Teraz jest 28 mar 2024 18:34:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Onyx BOOX i62 
Autor Wiadomość
Post Onyx BOOX i62
Właśnie rozpoczęła się sprzedaż nowego modelu Onyx BOOX i62!

Dostępny w salonach sieci Vobis, wraz z biografią Steve'a Jobsa: www.vobis.pl
Obrazek


15 gru 2011 12:30:58
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: Onyx BOOX i62
Czy model ten ma wbudowane przyciski do przerzucania stron, czy wszystko odbywa się poprzez dotykowy ekran? Sądzę, że tylko to drugie, ale na fotografii jest coś z obydwu boków, co wygląda jak klawisze :?


15 gru 2011 12:38:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Onyx BOOX i62
Robert ArtaTech napisał(a):
Właśnie rozpoczęła się sprzedaż nowego modelu Onyx BOOX i62!


Państwo to jednak potraficie zaskoczyć. To chyba ogólnoświatowa premiera tego modelu?


15 gru 2011 14:23:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2011 1:22:47
Posty: 15
eCzytnik: Boox m92
Post Re: Onyx BOOX i62
Panie Robercie, czy możemy prosić o kilka słów na temat nowego modelu? czym się różni od A60?


16 gru 2011 12:05:06
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
Napiszę wprost: sam jestem pozytywnie zaskoczony działaniem nowego modelu.
Działa szybko, reakcja na dotyk bardzo dobra, oprogramowanie w wersji 1.6 (ta wersja będzie niedługo dostępna również dla pozostałych modeli).
i62 sprawia wrażenie mniejszego (jest krótszy w pionie) od pozostałych czytników, jednak ekran jest takiej samej wielkości (6 cali) jak w innych czytnikach, w technologii e-ink Pearl.

Boczne przyciski spełniają rolę klawiszy next i prev. (przewracanie stron) - każdy z nich po dwa (wygodne dla prawo i leworęcznych), czyli w sumie 4 (po dwa z każdej strony).
Jednak wydają się nadmiarowe, bo ekran dotykowy działa dobrze na każdy gest (przesuniecie w górę, w prawo lub dotknięcie palcem z lewej strony daje następną stronę - przeciwne gesty dają poprzednią).
Klawisz pod ekranem na środku pełni funkcję powrotu "Back", natomiast menu można wywołać przytrzymując chwilkę palec w dowolnym miejscu ekranu, lub wskazując ikonkę menu w lewym dolnym rogu.
Bardzo wygodna jest zmiana wielkości czcionki, dwoma palcami rozszerzamy lub ściskamy (multi-touch) - tak samo działa na obrazkach i PDF-ach - czyta się jeszcze łatwiej.
Można też rysować palcem jak rysikiem, zaskakująco precyzyjnie.
Poza tym oprogramowanie takie samo jak w innych modelach (trochę unowocześnień), obsługa wszystkich formatów jak zwykle.
W PDF nowa funkcja pozwalająca na eksport szkiców, w postaci nowego PDF-a zawierającego odręczne notatki wbudowane, który można przenieść na komputer.

Technicznie w stosunku A60:
jest szybszy procesor: 800MHz, więcej pamięci wewnętrznej flash: 4GB, czytnik kart mikroSD (trans flash, zamiast SD) też do 32GB i dotyk palcem zamiast rysika.

W komplecie jest ładne, dopasowane etui, kabel USB i ładowarka.

Jak znajdę chwilę, to dodam jakieś zdjęcie "z natury".


16 gru 2011 22:03:19
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2011 22:16:46
Posty: 6
eCzytnik: i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Dzisiaj go kupiłem, wrażenia póki co świetne, z małym wyjątkiem :(. Próbując uruchomić syntezator mowy IVONA dostaję taki oto komunikat: "Nie mogę załadować wtyczki TTS". Czyżbym musiał coś dociągnąć na czytnik?


16 gru 2011 22:23:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Onyx BOOX i62
p. Robercie, przeglądając materiały w Internecie na temat i62 natknęłam się na sprzeczności w opisie. Na stronie Onyxa w specyfikacji podano, że rozdzielczość ekranu to 1024x768, natomiast we wszystkich polskojęzycznych opisach, z Vobisem włącznie, podano rozdzielczość 800x600. Jak jest naprawdę?
I pytanie drugie: czy w tym modelu jest jakaś diodowa sygnalizacja ładowania baterii?


17 gru 2011 12:39:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2011 22:16:46
Posty: 6
eCzytnik: i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Co prawda nie mam na imię Robert, ale odpowiem ;) . Przynajmniej na drugie pytanie, bo nie wiem jak stwierdzić jaką rozdzielczość ma czytnik :). To co widać jest w świetnej i wystarczającej dla mnie rozdzielczości, więc być może jest to i 1024x768. Diodowego wskaźnika nie ma, jest w rogu ekranu symbol ze stanem poziomu naładowania baterii, jak w laptopie czy komórce i po "kliknięciu" w niego wyskakuje wartość procentowa stanu naładowania. To samo jest do uzyskania z poziomu menu.

Byłem dziś w Vobisie z problemem TTS w IVONIE, sprawdziliśmy jeszcze dwa modele i we wszystkich jest tak samo. Z jednej strony jest to pocieszenie, że nie tylko u mnie tak jest. Wszystkie potrzebne pliki są w czytniku, ale nie działa. Poza tym sam czytnik jest niesamowicie wygodny w użytkowaniu, póki co jestem bardzo zadowolony z rozwiązania multi touch.


17 gru 2011 14:23:35
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
Aaaach, Ivono, Ivono - znowu chochlik... ;)
Zaglądnąłem na chwilkę, a tu widzę, że przedarła się paczka z błędem.
Po weekendzie udostępnimy dla wszystkich, którym nie działa Ivona na i62, aktualizację oprogramowania z poprawką.
Przepraszamy za problem!

awujotka napisał(a):
przeglądając materiały w Internecie na temat i62 natknęłam się na sprzeczności w opisie. Na stronie Onyxa w specyfikacji podano, że rozdzielczość ekranu to 1024x768, natomiast we wszystkich polskojęzycznych opisach, z Vobisem włącznie, podano rozdzielczość 800x600. Jak jest naprawdę?

Oj, nie wiem na której "stronie Onyxa" jest podane 1024x768? (na stronie Onyx-international nic nie napisali).
To błąd - jest rozdzielczość 800x600 - takie są ekrany Pearl we wszystkich czytnikach.

awujotka napisał(a):
I pytanie drugie: czy w tym modelu jest jakaś diodowa sygnalizacja ładowania baterii?

Jest dioda we włączniku, w prawym dolnym rogu obudowy (jest wycięcie w etui) i tam świeci.
Podczas ładowania na czerwono, podczas włączania i wyłączania na niebiesko...


17 gru 2011 22:00:58
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2009 9:24:50
Posty: 28
Post Re: Onyx BOOX i62
Witam, odwiedziłem dziś sklep Vobis w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku i pobawiłem się trochę nowym i62 :-). Przyznam, robi bardzo miłe wrażenie. Przyjemny w obsłudze, bardzo szybki, kompaktowy rozmiar, oglądanie zdjęć (powiększanie, przesuwanie) działa rewelacyjnie, tak więc świetnie nadaje się również do oglądania komiksów.
jedynie co mnie nie zachwyciło, to obsługa gry sudoku. dla mnie ważne, bo uwielbiam tę grę ;-). Miałem tylko parę minut, może nie rozpoznałem obsługi zbyt dokładnie. Nie znalazłem innych gier jak również nie testowałem innych zaawansowanych funkcji poza czytaniem książek i komiksów.

Generalnie oceniam ten czytnik na 5+, etui niestety na 4+. Razem z etui czytnik robi się już trochę grubaśny. Tak czy inaczej etui jest w porządku, w tej materii nic chyba nie dorówna oryginalnym rozwiązaniom czytników SONY (byłem posiadaczem czytnika PRS 505).

_________________
Dragon


17 gru 2011 22:53:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2011 22:16:46
Posty: 6
eCzytnik: i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Robert ArtaTech napisał(a):
Jest dioda we włączniku, w prawym dolnym rogu obudowy (jest wycięcie w etui) i tam świeci.
Podczas ładowania na czerwono, podczas włączania i wyłączania na niebiesko...


Oops, faktycznie :oops: Przyznam, że nie zwróciłem na to uwagi, nie ładowałem jeszcze baterii. Przepraszam za wprowadzanie w błąd, więcej już nie będę ;).


18 gru 2011 10:45:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Onyx BOOX i62
Serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi. I już raczej wiem, że zamienię x61 na i 62 :)

Robert ArtaTech napisał(a):
Oj, nie wiem na której "stronie Onyxa" jest podane 1024x768? (na stronie Onyx-international nic nie napisali).
To błąd - jest rozdzielczość 800x600 - takie są ekrany Pearl we wszystkich czytnikach.


a bardzo proszę: http://www.onyx-boox.com/onyx-boox-i62/specifications w performance

pozdrawiam


18 gru 2011 10:54:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX i62
awujotka napisał(a):

To jest jakieś pokręcone miejsce - na stronie o i62 są zdjęcia A60 :evil:
I piszą o wbudowanym głośniku, który jest chyba tylko w serii M.
To chyba jakiś inny dystrybutor, polski jest na stronie http://onyx-ereader.pl/ (Arta Tech) a producent tu: http://www.onyx-international.com/en/

_________________
W Obrazek też ;)


18 gru 2011 16:35:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2009 9:24:50
Posty: 28
Post Re: Onyx BOOX i62
Do swojej opinii z krótkiej zabawy czytnikiem i62 dodam jeszcze jeden mały minusik (ale nie obniżający mojego dobrego wrażenia jakie zrobił na mnie ten czytnik). Chodzi o wystający u dołu przycisk włączenia i wyłączenia czytnika. Tak się niefortunnie składa, że przy tego typu rozwiązaniu bardzo łatwo o przypadkowe uruchomienie i wyłączenie czytnika. Generalnie jestem zwolennikiem rozwiązań przyjętych np w czytnikach PRS-505 i PRS-350 (wymieniam je, bo miałem z nimi styczność) w których włącznik przesuwa się w bok po czym sam wraca na swoje miejsce (sprężynka). Bardzo łatwy dostęp a jednocześnie nie ma żadnych szans na przypadkowe uruchomienie lub wyłączenie czytnika.
W przypadku gdy czytnik i62 jest w etui, przypadkowe wyłączenie i włączenie czytnika jest bardzo mało prawdopodobne.

_________________
Dragon


18 gru 2011 19:59:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2011 22:49:07
Posty: 1
eCzytnik: books 61s
Post Re: Onyx BOOX i62
Witam Panie Robercie,
jestem zainteresowany kupnem Boox-a i62
bardzo ważne jest dla mnie aby obsługiwał format .doc i .rtf
w sklepie Vobis powiedzieli, że prawdopodobnie nie obsługuje (sprawdzili ponoć specyfikację),
powyżej napisał Pan, że i62 obsługuje "wszystkie formaty jak zwykle". Wcześniejszy 61S obsługuje ww. formaty.
Czy możliwe aby i62 ich nie obsługiwał. Proszę o odpowiedź.
Wcześniej planowałem zakup modelu 61S. Czy poza ceną coś przemawia jeszcze za kupnem tego modelu (w porównaniu z i62)?


19 gru 2011 23:01:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron