Teraz jest 28 mar 2024 17:48:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Chciałbym zmienić czytnik... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2014 22:58:48
Posty: 16
eCzytnik: Kindle Oasis
Post Chciałbym zmienić czytnik...
Witam serdecznie,

Aktualnie jestem posiadaczem czytnika Cybook Odyssey HD Frontlight, wszystko jest z nim w jak najlepszym porządku, brakuję mi jednak kilku rzeczy dlatego od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą, dlatego chciałbym prosić Was o pomoc. Szukam czytnika który ma przede wszystkim możliwość kopiowania lub zaznaczania tekstu, jako swoje zakładki/notatki oraz który ma możliwość wgrania dobrego sprawdzonego słownika do czytania zagranicznej literatury w języku angielskim/niemieckim. To są chyba główne czynniki które mnie interesują, reszta jak lepszy ekran czy szybkość wydaje mi się oczywista gdyż są to nowsze czytniki z lepszymi parametrami. Przyzwyczaiłem się do bocznych fizycznych przycisków i fajnie by było gdyby w nowym też takie występowały ale nie muszą.

To chyba tyle, czekam na propozycję i Życzę Wesołych Świąt :)


25 gru 2016 23:46:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2014 22:58:48
Posty: 16
eCzytnik: Kindle Oasis
Post Re: Chciałbym zmienić czytnik...
Jakoś Oasis do mnie nie przemawia z powodu wyglądu, jeśli już do Voyage, a jak wygląda sprawa z zaznaczaniem tekstu czy cytatów jako swoje "zapiski" ? Jeśli różnica między Voyage a PW3 jest tylko w przyciskach i w dodatku nie fizycznych to cena za ten dodatek jest nieopłacalna. Jeśli sprzedam swój to mogę w sumie dołożyć do Voyage ale jeśli nie ma jakiejś przepaści między tymi modelami to myślę że zostałbym przy PW3.


26 gru 2016 0:55:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: Chciałbym zmienić czytnik...
RodiS napisał(a):
Jeśli różnica między Voyage a PW3 jest tylko w przyciskach i w dodatku nie fizycznych to cena za ten dodatek jest nieopłacalna.

Najistotniejsze z punktu widzenia użytkownika elementy, czyli rodzaj zastosowanego ekranu oraz oprogramowanie są identyczne we wszystkich trzech modelach. Zaletą PW3 jest wg mnie najlepszy stosunek jakości do ceny. Zaletami Voyage są mniejsze rozmiary, masa, fizyczne przyciski zmiany stron i czujnik światła, dopasowujący automatycznie intensywność oświetlenia (jedni chwalą inni uważają za mało przydatne, Amazon zrezygnował z tego w ostatnim modelu), jeśli często będziesz go używał poza domem, to warto rozważyć zakup tego modelu, no i na koniec cena ok. 50% wyższa od PW3. Oasis niewątpliwie innowacyjny, ale przy obecnych kursach euro i dolara, cena absurdalnie wysoka jak za czytnik 6-cio calowy, dla koneserów. Tak czy siak, niezależnie który wybierzesz, będziesz zadowolony.


26 gru 2016 12:55:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2014 22:58:48
Posty: 16
eCzytnik: Kindle Oasis
Post Re: Chciałbym zmienić czytnik...
athame napisał(a):
Te niefizyczne przyciski są ogromnym atutem. Dla mnie lepsze niż fizyczne w Oasis, choć akurat przed tym modelem powstrzymuje mnie jego szerokość – „błahostka” która wymuszałaby na mnie inne przenoszenie czytnika (szczególnie latem). Przed PW3 powstrzymuje mnie brak przycisków zmiany stron.


Powiem Wam że też się niesamowicie przyzwyczaiłem do tych bocznych przycisków , największą zaletą jest to że nie muszę odrywać się od dobrej lektury żeby musnąć ekran, czy robić cokolwiek co rozprasza czytanie to trochę jak przerywanie dobrego filmu reklamami :D Z tego co czytam to wszyscy raczej polecacie Voyage, więc chyba sprzedam swojego staruszka i go kupię. Mam nadzieje że będzie się dobrze sprawował. Dziękuję Wam wszystkim za zaangażowanie w temat.

Off topic : Mam na sprzedaż Cybooka Frontlight HD :mrgreen: :mrgreen:


27 gru 2016 0:11:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Chciałbym zmienić czytnik...
RodiS napisał(a):

Off topic : Mam na sprzedaż Cybooka Frontlight HD :mrgreen: :mrgreen:


To jeszcze proponuję doprecyzować, czy oferujesz Cybooka Muse czy Odyssey, bo to spora różnica.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


27 gru 2016 10:53:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2014 22:58:48
Posty: 16
eCzytnik: Kindle Oasis
Post Re: Chciałbym zmienić czytnik...
Cyfranek napisał(a):

To jeszcze proponuję doprecyzować, czy oferujesz Cybooka Muse czy Odyssey, bo to spora różnica.


Przy moim nicku jest jaki mam czytnik oraz opisywałem to w pierwszym poście, ale mimo wszystko napiszę Cybook Odyssey HD Frontlight :)

Pozdrawiam


27 gru 2016 12:40:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2016 16:05:30
Posty: 44
Lokalizacja: Gdynia
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Re: Chciałbym zmienić czytnik...
Mój znajomy ostatnio sprawił sobie Kindle Oasis. Myślę, że sprosta on wymaganiom o jakich piszesz.

_________________
Stanem duchowym niewiary jest desperacja.


30 gru 2016 13:46:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2014 22:58:48
Posty: 16
eCzytnik: Kindle Oasis
Post Re: Chciałbym zmienić czytnik...
Witam wszystkich ponownie :)

Trochę minęło od mojego ostatniego wpisu dlatego tylko chciałem napisać kilka słów i w sumie wszystkim podziękować. Otóż kupiłem Kindle Oasis i jak na razie jestem mega zadowolony, tym bardziej że zamówiłem "używkę" na amazon.de a dostałem całkiem nowy a jednak 69 euro taniej :) Jest malutki, świetnie leży w jednej ręce, jest pozbawiony jakichkolwiek wad ekranu. Dokupiłem sobie do niego świetną obudowę oraz szybke na ekran, kupiłem też słownik Amazonie ang-pl oraz wgrałem dodatkowy pl-pl. Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze, mam nadzieję że będzie długo służył, pozdrawiam :)


02 maja 2017 19:10:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: Chciałbym zmienić czytnik...
RodiS napisał(a):
Dokupiłem sobie do niego świetną obudowę

Masz na myśli jakiś zamiennik standardowej okładki? Po co?

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


03 maja 2017 0:48:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: