Teraz jest 28 mar 2024 21:48:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
czytnik do legimi/pdf 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2016 15:56:07
Posty: 3
Post czytnik do legimi/pdf
Potrzebuję czytnika, na którym będę mogła wygodnie korzystać z legimi oraz czytac pdf artykulów - tekst, ale przewaznie dwukolumnowy.

Wstępnie wybrałam PocketBooka Lux 3 - dedykowana apka od legimi oraz tryb czytania kolumnowego dla pdf (to drugie jest chyba tylko w pocketbookach i kindle?).
Martwi mnie tylko 256 RAM - całość ma szansę płynnie działać? Proceros 1GHz wydaje się w porządku...

Ewentualnie - co innego mogłabym wybrać? I wolałabym 6'.


04 gru 2016 16:03:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: czytnik do legimi/pdf
dentepre napisał(a):
Potrzebuję czytnika, na którym będę mogła wygodnie korzystać z legimi

Ten warunek spełniają tylko wybrane czytniki inkBook i Pocketbook.

dentepre napisał(a):
tryb czytania kolumnowego dla pdf
I wolałabym 6'.

A te wskazują jednoznacznie na Pocketbooka TL3, więc Twój wybór jest jedynie słusznym.


04 gru 2016 16:21:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: czytnik do legimi/pdf
W zakładanym zakresie obowiązków, PocketBook Touch Lux 3 to w zasadzie jedyny wybór. Lepsze w obsłudze plików PDF pod względem szybkości są kindelki. PocketBook jest wolniejszy, ale generalnie da radę. Jeśli w grę wchodzą spore PDFy, zawierające np. kolorowe skany, warto też pomyśleć o tablecie z dobrym wyświetlaczem.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


04 gru 2016 16:24:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: czytnik do legimi/pdf
Ilością RAM się nie martw. Jest wystarczająca. PB TL3 chodzi płynnie.
Inną sprawą jest pdf. PocketBook obsługuje ten format całkiem sprawnie ale są pewne rodzaje pdf, które się na nim krzaczą a nawet nie są wogóle wyświetlane. Był taki wątek rozpoczęty przez athame w dziale PocketBook to sobie poczytaj.
Generalnie pdf to raczej na jakimś 8".
Jest cały wątek o 8" PocketBook.
Miłego czytania. :)

Ps. Zapomniałem że 8" PocketBook nie obsługuje Legimi. :(
Więc zostaje Ci tylko PB TL3 lub Obsidian (ten jest raczej mało polecany mówiąc bardzo oględnie).

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


04 gru 2016 16:28:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2016 15:56:07
Posty: 3
Post Re: czytnik do legimi/pdf
PDFy to głownie niewielkie (10-12 stron) artykuły - z tym ze prawie zawsze dwukolumnowe. Do skanów książek i generalnie dużych PDFów mam tablet 10'' - jest w porządku, tylko denerwuje mnie codzienne ładowanie. No i czytanie z ldc to nie to co czytanie z epapieru :)

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi:) archiwum przeglądnęłam, większych problemów z PB widzę, że nikt nie zgłaszał - w takim razie decyzja chyba podjęta:)

d.


04 gru 2016 16:33:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2016 15:56:07
Posty: 3
Post Re: czytnik do legimi/pdf
Stuknęło trzy miesiące odkąd mam PB TL3. Więc postanowiłam napisać krótką odpowiedź gdyby kiedyś trafił tutaj ktoś z podobnym dylematem :)

Myślę, że nie mogłam podjęć lepszej decyzji. Czytnik chodzi płynie, zawiesza się ewentualnie przy tylko naprawdę dużych pdfach. Aplikacja Legimi jest bardzo niewygodna i w ogóle uruchomienie jej z poziomu czytnika wymagało kontaktu z supportem, ale na to nie mam wpływu. Pozostałe wbudowane aplikacje (jak db czy natywny czytnik) działają bez zarzutu.

Jeszcze raz dziękuję Wam wszystkim za pomoc.

d.


26 mar 2017 23:26:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron