Teraz jest 18 kwi 2024 22:12:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
[Tutorial] Gładkie gradienty UI 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2010 23:00:08
Posty: 52
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post [Tutorial] Gładkie gradienty UI
Dear all,

Jakiś czas temu zaczęła kłuć mnie w oczy kaszka w gradientach belek interfejsu mojego Kindla. Niektórym to się może podobać, ale ja postanowiłem nieco podłubać i owe gradienty nieco wygładzić. Moim zdaniem wyszło to dobrze (najważniejsze że mnie się podoba ;) ). Jako że mam wersję WiFi, zmianami nie są objęte zasoby związane z 3G (nie miałem jak sprawdzić wyrównania gradientów, co jest dość istotne dla uzyskania efektu płynnego przejścia po wyrenderowaniu na eInku). Podobnie, zasoby związane z DXem też nie były ruszane. Nie wykluczone że coś jeszcze mogłem pominąć, choć po wnikliwym testowaniu na swoim Kindlu nic nie znalazłem. Jako że nie będę już nic przy tym grzebał, udostępniam efekt swoich "prac" dla przyszłych pokoleń i dla chętnych, którym efekt końcowy się spodoba i chcieliby kontynuować "dzieło" (szkoda byłoby gdyby to się miało zmarnować). Jest to wersja dla hardkorów - czyli żadnego instalatora i ryzyko eksplozji Kindla przy niewłaściwej eksploatacji. Paczka zawiera wyłącznie żywe zasoby, które trzeba sobie wgrać gdzieś w okolice /opt/amazon/ebook/img/ui/ (po uprzednim zbackupowaniu oryginalnych). Screena póki co nie zamieszczam, bo nie oddaje efektu końcowego na ekranie Kindla (choć może później to zrobię).

http://db.tt/1RIoDkZ

P.s.: Nie dla wersji polskiej i nie dla wersji ze zhackowanym kontrastem.

P.s.2: Udało mi się zrobić screena:
Obrazek


18 mar 2013 22:31:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: