Teraz jest 09 maja 2024 11:49:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Jaki czytnik 8" z dobrym ekranem? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Jaki czytnik 8" z dobrym ekranem?
Szukam czytnika wielkości 8" z ekranem 300ppi i dobrym kontrastem (bez konieczności stosowania podświetlenia).

Najlepszy byłby 10" - ale już wypróbowałem Kindle Scribe (jedyny czytnik tej wielkości z ekranem 300 ppi) i okazało się, że jego ekran ma co prawda świetną ostrość - ale kontrast jest na poziomie starego Vizplexa:
problemy-techniczne-kindle-f184/kindle-scribe-bardzo-slaby-kontrast-ekranu-t17707.html

Czyli zostają tylko takie modele:
- Kobo Sage / Tolino Epos 3
- Pocketbook Inkpad 3 lub 4
- Onyx Boox Nova Air 2

Posiada ktoś wyżej wymienione i może się podzielić opinią na temat jakości i kontrastu ekranu bez podświetlenia?


19 lip 2023 16:04:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2020 10:19:03
Posty: 62
eCzytnik: Onyx Leaf 2,Kobo Libra 2, Oasis 3
Post Re: Jaki czytnik 8" z dobrym ekranem?
Kobo Sage ma bardzo kiepską baterię ( wszyscy którzy mają Sagę narzekają na nią ), aby zwiększyć żywotność czytnika trzeba dokupić okładkę z baterią a wtedy już wszystko sporo waży, Tolino ma chyba tą samą pojemność, a nie wiem czy można dokupić okładkę z baterię. Przy normlanym użytkowaniu waga czytnika ma znaczenie.

Co do Pocketbook mogę się jedynie wypowiedzieć o Inkpadzie 3, miałam dwa pro ( mój i córki) i oba padły i dla mnie jest on za delikatnym czytnikiem ( to moja osobista opinia ) , na temat 4 nie mogę nic powiedzieć.

Onyx Boox Nova Air ( ale 1 ) ma mój znajomy i chwali sobie ten czytnik, ale on używa go też jako notatnika, ale ma ekran równo z ramką i może mieć słabszy kontrast.

Wszystkie czytniki które mają ekran równy z ramką mogą mieć słabszy kontrast, najlepszy przykład to onyx boox leaf 2 ( Onyx wypuścił dwa modele - jeden czarny , który ma dodatkową ochroną na ekranie i biały, który jej nie ma i kontrast w obu jest inny , na plus wypada biały bez powłoki, można znaleźć w necie, porównanie tych dwóch czytników) .

Moim zdaniem najlepsze ekrany ma Kobo Libra 2 , później Onyx Boox leaf 2 ( biały) ,ale są to czytniki 7 " .


20 lip 2023 11:31:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: Jaki czytnik 8" z dobrym ekranem?
Ostatecznie kupiłem Kobo Sage. Kontrast nadal jest gorszy od Aury H20, ale duuużo lepszy niż w Kindle Scribe i da się go normalnie używać.
Bateria - tak jak ostrzegałaś - znika w oczach. Ale z tym można żyć.

Generalnie - to nie są dobre czasy na kupowanie sprzętu :/


27 lip 2023 10:16:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2020 10:19:03
Posty: 62
eCzytnik: Onyx Leaf 2,Kobo Libra 2, Oasis 3
Post Re: Jaki czytnik 8" z dobrym ekranem?
Gratuluję Kobo Sage, a jak długo trzyma bateria?

Fakt, jak dla mnie w dziwnym kierunku idą czytniki.


27 lip 2023 19:03:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron