Teraz jest 28 mar 2024 19:09:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Kindle Touch - okładka 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2011 13:42:17
Posty: 74
eCzytnik: Lynx (T68)
Post Kindle Touch - okładka
Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum (chociaż i eKsiążki, i Świat Czytników) śledzę od dłuższego czasu.
Jutro ma do mnie dotrzeć mój Kindle Touch (zamawiany przez allegro, na szczęście ominął cło, tylko dotarł do mojego rodzinnego miasta - Łodzi, a dopiero jutro zostanie mi przywieziony do Warszawy, gdzie studiuję). I teraz zastanawiam się nad kwestią okładki. Przejrzałam różnorakie oferty i z przykrością stwierdzam, że nie widzę żadnej, która by mi odpowiadała. Chciałabym zatem prosić o pomoc w znalezieniu takowej.
Moja "lista życzeń"
1. Format "książkowy" - czyli kształt taki jak bluecosto czy Lighted Cover - nie chcę etui otwieranego notesowo (czyli jak Tuff-luv) ani kieszonki, ani czegoś podobnego do pokrowców na płyty cd
2. Absolutnie nie skóra (nie mam żadnych zapędów obrończyni zwierząt tylko nie znoszę wyglądu tzw. galanterii skórzanej) - coś matowego, chętnie taki materiał, jak Kindle Zip Sleeve.
3. Stonowany kolor - czarny, granatowy, brązowy.
4. Przystępna cena (chociaż to jest tu najmniej ważne - jeśli się znajdzie drogie, ale odpowiadające moim życzeniom etui, to najwyżej trochę dłużej będę na nie zbierać pieniądze).

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!


26 lis 2011 14:05:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 lut 2012 19:03:54
Posty: 4
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Kindle Touch - okładka
Mam dokładnie takie same wymagania i pytania, ale niestety widzę, że nikt nie zna na nie odpowiedzi.
Jedyne okładki, jaki mi się podobają i nie są ze skóry, a najlepiej również nie są skóropodobne, mocują czytnik na czterech gumkach, które wyglądają jak klepsydra nawet gdy nie są czarne.


PS. tylko ja unikam skóry właśnie dlatego, że jestem obrończynią zwierząt :mrgreen:


07 lut 2012 19:33:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Kindle Touch - okładka
Okładki są różne, mnie zaspokaja(w małym stopniu, ale jednak) okładka Bluecosto(chiński bubel), a inny zapragnie mieć oryginalną amazońską(tak się to odmienia? Bo późna pora i myśleć nie mogę ;) )

Jest to twoja osobista decyzja, i rozejrzyj się na amazon.co.uk, bo powyżej 25funtów jest przesyłka darmowa do Polski.

Co do okładki bluecosto, to spełnia swoje zadanie i nic więcej, nie jest ona piękna ani zrobiona z dobrego materiału ale chroni czytnik i nie przeszkadza w czytaniu, ale nie jest to coś czym się pochwalisz :)

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


08 lut 2012 0:23:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 16:46:25
Posty: 20
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle Touch - okładka
Może m-edge?
spełnia wszystkie powyższe wymagania,
można zapłacić nieco więcej i zaprojektować własną,
oto np. moja: http://app.medgestore.com/stylelab/?use ... _id=346564
niestety (na szczęście!) została przedwczoraj wraz z kundelkiem zmiażdżona pod Szczękocinami.

przesyłka $20, a latarkę dorzucają do okładki za $10
Polecam!

_________________
Witek

Nie jestem tym co jem,
nie jestem tym co czytam.


06 mar 2012 1:22:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: Kindle Touch - okładka
Gdybym miał kasę, to kupiłbym sobie okładkę Marware: http://allegro.pl/marware-jurni-kindle- ... 85531.html Nie jest śliczne, ale za to bardzo funkcjonalne.
Cena jednak nieco przesadzona. No i w USA kosztuje równowartość 90 pln, a nie 150...


06 mar 2012 20:17:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 16:46:25
Posty: 20
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle Touch - okładka
@m-edge

Zapomniałem o czymś napisać.
To nie jest tak, że okładka nie uchroniła kundelka przed zmiażdżeniem,
kundel był otwarty podczas katastrofy.

_________________
Witek

Nie jestem tym co jem,
nie jestem tym co czytam.


06 mar 2012 23:30:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Kindle Touch - okładka
Tzigi Bluecosto naprawde nie jest takie zle , częśc ludzi pisała ze im wyciera i brudzi kindla - ja wyciagnałem go tylko 2 razy i tego nie zauważyłem - ale zeby sie ustrzec na allegro zamówiłem naklejki na Kindle. Maja bardzo duzy wybor wzorów dla różnych modeli - folia nie jest polska tylko porządna i przy odklejaniu gdybys kiedys potrzebował nie zostawi śladów. A dzieki temu ja przestałem sie martwic o wytarcia. A co do Bluecosto razem z oprawką dostajecie taka pianke - bo ktos napisał ze mu ekran brudzi w co nie wierze - ale - ja jak gdzies wyruszam z kundelkiem wkladam ta pianke od strony ekranu - moze nie jest super estetycznie ale naprawde chroni - ale to juz naprawde dla tych ktorzy do przesady dbaja o kindla - u mnie okładka nie brudzi ekranu.


07 mar 2012 10:48:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Kindle Touch - okładka
A czy interesowaliście się może okładkami Tuff Luv?
Jest tam jeden model, konkretnie eco-nique który jest wykonany z bardzo zacnego materiału a mianowicie z włókien konopnych.
Poniżej link, sam chwale sobie swoją zakupioną dla K3.
http://tuff-luv.com/e-readers/amazon-ki ... -hemp.html


07 mar 2012 11:00:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: Kindle Touch - okładka
@kris68 - u mnie niestety pojawiły się otarcia/zabarwienia z tyłu Kinde. Podłożyłem po prostu przyciętą kartę papieru i tyle :)

Ale pianka... Jest gruba i sztywna. Chyba lepiej, żeby okładka się ugięła w wolną przestrzeń, niż przeniosło uderzenie przez tę piankę.


07 mar 2012 12:18:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 gru 2011 12:29:43
Posty: 1
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Kindle Touch - okładka
Ja posiadam brązową, materiałową okładkę firmy Tuff-Luv (dokładna nazwa: Tuff-Luv Natural Hemp case cover). Polecam.


12 mar 2012 16:52:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2012 16:21:18
Posty: 24
eCzytnik: kindle PW2
Post Re: Kindle Touch - okładka
a ja proponuję zrobić samemu, niesamowicie łatwo. Zrobiłem sobie ze starej książki i wygląda bardzo dobrze, chroni i jest oryginalna, do tego nikt nie podejrzewa, że czytam kindla.

Też szukałem czegoś oryginalnego, aż trafiłem na filmik
http://www.youtube.com/watch?v=aPKXzJao ... re=related
i jemu podobne.

w ramach porady: zamiast wikolu, do klejenia szmat i dykty(i innych materiałów potrzebnych do okładki) polecam tani klej polimerowy, butelka 6zł starczy na kilkadziesiąt okładek, nie przemaka po nim materiał.

pozdrawiam


12 mar 2012 18:49:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 lut 2012 19:03:54
Posty: 4
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Kindle Touch - okładka
Mam okładkę do sprzedania. Przez pomyłkę zostały zamówione dwie identyczne. Jedną oczywiście sobie zostawiam, drugą chcę przekazać w dobre ręce za 125 zł. Więcej informacji na temat okładki można przeczytać na stronie producenta http://www.myincipio.com/Amazon-Kindle- ... -Folio.asp



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


15 mar 2012 22:03:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2012 16:07:20
Posty: 15
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Kindle Touch - okładka
Grover napisał(a):
Ja posiadam brązową, materiałową okładkę firmy Tuff-Luv (dokładna nazwa: Tuff-Luv Natural Hemp case cover). Polecam.

Co prawda używam jej od kilku godzin, ale wstępnie jestem z niej bardzo zadowolony - na pierwszy rzut oka wysoka jakość wykonania i Kindle bardzo dobrze zabezpieczony.


15 mar 2012 22:48:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Kindle Touch - okładka
Magadha, Raczej kupiłam dwie na amazon.co.uk żeby mieć gratis shipping a drugą chce odsprzedać z zyskiem, sam kupowałem swoją okładkę Eqo-nique w taki sposób, naliczyłem tylko zdecydowanie niższą marże ;)


16 mar 2012 9:54:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 lut 2012 19:03:54
Posty: 4
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Kindle Touch - okładka
athame napisał(a):
29,99$ pod linkiem, a u Ciebie 125 zł?!? Po takim kursie to raczej kupca nie znajdziesz. Osobiście mógłbym dać max. 70 zł, ale już i tak zdecydowałem się na oryginalną skórkę z lampką od Amazona.

Przeliczyłam po kursie razem z transportem z USA, ale właśnie dziś się dowiedziałam, że ponieważ przelewu dokonano z GB w Funtach, całość czyli 29,99+7,99 wyniosły 100 zł. i za tyle bym odsprzedała.
Też zdecydowałabym się na oryginalną okładkę Amazona, gdyby nie była ze skóry. Od kilku miesięcy myśl, że mogłabym trzymać w ręce kawałek martwej istoty, wywołuje u mnie bardzo niemiłe uczucia.

gienkollo napisał(a):
Magadha, Raczej kupiłam dwie na amazon.co.uk żeby mieć gratis shipping a drugą chce odsprzedać z zyskiem, sam kupowałem swoją okładkę Eqo-nique w taki sposób, naliczyłem tylko zdecydowanie niższą marże ;)

Niestety okładka, którą wybrałam była niedostępna w brytyjskim amazonie, jedyną opcją był zakup ze Stanów.

t3d: polemika na temat pochodzenia skóry przeniesiona do wątku: topic11218.html


28 mar 2012 17:53:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: