Teraz jest 28 mar 2024 23:44:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Prośba o pomoc w wyborze czytnika. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lut 2018 21:07:33
Posty: 4
eCzytnik: Kindle Touch
Post Prośba o pomoc w wyborze czytnika.
Cześć wszystkim,

Poszukuje czytnika, który spełniłby następujące wymagania:

- możliwość synchronizacji zakładek oraz postępów czytania pomiędzy czytnikiem, a komputerem (najlepiej jeśli odbywałoby się to bezprzewodowo, a czytanie byłoby możliwe przez www) oraz urządzeniem android i to nie tylko dla książek
kupionych w sklepie producenta urządzenia
- w miarę komforotowe czytanie PDFów,
- słownik ang-pl oraz pl-ang,
- komfortowy czas pracy na baterii.

Obecnie posiadam Kindle Touch i jeśli PDFy zawierają skany to czytanie jest mało komfortowe. Do tego nie jest możliwe czytanie żadnych dokumentów przez serwis www (bądź aplikację desktopową), jeśli nie zostały one zakupione
na Amazonie.

Ze względu na PDFy rozglądałem się za czytnikami większymi niż 6'. Dotychczas przyglądałem się następującym modelom:
- Icarus Illumina XL HD - teoretycznie spełnia w/w wymagania ale tutaj boję się o czas pracy baterii,
- Kobo Aura One - dobry czas pracy na baterii, brak jakiejkolwiek synchronizacji czytanych materiałów pomiędzy urządzeniami jeśli nie zostały one zakupione na stronie producenta czytnika, sporo narzekań na obsługę PDFów,
- Kindle Oasis 2017 - o wiele lepszy ekran niż w moim obecnym czytniku, dobry czas pracy na baterii, brak możliwości czytania na PC książek, które nie zostały zakupione w sklepie Amazona.

Jak już wspomniałem najbardziej skłaniam się ku Icarusowi. Wyczytałem gdzieś, że czas działania to 12-14h, jednak jest to czas działania na wbudowanym oprogramowaniu do czytania. Co w przypadku gdy w celu synchronizacji zakładek
używane będzie Google Books bądź inna aplikacja androidowa? Jak bardzo może to skrócić czas działania? Co do wbudowanego Androida i jego obsługi również są różne opinie.

Za wszystkie porady oraz sugestie będę wdzięczny.
Z góry dzięki!

Pozdrawiam,
Krzych


14 lut 2018 21:11:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lut 2018 21:07:33
Posty: 4
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Prośba o pomoc w wyborze czytnika.
@athame dzięki za odpowiedź.

Co do Kindle Oasis 2017 to moje subiektywne odczucie. Mógłbym prosić o rozwinięcie tematu co do moich błędów?
Niestety najbardziej zależy mi na synchronizacji zakładek i postępu czytania. Słowniki oferowane przez aplikacje trzecie (np. Google Books) są o wiele gorsze niż te oferowane przez Kindle?


15 lut 2018 9:12:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: Prośba o pomoc w wyborze czytnika.
Krzych napisał(a):
Mógłbym prosić o rozwinięcie tematu co do moich błędów?

Bateria w Oasisie jest bardzo słaba. Ładowanie co 2 dni to u mnie norma.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


15 lut 2018 12:15:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron