Teraz jest 03 maja 2024 12:54:05




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Alternatywa dla All-New Kindle Paperwhite 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Alternatywa dla All-New Kindle Paperwhite
Rozglądam się czymś nowszym bo mój Kindle Classic chciałbym już komuś oddać.

Naturalnym wyborem wydawał by się nowy Paperwhite. No ale zawsze musi byś jakieś ale ;)

Wymienię kilka wad i braków, które mnie skutecznie zniechęcają do zakupu PW:
- brak fizycznych klawiszy zmiany stron
- brak normalnej obsługi epub (dla mnie mobi/azw3 to jakieś korporacyjne dziwadło, które dodatkowo śmierdzi DRM-em)
- brak możliwości wyłączenia podświetlania
- zbyt małe możliwości modyfikacji

Wiem, że takie rzeczy tylko w Erze, ale może istnieje taki niemal „idealny” czytnik, który miałby większość zalet kindlów: dopracowany soft, sensowne wykorzystanie wifi (mail, wtyczki typu send to reader albo chociaż jakiś dropbox/owmcloud), jakość wykonania, ekran itp i jednocześnie nie było by tych wspomnianych wcześniej, a istotnych dla mnie wad?

Onyxy odpadają przez niedopracowany soft. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie po opiniach użytkowników. Również na tym forum.


21 lis 2013 15:05:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 cze 2010 13:59:16
Posty: 14
eCzytnik: Pocketbook 623 Lux, eclicto
Post Re: Alternatywa dla All-New Kindle Paperwhite
To ja poleciłbym ci Pocketbooka 623 Lux: ma fizyczne przyciski, obsługuje epub i wiele innych formatów, podświetlenie można płynnie regulować a także wyłączyć całkowicie. Nowe wersje oprogramowania wprowadziły obsługę dropboxa i usługę "send to" (choć osobiście jeszcze z nich nie korzystałem). Do ekranu i jakości wykonania wydaje mi się, że też nie powinno być specjalnych zastrzeżeń.


21 lis 2013 16:26:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: Alternatywa dla All-New Kindle Paperwhite
Dzięki za sugestię :)
Poczytam trochę testów o tym modelu.


21 lis 2013 16:53:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2012 18:47:43
Posty: 40
eCzytnik: onyx boox x61e / pb623 touch lux
Post Re: Alternatywa dla All-New Kindle Paperwhite
Ja miałam niedawno taki sam problem i wybrałam Pocketbooka 623 :) Spełnił wszystkie moje oczekiwania, a były identyczne jak Twoje :) Wszystko czyta płynnie, bardzo przydaje się wyłączenie światełka, a do zmiany stron używam klawiszy :) I nie kupiłam go w Erze :D


21 lis 2013 22:04:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: Alternatywa dla All-New Kindle Paperwhite
Dziękuję za kolejny głos :)

Trochę poczytałem i ten Pocketbook wydaje się być tym, czego mi potrzeba.

W recenzjach trafiały się głosy o jego mułowatości. Ale to pewnie klakierzy Amazonu ;)

Jako że używacie tych czytników na co dzień, to pozwolę sobie zadać jeszcze kilka dodatkowych pytań.

Używacie czytnika RSS? Dla mnie to bardzo ciekawa sprawa.
Jak wygląda sprawa z uśpieniem? Trzeba go całkowicie wyłączyć jak Onyxa, czy można po prostu uśpić jak w przypadku Kindle?

I kluczowe pytanie: Jak wygląda w praktyce sprawa z „send to pocketbox” i obsługa dropboksa?


21 lis 2013 23:24:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2012 18:47:43
Posty: 40
eCzytnik: onyx boox x61e / pb623 touch lux
Post Re: Alternatywa dla All-New Kindle Paperwhite
Ja nie używam tymch opcji, ale to co mnie zaskoczyło w tym czytniku to właśnie szybkość :) Przy Onyxie odczytywanie PDFów to była jedna wielka masakra. Tu wszystko działa sprawnie, jedyne co, to jak się włączy PDFa to bardzo powiększa obraz, ale wystarczy kliknąć w ustawienia i wszystko wraca do normy :) Wielki plus za niestandardowe ustawienia dotyczące powiększania - można sobie wygodnie ustawić takiego PDFa :)

W Onyxie sprawa uśpienia była bardzo uciążliwa, bo nie raz mi się czytnik włączył podczas najmniejszego nacisku jakiegokolwiek klawisza. W PB tak nie jest. Uśpisz go krótkim przyciśnięciem klawisza włączania i wybudzisz go tylko w ten sam sposób.

No i bardzo sobie chwalę całkowite wyłączenie światełka :) Nie dość, że oszczędność baterii, to jeszcze światło nie w każdym przypadku jest potrzebne :) Ja się wahałam między Kindle PW2, a innymi czytnikami ze światełkiem, a ostatecznie dostrzegłam tego PB623, który spełnił wszystkie moje wymagania :)


22 lis 2013 10:44:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Alternatywa dla All-New Kindle Paperwhite
Również Pocketbook 624 Basic Touch może być ciekawą alternatywą. Co prawda ma trochę słabszą rozdzielczość niż PocketBook 623 Touch Lux i brak mu podświetlenia, ale za to ma lepszą baterię i można go nabyć za mniej niż 400 złotych.


22 lis 2013 13:07:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: Alternatywa dla All-New Kindle Paperwhite
Ja mam teraz zwykłego Kindla i awaryjnie w nim Cool Reader do epub bo te często wyglądają ładniej niż poprawiane azw3. Ale teraz chciałem właśnie coś z sensownym podświetleniem i trochę bardziej rozbudowanego.

Już byłbym zdecydowany na PocketBook 623 Touch Lux. Cena identyczna z All-New Kindle Paperwhite.
Interesuje mnie jeszcze RSS, Dropbox i Send to pocketbook.

Problem z tym, że nie mogę go sobie nigdzie przetestować, a nawet pomacać.


22 lis 2013 13:40:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2012 18:47:43
Posty: 40
eCzytnik: onyx boox x61e / pb623 touch lux
Post Re: Alternatywa dla All-New Kindle Paperwhite
A nie masz gdzieś w okolicy Empiku czy Sferisa? Bo w tych sklepach na pewno są dostępne.


22 lis 2013 13:44:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: Alternatywa dla All-New Kindle Paperwhite
Nie mieszkam w Polsce i tu czytniki to egzotyka. Szczególnie ukraińskie ;)
Kupowałbym w Polsce i sobie go sprowadził.

Z informacji w tym wątku wynika, że to po prostu działa:
pocketbook-f169/send-to-pocketbook-t13719.html

Nie chciałabyś przetestować? ;)
http://www.blog.czytio.pl/index.php/syn ... w-chmurze/
http://www.blog.czytio.pl/index.php/tes ... k-dropbox/

Brakuje mi tylko potwierdzenia bezproblemowego działania przez jakiegoś użytkownika i już mogę kupować.


22 lis 2013 14:02:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2012 18:47:43
Posty: 40
eCzytnik: onyx boox x61e / pb623 touch lux
Post Re: Alternatywa dla All-New Kindle Paperwhite
Ok, zaraz pokombinuję :)


22 lis 2013 14:10:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2012 18:47:43
Posty: 40
eCzytnik: onyx boox x61e / pb623 touch lux
Post Re: Alternatywa dla All-New Kindle Paperwhite
Sprawdziłam działanie dropboxa i send-to-pocketbook i działa bez zarzutu :) Wprawdzie wrzucałam niewielkie pliki - po kilkaset kilo - ale myślę, że z większymi też sobie poradzi :)
Fajna sprawa z tymi apkami, choć ja wolę tradycyjne "kopiuj-wklej" na kartę lub przez kabelek USB :)
Wcześniej nie zwracałam uwagi na takie apki jak szachy czy sudoku, ale powiem Ci, że ostatnio bardzo mi umiliły czas :)
Nie znam się na szczegółach technicznych gadżetów, ale pod względem funkcjonalności jest to na prawdę bardzo dobre urządzenie :) Mam porównanie do Onyxa x61e, czyli całkowitej podstawy bez bajerów i nigdy nie wróciłabym do takiej wersji czytnika :) Wiadomo, że działanie tych dodatków jak światełko czy wifi zżera baterię, ale jak to się mówi "coś za coś" :)
Od siebie bardzo polecam, zwłaszcza, że PB można aktualizować :) Nie polecam tylko aktualizacji mobilnej przez wifi, bo u mnie prawie skończyło się to odniesieniem do serwisu (czytnik pobrał aktualizację nie dla tego modelu co trzeba i ani dotyk ani klawisze nie działały). Na szczęście jest możliwa aktualizacja tradycyjna i wszystko się naprawiło :)


22 lis 2013 14:45:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: Alternatywa dla All-New Kindle Paperwhite
Wielkie dzięki:)

Ja pytałem z trochę innego powodu. Książki też wolę wrzucać kabelkiem.
„Send to…” to fajna sprawa z trochę innej strony. Przeglądasz sobie jakiś artykuł w internecie i przy użyciu dodatku można jednym klikiem sobie wrzucić taki artykuł na czytnik. Albo jakieś rozkłady jazdy, plany miast, atrakcje wycieczek i wtedy wszystko ma się pod ręką. Można to nawet wykonać z poziomu przeglądarki w telefonie komórkowym.


22 lis 2013 14:52:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: Alternatywa dla All-New Kindle Paperwhite
Dziękuję za propozycje.

Kupiłem pocketbook 623 touch lux.
Na razie jest ode mnie kilka tyś. km, ale zdążyłem pośrednio sprawdzić kilka rzeczy i wszystko działa tak jak powinno.
Za tydzień będę miał go w reku i wtedy już się nim pobawię osobiście i napiszę więcej :)


28 lis 2013 22:23:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Alternatywa dla All-New Kindle Paperwhite
Temat wprawdzie rozwiązany (ufam, że podzielisz się doświadczeniami, jak napisałeś), ale podłączę się do niego, gdyż miałem bardzo podobny problem - wybrałem inny czytnik, czyli Onyx BOOX C65ML AfterGlow (z dystrybucji polskiej).
Odrzuciłeś Onyx-y, a ja, z racji że mowa o zupełnie nowym systemie (Android), postanowiłem zaryzykować i sprawdzić, czy coś chińczykom udało się w nim zepsuć.
Czytnik mam już parę dni i na razie się nie zawiodłem.

butcher napisał(a):
wyborem wydawał by się nowy Paperwhite. No ale zawsze musi byś jakieś ale ;)
Wymienię kilka wad i braków, które mnie skutecznie zniechęcają do zakupu PW:
- brak fizycznych klawiszy zmiany stron
- brak normalnej obsługi epub (dla mnie mobi/azw3 to jakieś korporacyjne dziwadło, które dodatkowo śmierdzi DRM-em)
- brak możliwości wyłączenia podświetlania
- zbyt małe możliwości modyfikacji

Wiem, że takie rzeczy tylko w Erze, ale może istnieje taki niemal „idealny” czytnik, który miałby większość zalet kindlów: dopracowany soft, sensowne wykorzystanie wifi (mail, wtyczki typu send to reader albo chociaż jakiś dropbox/owmcloud), jakość wykonania, ekran itp
Dla mnie jeszcze "zniechęcaczem" był brak slotu na kartę, choć spora pamięć wewnętrzna wielu ludziom wystarcza.

Czyli "odfajkowując":
- fizyczne klawisze zmiany stron - są
- normalna obsługa epub i wielu innych - jest
- wyłączanie doświetlania - jest
- dostęp do modyfikacji ogromny (bez hackow i "rootów") - zwiększający się, w miarę znajomości systemu Android - jest
- różnorodne wykorzystanie WiFi (wtyczki, synchronizacje - również z Kindlem, chmury, etc.) - jest

Co do jakości wykonania nie mam zastrzeżeń, wręcz zaskakuje mnie skok jakościowy w stosunku do wcześniejszych modeli serii "A", "X" czy "i" Onyxów.
Ekran HD z doskonałym, równym nadświetleniem, pracujący w trybie standardowym znanym z e-inków oraz szybkim "direct" (A2), w którym tekst/obraz można płynnie przesuwać po ekranie.

Ciągle jeszcze go poznaję/ odkrywam, ale wydaje mi się, że jestem gotowy do porównania z Kindle czy innym czytnikiem, jeśli tylko w Krakowie spotkam kogoś chętnego do konfrontacji ;)

Moje wrażenia z nowym czytnikiem Onyx są w: tym wątku.

_________________
W Obrazek też ;)


02 gru 2013 0:13:13
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: