Teraz jest 27 kwi 2024 12:51:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Prosze o pomoc w wyborze czytnika dla dziewczyny 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:50:42
Posty: 5
Post Prosze o pomoc w wyborze czytnika dla dziewczyny
Witam

Jestem tu nowy dopiero co zalozylem konto i domyslam sie jak to wyglada (wpadl,spyta,pojdzie), ale poprostu potrzebuje pomocy kogos obeznanego w temacie bo czytniki sa mi calkowicie obce.
Dopiero niedawno sie tym zainteresowalem gdy moja narzeczona zaczela cos wspominac ze rozmysla kupno takiego urzadzenia.
Czyta ona sporo, najwiecej w podrozy z pracy i do pracy wiec przydaloby sie zeby urzadzenie bylo male, lekkie i poreczne.

Moze wypisze czego (chyba?) mniej wiecej szukam:

- Do czytania w podrozy ale tez i w domu.
- Stabilny z mala awaryjnoscia
- Łatwy w obsludze
- Łatośc "załadowania" nowej ksiazki do czytnika
- Czytnik bedzie sluzyl tylko i wylacznie do czytania ksiazek, dlatego chcialbym zeby bylo to komfortowe.

Najchetniej kupilbym cos z Polski (widzialem Kindle na allegro i inne), nie chce sie bawic w Amazona bo do swiat raczej nie dojdzie. Kwota tak do 500zl najlepiej z etui. Jest mozliwosc zwiekszenia budzetu do około 600zl jezeli bedzie faktyczna korzysc :)

Bardzo prosilbym o pomoc bo chce jej sprawic przyjemnosc ale nie chce kupic bubla.


13 gru 2012 13:03:50
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Prosze o pomoc w wyborze czytnika dla dziewczyny
kindle dojdzie. Dochodzi przeważnie w 4 dni. http://swiatczytnikow.pl/kindle-zdazy-przed-swietami/

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


13 gru 2012 13:24:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Prosze o pomoc w wyborze czytnika dla dziewczyny
Moim zdaniem wszystkie powyższe warunki spełnia Kindle Classic. I ten czytnik szczerze Ci polecam. Do tego Kindle ma świetną gwarancję, nawet jak Twoja luba uszkodzi go mechanicznie to nie będzie problemu z wymianą.

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


13 gru 2012 13:47:33
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Prosze o pomoc w wyborze czytnika dla dziewczyny
Velsu napisał(a):
- Do czytania w podrozy ale tez i w domu.

Raczej wszystkie czytniki 6-calowe się nadają.

Cytuj:
- Stabilny z mala awaryjnoscia

Nie mam zbyt dużych doświadczeń w tym zakresie. Kindle, Pocketbook, Onyx, Prestigio? W tej kolejności bym chyba polecał.

Cytuj:
- Łatwy w obsludze

Najczęściej nie ma z tym większego problemu, niezależnie od czytnika, przy czym każdy ma swoje "narowy" więc warto rzucić okiem - najlepiej osobiście :)

Cytuj:
- Łatośc "załadowania" nowej ksiazki do czytnika

Tu też nie ma problemu. Każdy z czytników wystarczy podłączyć kabelkiem do "kompa" i przekopiować książkę na czytnik. Albo nagrać książkę na kartę pamięci i wrzucić ją do czytnika (Kindle nie obsługuje kart, ale za to ładnie pracuje przez Wi-Fi - można wysłać książkę na maila i po prostu sobie ją ściągnąć).

Cytuj:
- Czytnik bedzie sluzyl tylko i wylacznie do czytania ksiazek, dlatego chcialbym zeby bylo to komfortowe.

"Komfortowe" dla każdego znaczy coś innego ;) Wg. mnie trzeba po prostu rzucić okiem na różne modele aby zobaczyć je w działaniu i przekonać się czy pasują nam. Dla przykładu: mnie osobiście Onyxy nie pasują - wybrałem Pocketbooka Touch-a, ale po zabawie Kindlem kolegi stwierdzam, że ten ostatni byłby równie dobry dla mnie.

Cytuj:
nie chce sie bawic w Amazona bo do swiat raczej nie dojdzie.

Myślę, że ma duże szanse dojść :)


13 gru 2012 13:58:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:50:42
Posty: 5
Post Re: Prosze o pomoc w wyborze czytnika dla dziewczyny
Dziekuje bardzo za zainteresowanie:)

No problem w tym ze nawet jak mi sie moze cos podobac,to jej niekoniecznie, dlatego szukam czegos stereotypowego i Kindle chyba wyglada obiecujaco.
Myslalem jeszcze nad Pocketbook 611 bo widzialem za 379zl w Empiku czy jakos kolo tego.

A kupno np Kindle classic 5 na allegro to zly pomysl? (wysylka w 24h). Trace wtedy jakakolwiek gwarancje?

I dziwi mnie troche ze Amazon UK nie wysyla do Polski...

I jeszcze pytanko, podobno sa jakies etui do kindle z latarka? Oplaca sie to brac?


13 gru 2012 14:42:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2012 11:43:45
Posty: 57
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Classic (black)
Post Re: Prosze o pomoc w wyborze czytnika dla dziewczyny
ja brałbym z Amazonu...
większość kindli na allegro to czytniki SO (czyli z reklamami, które nie powinny być sprzedawane poza stanami - mogą ale nie muszą być problemy z reklamacjami w amazonie) i te są zwykle parę złotych tańsze niż branie bezpośrednio z amazonu (choć i to nie zawsze).
Wersja międzynarodowa to raczej rzadkość i zwykle już droższa (bo pośrednik też chce zarobić).

Firmowe etui z latarką do Kindle jest diabelnie drogie (prawie tyle co czytnik - więc nie warto).
Lepiej jakieś inne etui i do tego lampkę.


13 gru 2012 15:19:29
Zobacz profil
Virtualo.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2012 13:13:47
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: BOOX i62
Post Re: Prosze o pomoc w wyborze czytnika dla dziewczyny
Jeśli nie ciągnie Cię do zamawiania Kindle,to my ze swojej strony zarekomendujemy Pocketbooki :) Te dostępne u nas mieszczą się w Twojej granicy cenowej, są łatwe w obsłudze, a białe dobrze się prezentują szczególnie w damskich dłoniach :) http://virtualo.pl/c6/

_________________
Księgarnia internetowa http://virtualo.pl


13 gru 2012 15:42:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:50:42
Posty: 5
Post Re: Prosze o pomoc w wyborze czytnika dla dziewczyny
Hmm Warszawa...da rade odbior osobisty jak cos? I widze tam tylko wersje 613 z tym przedziale cenowym (do 500),ewentualnie Touch? Czym to sie rozni od zwyklego?
I nie macie np 611?


13 gru 2012 15:58:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Prosze o pomoc w wyborze czytnika dla dziewczyny
@Velsu

amazon.co.uk nie wysyła do Polski, za to amazon.com już tak, a czas oczekiwania to ok. 4 dni :)

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


13 gru 2012 16:49:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 kwi 2012 22:16:03
Posty: 35
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Prosze o pomoc w wyborze czytnika dla dziewczyny
Velsu, Pocketbooki teraz w Empikach powinni mieć, 611 i 612 chyba - sprawdź na ich stronie. Może się udać kupić od ręki...


13 gru 2012 17:09:11
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Prosze o pomoc w wyborze czytnika dla dziewczyny
ellox napisał(a):
Velsu, Pocketbooki teraz w Empikach powinni mieć, 611 i 612 chyba - sprawdź na ich stronie. Może się udać kupić od ręki...

Dokładnie mówiąc to PB 611 i PB 622 Touch. Oba z oprogramowaniem dostosowanym pod Empik. Pierwszy za 370 a drugi za 500. Przez jakiś czas przy zakupie przez sklep internetowy była promocja -5%, więc można było zaoszczędzić jeszcze kilkanaście zł - może nadal ta promocja jest? W tej chwili PB 622 na stronie Empiku nie widzę - pewnie wyprzedany, ale w salonach pewnie nadal będzie do dostania.


13 gru 2012 20:27:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:50:42
Posty: 5
Post Re: Prosze o pomoc w wyborze czytnika dla dziewczyny
W takim razie pozostaje mi podjecie ostatecznej decyzji, bylem w empiku a takze zrobilem rozeznanie na amazonie.

Moge albo zamowic Kindle z amazona co mnie wyniesie okolo 440zl (z gift wrapem:P) i etui na allegro za okolo 50-60zl = 500zl (pieknie) i modlic sie ze wysylka dotrze do 24 grudnia.
Albo zamowic Pocketbook 611 w empiku + etui co mnie wyniesie za calosc okolo 410-420zl i bede to mial prawdopodobnie na poniedzialek.

Pytanie tylko czy ten pocketbook jest ok? Podobno ma jakis gorszy wyswietlacz, nie Pearl ale nie wiem jak to sie przeklada bo mi o dziwo nie pozwolili w sklepie go wlaczyc tylko dotykac :/


13 gru 2012 21:15:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Prosze o pomoc w wyborze czytnika dla dziewczyny
A czy w modelu dostępnym w sklepie widać coś było na ekranie - logo empiku, rozładowanej baterii, cokolwiek?
Jeśli tak, to mniej więcej w taki sposób będą wyświetlane książki.

A co się tyczy wyświetlacza, to wszystkie wykorzystujące e-ink prezentują się podobnie, jeżeli zamiast pearla kupisz ten z poprawionym vizplexem (czy jak to się zwie) to nie poniesiesz jakiejś wielkiej straty.


13 gru 2012 21:30:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2012 18:47:43
Posty: 40
eCzytnik: onyx boox x61e / pb623 touch lux
Post Re: Prosze o pomoc w wyborze czytnika dla dziewczyny
Velsu napisał(a):
W takim razie pozostaje mi podjecie ostatecznej decyzji, bylem w empiku a takze zrobilem rozeznanie na amazonie.

Moge albo zamowic Kindle z amazona co mnie wyniesie okolo 440zl (z gift wrapem:P) i etui na allegro za okolo 50-60zl = 500zl (pieknie) i modlic sie ze wysylka dotrze do 24 grudnia.
Albo zamowic Pocketbook 611 w empiku + etui co mnie wyniesie za calosc okolo 410-420zl i bede to mial prawdopodobnie na poniedzialek.

Pytanie tylko czy ten pocketbook jest ok? Podobno ma jakis gorszy wyswietlacz, nie Pearl ale nie wiem jak to sie przeklada bo mi o dziwo nie pozwolili w sklepie go wlaczyc tylko dotykac :/


dziwne, że nie włączyli Ci tego sprzętu - skąd masz wiedzieć, czy jest w 100% sprawny :roll: Niekompetencja i nierzetelność obsługi w takich sklepach mnie powala...

Ja na twoim miejscu, mając do wyboru Kindle - Pocketbook zaryzykowałabym chyba Kindle. Choć wiem, że z tym wiąże się ryzyko niedostarczenia prezentu na czas, ale wydaje mi się, że to lepszy sprzęt wizualnie i wewnętrznie :) Bynajmniej ja, dziewczyna, wolałabym dostać Kindle niż Pocket'a.
A jeśli by Ci nie dotarła paczka na czas (nie zapeszam), to mógłbyś włożyć w pudełeczko karteczkę z tajemniczym liścikiem wyjaśniającym, że Mikołaj stoi na granicy i prezent dowiezie później oraz przeprasza za niedogodności :) Ja bym takie coś kupiła i czekała z niecierpliwością cóż to za cudo dla mnie kupiono :D


13 gru 2012 21:39:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 23:44:02
Posty: 64
eCzytnik: Kindle 4 Touch, Kindle Paperwhite 4
Post Re: Prosze o pomoc w wyborze czytnika dla dziewczyny
@agnieshka - pomysł z pudełeczkiem z liścikiem GENIALNY! Że też sam wcześniej nie wpadłem na coś takiego :)
A co do tematu - też brałbym Kindle i jestem pewien, że dojdzie na czas.


14 gru 2012 9:53:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: