Teraz jest 29 mar 2024 12:53:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Tuning oryginalnego etui do Kindle 4 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Tuning oryginalnego etui do Kindle 4
Jak wiadomo, oryginalne etui do Kindle, poza tym, że jest świetnie spasowane, ładnie wykonane i bardzo funkcjonalne, ma dwie wady. Jedną z nich jest cena, czasami dość abstrakcyjna i przynależna raczej do zbytecznego gadżetu niż niezbędnego uzupełnienia. I z tym wiele nie da się zrobić. Drugą wadą jest natomiast brak jakiegokolwiek sposobu na zabezpieczenie okładki, którą można ekran jedynie przykryć, a nie można "zamocować" w takiej pozycji. Oznacza to, że w przypadku noszenia czytnika w plecaku coś może się dostać między ekran a okładkę i - w najlepszym razie - ekran porysować.
Sam się szarpnąłem i kupiłem sobie oryginalne etui z wbudowaną lampką do mojego Kindle 4 Classic (aczkolwiek to co opisałem niżej będzie się w takim samym stopniu tyczyć wersji bez lampki i innych wersji Kindle 4 (Touch, PW). Po kilku miesiącach użytkowania postanowiłem coś zrobić z problemem zamknięcia i wpadłem na trywialne rozwiązanie. Potrzebne jest jedynie... ok. 15cm. zwykłej gumki do majtek! Cena w sklepie pasmanteryjnym - około 50gr. Wymyśliłem, że skoro Kindle tak dobrze siedzi w pokrowcu, to może utryma również gumkę. Zakupiłem kawałek gumki (w kolorze szarym, pasującym do mojego Kindle, chociaż niekoniecznie do samego etui, ale to nieistotne), przyciąłem "na oko", wyjąłem czytnik z etui, a potem ponownie wsadziłem po uprzednim wsunięciu gumki na dole i na górze między etui a czytnik (na około 1-1.5cm). Operacja nie wymaga użycia nawet odrobiny kleju czy jakichkolwiek narzędzi (poza nożyczkami do przycięcia gumki). Nie rozpisuję się więcej, bo myślę, że łatwo się domyśleć po zdjęciach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Użytkowanie bezproblemowe. Na samą gumkę można naciągnąć pasek "czegoś", co trochę ułatwi jej używanie (tak jak to jest np. w oryginalnej okładce do Kindle 3).

PS. Jeśli administrator uzna, że trzeba to przenieść albo dokleić do innego tematu - proszę śmiało :-)


22 sty 2013 11:08:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Tuning oryginalnego etui do Kindle 4
Myślę, że to trzeba przenieść do innego działu, ale Amazona :) Brawo za pomysłowość!

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


22 sty 2013 23:33:20
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Tuning oryginalnego etui do Kindle 4
Hmm, moja jedyna oryginalna okładka Amazonu (do starożytnego Kindle 2) ma taką gumkę i właśnie tak jak piszesz jej używałem.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


22 sty 2013 23:40:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Tuning oryginalnego etui do Kindle 4
Vroo napisał(a):
Hmm, moja jedyna oryginalna okładka Amazonu (do starożytnego Kindle 2) ma taką gumkę i właśnie tak jak piszesz jej używałem.

Bo pomysł właściwie jest podpatrzony u szwagra w jego okładce do Kindle 3. Dziwi, że Amazon zrezygnował z tak prostego pomysłu w okładkach do Kindle 4.


23 sty 2013 0:26:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Tuning oryginalnego etui do Kindle 4
Peri Noid napisał(a):
Dziwi, że Amazon zrezygnował z tak prostego pomysłu w okładkach do Kindle 4.

Być może gumy się psuły lub wyciągały i amazon musiał w ramach reklamacji wymieniać duże ilości okładek i teraz wolał zrezygnować ?
Nie czarujmy się też - wygląd nie jest elegancki ale zapewne praktyczny skoro jest to stosowane.


18 lut 2013 13:46:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: