Teraz jest 09 maja 2024 21:18:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Jaki Czytnik? Szybki, BIAŁY i świetny 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2013 16:21:25
Posty: 16
eCzytnik: OYO SII
Post Jaki Czytnik? Szybki, BIAŁY i świetny
Witam wszystkich. Wszystkie te czytniki i niuanse. Nie mogę przez to przebrnąć, a chcę wybrać najlepszy. Cena nie gra większej roli- tak do 800zł, chociaż jak czytnik się niewiele co różni, a jest droższy o 300zł to raczej wybrałbym ten tańszy. Z czytników miałem w rękach tylko OYO. Było fajne ale za wolne i jeszcze ten kontrast, dlatego napisałemw temacie BIAŁY. Nie był tragiczny ale wolałbym coś bielszego. Bardzo fajnie by było gdyby czytnik miał podświetlenie i WIFI(żeby można było komfortowo wikipedię na sprawdzianach przeglądać). Co doradzicie?
Natknąłem się na coś takiego - Cybook Odyssey Frontlight HD. Ma ktoś? Jakieś wrażenia? Czy warto?


03 paź 2013 16:58:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Jaki Czytnik? Szybki, BIAŁY i świetny
Chodzi o to, żeby obudowa była biała czy ekran? Nie ma najlepszego czytnika, można mówić, o najlepiej dostosowanym do twoich potrzeb. Do 800 złotych to w grę wchodzi tylko czytnik 6 cali.
Musisz zadać sobie pytanie jakie typu publikacje zamierzasz czytać? Czy zależy Ci na dobrej obsłudze PDF?
Generalnie czytniki obsługują dwa typy plików:
- takich w których treść treść dostosowuje się do rozmiaru ekranu jak mobi, epub
- statyczne, których zawartość nie dostosowuje się do rozmiaru ekranu cjak djvu czy pdf

Główny dylemat to Kindle Paperwhite 2 czy coś innego.
Zalety KPW2:
- ekran EInk Carta z wykorzystaniem technologii Regal redukujący Ghosting
- wysyłka na plików na czytnik bez kabla za pośrednictwem mejla
- aplikacja do nauki słówek
- słownik

Braki Kindle to tradycyjnie brak obsługi PDF w trybie tekstowym, brak obsługi plików epub i plików zabezpieczonych Adobe DRM. Mankamentem też dla niektórych może być brak menu w języku polskim.

Poza Kindle w grę wchodzą Pocketbook 623 Onyx Angel Glow:
oba obsługują dużą liczbę formatów, ustawień i czcionek do wyboru, posiadają obsługę plików audio i tts (czytanie na tekstu na głos), obsługują PDF w trybie tekstowym, posiadają klienta umożliwiającego korzystanie z usług synchronizujących zawartość katalagów na różnych urządzeniach Dropbox - w przypadku Pocketbooka, GoogleDrive, Storino - w przypadku Onyxa.

Recenzję Cybooka Odyssey Frontlight HF znajdziesz pod podanym niżej linkiem
inne-eczytniki-f152/cybook-odyssey-hd-frontlight-t12531.html

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


03 paź 2013 18:25:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2013 16:21:25
Posty: 16
eCzytnik: OYO SII
Post Re: Jaki Czytnik? Szybki, BIAŁY i świetny
Jeśli chodzi o formaty to raczej EPUB i PDF. A jeśli chodzi o tą biel to oczywiście ekran mam na myśli.
Rozbudowanych funkcji internetowych nie wymagam, wystarczy przeglądarka do wikipedi czy do szybkiego sprawdzenia czegoś na google.
Kindla nie chcę właśnie ze względu na pdf i epub.
Co do tego Cybooka to raczej pozytywnie się o nim wypowiadają. Wręcz nie znajdują w nim żadnych wad. Chyba na niego się zdecyduję, ale jeszcze poszperam. Jakby ktoś wiedział gdzie można tanio dostać to cudo to byłbym wdzięczny.


03 paź 2013 20:28:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2013 12:59:01
Posty: 12
eCzytnik: Kobo Aura HD, PocketBook InkPad 3
Post Re: Jaki Czytnik? Szybki, BIAŁY i świetny
Weź jeszcze pod uwagę Kobo Aurę HD. Osobiście mam go od dwóch tygodni i uważam, że jest bardzo w porządku, poza tym spełnia Twoje wymagania - szybki, posiada WiFi, wbudowane oświetlenie i ma nie najgorszy kontrast (aczkolwiek podobno ten w nowym Kindle'u jest lepszy).


03 paź 2013 21:19:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron