczywiście przygotować taki plik bez podziałów, tylko że sklep ma zabronione przeprowadzanie jakichkolwiek modyfikacji książek. Trzeba się wtedy zgłosić do wydawcy.. tylko że czas odpowiedzi większości jest dłuuuuuuugi.

Co możesz zrobić:
Jako że to jest android, prawda? Jeśli tak, to jest kilkanaście dostępnych i darmowych appek do czytania książek które nie powinny sprawiać takich problemów. Spróbuj zainstalować. poszukaj po ebook, epub

Skontaktować się z producentem tego urządzenia - niech wiedzą że sprzedają @#$@^*&

Poprawić samodzielnie taką książkę (sigil/calibre)


28 gru 2014 20:41:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2014 19:49:58
Posty: 7
eCzytnik: prestigio multireader per5574bc
Post Re: myślniki w wyrazach prestigio per5574bc
Dziękuję bardzo za odpowiedź
rozumiem że najlepszym rozwiązaniem będzie korzystanie z innego programu do czytania?
czy mógłbyś jakieś polecić?
Pozdrawiam


28 gru 2014 20:42:21
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: myślniki w wyrazach prestigio per5574bc
Zacznijmy od tego że jeśli to ten model - http://www.ceneo.pl/27580607 - to nie jest nawet czytnik, tylko niby-tablet, który czytnik udaje - brak ekranu z e-papierem. Masz prawo nie kłaniać się darczyńcy przez najbliższy rok ;-)

Jeśli na tym Androidzie można instalować aplikacje to rzeczywiście najlepiej spróbować innej - np. Moon+ Reader, Aldico, albo Cool Reader

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


28 gru 2014 20:56:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2014 19:49:58
Posty: 7
eCzytnik: prestigio multireader per5574bc
Post Re: myślniki w wyrazach prestigio per5574bc
ok
dziękuje bardzo za wszystkie informację
spróbuję innych programów i dam znać
kupiłem też książkę w merlin i działa normalnie?!


28 gru 2014 21:13:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2014 19:49:58
Posty: 7
eCzytnik: prestigio multireader per5574bc
Post Re: myślniki w wyrazach prestigio per5574bc
nie ta z merlina jest ok tez epub


28 gru 2014 21:26:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: myślniki w wyrazach prestigio per5574bc
warszawski83: nie wszyscy wydawcy dodają te przenoszenia więc możesz trafić na takie "działające dobrze" ale chyba jednak lepiej zmienić apkę czytającą na coś co zadziała za każdym razem niż szukać książek które może będą miały te podziały - a może nie.

I protestuje przed określeniem że jak książka ma te podziały to jest zła (nie, tu jest zła tylko i wyłącznie apka) - w większości nowszych czytników - książki z podziałami działają jak należy i tak przygotowane książki czyta się lepiej (choć pewnie znajdą się osoby które tego nie lubią).


Jak spodoba się Tobie takie czytanie to radzę jednak rozejrzeć się za prawdziwymi czytnikami z e-papierem. Twoje oczy będą za to wdzięczne.


28 gru 2014 21:47:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2014 19:49:58
Posty: 7
eCzytnik: prestigio multireader per5574bc
Post Re: myślniki w wyrazach prestigio per5574bc
witam,
czytanie tekstu z tymi myślnikami to jakiś dramat i absolutnie tego nie da sie czytać
próbuję ściągnąć jakąś inną apkę ale coś mi nie chce to cudo ściągnąć w/w aplikacji do czytania
inny ebook niestety nie wchodzi w grę, brak środków no a ten to jaki nie jest to zawsze prezent i to od bliskiej osoby więc nie chce robić przykrości
wolę wziąć byka za rogi i rozgryźć problem oczywiście z Waszą nieocenioną pomocą
pozdrawiam


28 gru 2014 22:10:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2014 19:49:58
Posty: 7
eCzytnik: prestigio multireader per5574bc
Post Re: myślniki w wyrazach prestigio per5574bc
witam,
wszystko działa w programie cool reader
bardzo dziękuję za pomoc
jest nieoceniona


p.s
moze jednak zwróce produkt skoro mówicie ze jest słaby
możecie polecic coś lepszego za max 300zł?
fajnie jakby można było tez przeglądać internet


28 gru 2014 23:08:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: myślniki w wyrazach prestigio per5574bc
Fajnie że zadziałało.

warszawski83 napisał(a):
moze jednak zwróce produkt skoro mówicie ze jest słaby
możecie polecic coś lepszego za max 300zł?
fajnie jakby można było tez przeglądać internet


pff
Jeśli internet jest ważny to jednak tablet będzie lepiej się sprawował.

Jest słaby jako czytnik e-książek, po dłuższym maratonie czytania i wymianie oczu - docenia się jednak nie świecenie po oczach zwykłego e-papierowego czytnika.

Do 300 zł czytnik już sensowny znajdziesz (poszperaj po forum sporo było już takich pytań), ale tylko do czytania książek (niby w większości jest dostęp do internetu - ale nawet w czytnikach wyższej klasy jest to tylko dla sytuacji awaryjnej - a nie codziennego użytku)


28 gru 2014 23:39:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2014 19:49:58
Posty: 7
eCzytnik: prestigio multireader per5574bc
Post Re: myślniki w wyrazach prestigio per5574bc
witam,
nie internet nie jest taki ważny - fajnie jakby był

rozejrzę sie za czymś sensownym bo skoro szkoda oczu to nie ma żartów

jeszcze raz dziękuję za Waszą pomoc

serdecznie pozdrawiam


28 gru 2014 23:41:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: myślniki w wyrazach prestigio per5574bc
athame napisał(a):
Prawdziwy czytnik (nie tablet) do 300 zł to będzie niska półka...


Do 300 PLN mieści się też podstawowy Kindle 7 zakupiony z niemieckiego Amazonu. A dokładniej obecnie poniżej 65 EUR, czyli równowartość około 290 PLN.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


29 gru 2014 1:32:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: myślniki w wyrazach prestigio per5574bc
Cyfranek napisał(a):
Do 300 PLN mieści się też podstawowy Kindle 7 zakupiony z niemieckiego Amazonu. A dokładniej obecnie poniżej 65 EUR, czyli równowartość około 290 PLN.
Od tego Kindle to już dużo lepszy jest Onyx Boox C65S Classic, do dostania bez problemu w cenie ok 260 zł :)

Poleciłbym Storię jako najlepszy z czytników bez światełka, ale promocje się skończyły i teraz trzeba za nią dać jakieś 350 zł.

_________________
W Obrazek też ;)


29 gru 2014 16:50:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: myślniki w wyrazach prestigio per5574bc
airs napisał(a):
Od tego Kindle to już dużo lepszy jest Onyx Boox C65S Classic, do dostania bez problemu w cenie ok 260 zł :)


Poszedłem dziś do MM z okazji "wietrzenia magazynów". Ja się przewietrzyłem, ale ich magazyny chyba nie. Popatrzyłem na C65S (299 PLN) i..... yyyy.... hm.... nie mogę tego napisać publicznie... bo wyjdę na głąba. Więc pytanie poza konkursem bezpośrednio:
@airs - jak się w C65S wchodzi do menu, strony głównej, listy książek? Pięć minut jak kołek w płocie stałem przy półce, czytałem fragment książki Clarksona i mi się nic więcej nie udało :(

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


30 gru 2014 17:48:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: myślniki w wyrazach prestigio per5574bc
:D Mam pisać o C65S ? Wypuszczasz mnie w offtopa ;)

Pod ekranem, na środku obudowy jest przycisk z dookólnym "joystickiem" (opisany w "Szybkim starcie", którego pewnie nie ma przy czytniku na półce).
Będąc na ekranie głównym wybiera się kursorem (joystick) funkcję/książkę, a krótkie wciśnięcie środkowego przycisku zatwierdza ("Enter"), natomiast dłuższe przytrzymanie środkowego klawisza, w każdym kontekscie/aplikacji, powoduje wywołanie odpowiedniego menu.

Po bokach są klawisze zmiany stron - dłuższe przytrzymanie klawisza poprzedniej strony (tego z lewej) powoduje wyjście (czyli back).

Ot i cała filozofia (wszystko przez brak dotyku :| ). Może na pierwszy rzut oka (bez instrukcji), brakuje klawisza "back", ale ta funkcjonalność jest w dłuższym przytrzymaniu klawisza wstecz.

PS. 299 zł za Classica bym nie dał, absolutnie... W MM trzeba uważać na ceny, bo można wyjść na idiotę.

_________________
W Obrazek też ;)


30 gru 2014 19:49:47
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: