Teraz jest 28 mar 2024 22:05:04




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Szachy - łatwe i zaawansowane 
Autor Wiadomość
Post Szachy - łatwe i zaawansowane
Na stronie Eduardo Terol, pośród innych próbek aplikacji dla czytników Onyx Boox można znaleźć proste szachy (chess).
Aplikacja (jak i inne z tamtej strony) jest bezpłatna, ale niestety działa tylko na starszym oprogramowaniu w wersji 1.5.1 - bo jak na razie, jest to najnowsza wersja oprogramowania, jaką producent Onyx International udostępnia oficjalnie dla czytników Onyx Boox.

Jest również wersja działająca na wszystkich modelach naszych czytników! (również z oprogramowaniem w wersji 1.7).
Program umożliwiający grę w szachy "z czytnikiem" lub z drugą osobą. Posiadający wiele możliwości, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych w tej grze.
Można wybrać łatwą lub trudną rozgrywkę, również ma dostępne różne style/taktyki gry - słowem pełnoprawna aplikacja. Program, mimo iż na inne platformy (Windows, Linux, inne czytniki) jest płatny, to dla Booxów nie (również nie wymaga żadnej rejestracji).
Informacja dla zaawansowanych, wspierane silniki szachowe to: gnuchess 5.08, fruit 2.1, togaII-1.3.1, glaurung-2.2, gfruit-4bx, hoichess-0.10.3, stockfish-2.1.1 (zawarte w komplecie z aplikacją).

Link do pobrania: pbchess-1.2.4_onyx.zip
Program w tej wersji, po rozpakowaniu, można umieścić w dowolnym katalogu na karcie SD lub w pamięci czytnika.
Uruchomienie za pomocą pliku: "pbchess.oar (dla modelu A60: "pbchess.a60.oar")
Menu programu jest dostępne po kliknięciu górnej części ekranu lub po naciśnięciu klawisza Menu.
Działa dobrze zarówno w modelach i62, M90/92 jak i tych bez ekranu dotykowego serii X61S/E.

Autorem programu jest Rosjanin Sergey Vlasov - strona programu: Chess for Windows, PocketBook, Amazon Kindle, Onyx Boox!

W programie języki: Angielski, Rosyjski, Włoski, Hiszpański i Węgierski.
Może ktoś się pokusi o przetłumaczenie na język polski? Plik z komunikatami to: "messages.lng" (w podkatalogu "translate")

Przykładowe ekrany:

Obrazek

Obrazek


14 kwi 2012 19:53:02
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2009 15:32:20
Posty: 58
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Boox60, FujitsuT4310, PB603, PB622
Post Re: Szachy - łatwe i zaawansowane
Warto zwrócić uwagę na pogram pbchess, który ma możliwość importowania plików PGN z różnymi przykładami / zagadkami / strategiami / historycznymi partiami itp.
Ponadto autor na swojej stronie http://pbchess.vlasovsoft.net/en/contents.html zebrał szereg zagadek i przykładów dla graczy na różnym poziomie i udostępnił je w plikach CDB odczytywanych przez program.
Podsumowując jest to bardzo przyjemne narzędzie nie tylko do grania w szachy ale także do studiowana strategii i nauki na różnych przykładach.

Tłumaczenie (niestety nie wszystkie hasła się poprawnie tłumaczą):
http://wrzucacz.pl/file/9831334489088/messages.lng
Zmiany w pliku konfiguracyjnym (zamiast języka węgierskiego jest polski):
http://wrzucacz.pl/file/2461334489165/pbchess.cfg


15 kwi 2012 14:29:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2012 10:29:34
Posty: 89
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Szachy - łatwe i zaawansowane
Muszę powiedzieć że jestem pod wrażeniem pbchess - prostoty i ilości opcji, łamigłówek itd. Ładnie śmiga na czytniku, co sprawia, że jest z tego niezły sprzęt do grania w szachy.
Pomimo że jest darmowy na Boox'a, jego działanie sprawiło, że zdecydowałem się wesprzeć projekt, by jego rozwój trwał.

_________________
Pozdrawiam Tomasz


16 kwi 2012 10:45:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 mar 2012 22:36:53
Posty: 1
eCzytnik: Onyx Boox X61E
Post Re: Szachy - łatwe i zaawansowane
Świetna i zacna aplikacja, szkoda tylko, że na X61S/E nie da się zmienić nazwy gracza, ale to detal nieistotny:)


17 kwi 2012 8:11:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 19:17:14
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Szachy - łatwe i zaawansowane
W A60 też nie da się zmienić nazwy. Zgadzam się, że to mimo wszystko drobnostka.


17 kwi 2012 13:20:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 kwi 2012 7:36:03
Posty: 3
Post Re: Szachy - łatwe i zaawansowane
Hi!

Excuse me! I don't speak Polish :)

First, big thanks to Robert ArtaTech for this thread and EllenRipley for Polish translation!

I've slightly corrected these files. Now everything works ok!

http://pbchess.vlasovsoft.net/files/pbc ... polish.zip

Please let me know if something is not translated.


18 kwi 2012 11:08:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2012 10:29:34
Posty: 89
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Szachy - łatwe i zaawansowane
Zrobiłem małą paczkę, która instaluje szachy w czytniku M92, tak że program jest widoczny jako aplikacja (obok kalkulatora, sudoku itp.). Instaluje się w pamięci wewnętrznej w katalogu Szachy.
Jak ktoś ma jakąś elementarną wiedzę o programowaniu to sobie pozmienia na inne katalogi.
Paczkę należy rozpakować w katalogu pbchess (wchodząc do katalogu pbchess, powinniśmy widzieć obok innych katalogów, katalog install, a obok pliku pbchess.oar, plik install.oar). Katalog gdzie aktualnie się znajdują szachy nie ma znaczenia. Zostanie skopiowane całe wnętrze katalogu i dodany skrót w aplikacjach z obrazem konika szachowego (można zmienić na dowolny inny). Po zainstalowaniu można usunąć katalog z którego się instalowało, jego kopia jest w pamięci wewnętrznej, skąd teraz będzie odpalana aplikacja. Nie ukrywałem go w pamięci bardziej :) wewnętrznej, bo tak jeszcze można dodawać/usuwać bazy szachowe.
Link:
pbchess-install-m92-pl.zip

UWAGA - instalujesz na własne ryzyko, nie biorę odpowiedzialności za ewentualne szkody.

_________________
Pozdrawiam Tomasz


21 kwi 2012 17:22:35
Zobacz profil
Post Re: Szachy - łatwe i zaawansowane
sergeyvl napisał(a):
I've slightly corrected these files. Now everything works ok!

http://pbchess.vlasovsoft.net/files/pbchess-1.2.4_polish.zip

Dziękujemy za szybką poprawkę i dostęp do aplikacji!

Thank you for the quick fix and access to a good free program!


21 kwi 2012 17:56:00
Użytkownik

Dołączył(a): 14 cze 2012 19:01:02
Posty: 1
eCzytnik: BOOX M90
Post Re: Szachy - łatwe i zaawansowane
Witam, czy te szachy działają na M90? Po wgraniu paczuszki (ze strony autora) program nie uruchamia się (pbchess.oar). Pozdrawiam.
P.S. Juz działa! Okazało się, że trzeba uruchomic plik wsadowy dla M60...


14 cze 2012 20:31:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2012 18:02:35
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: Szachy - łatwe i zaawansowane
Mam pytanie. Co zrobic, aby odpalic w tym programie szachowym pliki w formacie CNB? Chodzi mi o te kombinacje szachowe...


09 sie 2012 17:33:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 kwi 2012 7:36:03
Posty: 3
Post Re: Szachy - łatwe i zaawansowane
Czezare napisał(a):
Mam pytanie. Co zrobic, aby odpalic w tym programie szachowym pliki w formacie CNB? Chodzi mi o te kombinacje szachowe...


CNB = CDB?

Base / Open


09 sie 2012 17:53:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2012 18:02:35
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: Szachy - łatwe i zaawansowane
sergeyvl napisał(a):
Czezare napisał(a):
Mam pytanie. Co zrobic, aby odpalic w tym programie szachowym pliki w formacie CNB? Chodzi mi o te kombinacje szachowe...


CNB = CDB?

Base / Open

Oczywiscie, pomylilem sie. Chodzilo mi o CDB. A gdzie trzeba ten plik z rozszerzeniem .cdb wrzucic, zeby program go odnalazl?


09 sie 2012 18:29:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 kwi 2012 7:36:03
Posty: 3
Post Re: Szachy - łatwe i zaawansowane
Czezare napisał(a):
sergeyvl napisał(a):

CNB = CDB?

Base / Open

Oczywiscie, pomylilem sie. Chodzilo mi o CDB. A gdzie trzeba ten plik z rozszerzeniem .cdb wrzucic, zeby program go odnalazl?


Excuse me, I don't speak Polish. May be sombody will translate it for you.

First you should download *.zip archive with cdb file from here: http://pbchess.vlasovsoft.net/en/contents.html

For instance try this: http://pbchess.vlasovsoft.net/files/con ... en.cdb.zip ("The manual of chess combinations" by S. Ivashenko)

Second, you should unzip this file and copy it to pbchess/chess folder on your book.

And last, start pbchess and use Base / Open to open this file.

P.S. do not forget to open game.cdb before playing regular games.


09 sie 2012 18:36:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2012 18:02:35
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: Szachy - łatwe i zaawansowane
sergeyvl napisał(a):
Czezare napisał(a):
Oczywiscie, pomylilem sie. Chodzilo mi o CDB. A gdzie trzeba ten plik z rozszerzeniem .cdb wrzucic, zeby program go odnalazl?


Excuse me, I don't speak Polish. May be sombody will translate it for you.

First you should download *.zip archive with cdb file from here: http://pbchess.vlasovsoft.net/en/contents.html

For instance try this: http://pbchess.vlasovsoft.net/files/con ... en.cdb.zip ("The manual of chess combinations" by S. Ivashenko)

Second, you should unzip this file and copy it to pbchess/chess folder on your book.

And last, start pbchess and use Base / Open to open this file.

P.S. do not forget to open game.cdb before playing regular games.

Thank you for your fast reply! Everything works fine! ;)


09 sie 2012 20:15:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Szachy - łatwe i zaawansowane
Odgrzeję temat :D Szachy działą - ale czy mógł by ktoś napisać skrypt, który by dodał ikonkę tak by program był widoczy w Menu Aplikacje?

Paczka którą dodał T0masz - już znikła, to raz, a dwa nie wiem czy działała by z i62E

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


12 paź 2012 17:41:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron