Teraz jest 28 mar 2024 14:47:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Onyx Boox i62 Espresso - IVONA-przecinek- WTF?! 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2012 18:02:35
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Onyx Boox i62 Espresso - IVONA-przecinek- WTF?!
Dzisiaj po raz pierwszy postanowilem sprawdzic jak spisuje sie syntezator mowy Ivona. Samo czytanie jest nawet nawet, ale jest jedna rzecz, ktora mnie szalenie irytuje i wrecz sprawia, ze nie bede tego "wynalazku" uzywal. Chodzi o to, ze syntezator znak graficzny "-" za kazdym razem odczytuje na glos jako "przecinek". Czy jest jakis sposob na pozbycie sie tej upierdliwosci, czy po prostu poki co "ten typ tak ma"?


05 sie 2012 13:36:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: Onyx Boox i62 Espresso - IVONA-przecinek- WTF?!
Tak ma - w tym sofcie :mrgreen:

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


05 sie 2012 18:07:31
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Onyx Boox i62 Espresso - IVONA-przecinek- WTF?!
Podobno we wcześniejszych wersjach oprograowania było normalnie. Może byś, fraktalu podał więcej szczegółów, jeśli jesteś w stanie?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


05 sie 2012 21:14:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: Onyx Boox i62 Espresso - IVONA-przecinek- WTF?!
Niestety, nie jestem.
Swojego i62 dostałem z fm 20120314 ale z Ivony nie korzystałem.
Natomiast było w nim tyle bugów że downgrade do wersji z lutego zrobiłem już po 3 dniach. I teraz nadal mam fm z lutego. Z ciekawości kiedyś odpaliłem Ivonę - działa prawidłowo.
Już jest taki post na forum, ale nie mogę go teraz znależć - ten błąd już był zgłaszany.

OK, już mam, tylko tam problem był w M92:

http://forum.eksiazki.org/post92994.html?hilit=%20przecinek#p92994

punkt 2. w poście @Bohdana
i kilka postów niżej odpowiedz Roberta.
Ale w sumie fm we wszystkich czytnikach Onyxa ma być ujednolicone - co widać najwyrażniej ;)
Pozdrawiam

f.

Edit: i w X61S też zgłaszane.

http://forum.eksiazki.org/post77690.html?hilit=%20przecinek#p77690

To zdaje się być przypadłość którejś z aktualizacji samej Ivony, bo kolejne jej wersje, coraz nowsze, trzeba doinstalowywać konsekwentnie po każdym upgrade fm czytnika. Info o tej konieczności jest na stronie wsparcia technicznego Arta Techu.

f.

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


05 sie 2012 22:36:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2012 18:02:35
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: Onyx Boox i62 Espresso - IVONA-przecinek- WTF?!
Niestety...najnowsza wersja oprogramowania (update-20120803) i podpiety do niej nowy tts4 nie poprawily tego bledu z "przecinkiem" na co liczylem :(


07 sie 2012 20:46:15
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox i62 Espresso - IVONA-przecinek- WTF?!
Problem z czytaniem "-" po końcu zdania jako "przecinek" był namierzony i zgłoszony do "IVONA Software" - jest aktualizacja głosu "Agnieszka" - trzeba pobrać powtórnie poprawiony głos z naszej strony: Katalog syntezatora mowy TTS4 i zaktualizować w czytniku.
Jednak nie występował, ani nie występuje on w przypadku głosu "Ewa", czyli w starszych wersjach oprogramowania i w innych modelach (A60, M90, X60, X61S/E ...).


16 sie 2012 14:07:10
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2012 18:02:35
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: Onyx Boox i62 Espresso - IVONA-przecinek- WTF?!
Wgralem te pliki z podanego wyzej linku do folderu .tts w czytniku i blad z "przecinkiem" jak byl tak jest nadal.Glos Agnieszki ma sie rozumiec...


16 sie 2012 21:47:28
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox i62 Espresso - IVONA-przecinek- WTF?!
Czezare napisał(a):
Wgralem te pliki z podanego wyzej linku do folderu .tts w czytniku i blad z "przecinkiem" jak byl tak jest
Sprawdziłem, w obecnie dostępnej paczce jest poprawka niwelująca czytanie znaku "-" jako "pauza".
Dokładnie, w paczce TTS4 jest plik "polish.lex" (tekstowy) w którym jest dodana linia na końcu, wskazująca głosowi Agnieszka sposób czytania różnych słów (można dodać własne wpisy, w/g instrukcji dla IVONY).
Po zastąpieniu starego pliku nowym (z nowej paczki) głos Agnieszka czyta tekst prawidłowo (bez "pauza").
Proszę ponowić kopiowanie nowego pliku i upewnić się, czy w czytniku w katalogu ".tts" jest nowy z datą edycji 24.07.2012r. (Pozostałe 3 pliki bez zmian, z datami z 16-18 maja br.)


17 sie 2012 14:42:23
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2012 18:02:35
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: Onyx Boox i62 Espresso - IVONA-przecinek- WTF?!
W katalogu .tts w czytniku mam dokladnie te pliki o ktorych Pan pisze z tymi datami, oraz te ktore tycza sie syntezatora angielskiego (glos Amy) i zapewniam, ze dalej jest zle!Aha...syntezator nie czyta "-" jako pauza, tylko "przecinek". Zeby byc uczciwym to musze przyznac, ze blad nie zawsze sie zdarza. Czasami "-" nie jest czytane jako "przecinek", czyli jest prawidlowo. Od czego to zalezy, ze raz jest tak, a raz inaczej to nie wiem...
Co wiecej dopatrzylem sie, a raczej dosluchalem nastepnego nieprzyjemnego bledu. W ksiazce, ktora dajecie Panstwo w promocji za zakup czytnika tj "W czym problem" Clarksona glos Agnieszki zamiast czytac "w życiu" to czyta "wu życiu", a zamiast "z tobą" czyta "zet tobą" itp...
Aha, z glosem Amy jest idealnie. Zadnych uwag...


18 sie 2012 22:33:33
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox i62 Espresso - IVONA-przecinek- WTF?!
Czezare napisał(a):
syntezator nie czyta "-" jako pauza, tylko "przecinek". Zeby byc uczciwym to musze przyznac, ze blad nie zawsze sie zdarza. Czasami "-" nie jest czytane jako "przecinek"
Tak, chodziło o czytanie słowa "przecinek", moja pomyłka. Co do występowania błędu to zdarzał się wtedy, gdy znak "-" występował po zakończeniu zdania, wewnątrz nie.
Co do pozostałych problemów, to była któraś wersja oprogramowania, z takimi błędami - co nasuwa mi myśl, ze może w czytniku jest starsza wersja oprogramowania, albo aktualizacja nie wykonała się prawidłowo?
Proszę spróbować wgrać najnowsze oprogramowanie (1.7 20120803) z naszej strony (jeśli już było to ponownie) i jeśli problem nie przejdzie, to konieczny byłby kontakt telefoniczny z serwisem. Być może jest jakiś szczególny problem, gdy są zainstalowane dwa głosy...


20 sie 2012 18:50:34
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2012 18:02:35
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: Onyx Boox i62 Espresso - IVONA-przecinek- WTF?!
Jeszcze raz sciagnalem najnowsze oprogramowanie z koncowka 803 i jeszcze raz zainstalowalem. Bledy ktore powyzej opisalem wystepuja nadal. Zanim skontaktuje sie z serwisem jeszcze jedno pytanie: czy istnieje mozliwosc powrotu do poprzedniego glosu Ivony tj Ewy?


21 sie 2012 17:23:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2012 17:19:41
Posty: 8
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów
eCzytnik: Onyx i62 Espresso
Post Re: Onyx Boox i62 Espresso - IVONA-przecinek- WTF?!
u mnie też występuje "przecinek" :nie:


22 sie 2012 23:10:50
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox i62 Espresso - IVONA-przecinek- WTF?!
To bardzo dziwne, u mnie na testowym czytniku wystarczy, że podmienię nawet sam plik "polish.lex" w katalogu ".tts" z nowej paczki i nie ma słowa "przecinek". A jak przywrócę ten sam plik ze starej (przed 27 lipca br.) paczki, "przecinek" jest czytany ponownie...

Proszę dokładnie skopiować pliki z nowej paczki zastępując starsze - problem jest rozwiązany, poprawiony.
Ważne jest, aby katalog ".tts" był w tylko jednym miejscu (albo w pamięci, albo na karcie SD).
Jeśli to nie rozwiązuje problemu, potrzebny kontakt z serwisem.

W pliku "polish.lex" można wpisywać własne interpretacje sposobu czytania słów, zwłaszcza obcych.


23 sie 2012 17:02:55
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2012 18:02:35
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: Onyx Boox i62 Espresso - IVONA-przecinek- WTF?!
Jeszcze raz wszystko po kolei.TTS sciagniety stad:
http://onyx-ereader.pl/pl/tts4
Dobrze czy zle?
Jesli chodzi o sam pliczek polish.lex to po otwarciu wyglada on tak:
Obrazek
Dobrze to czy zle?
Po wgraniu go do folderu .tts w czytniku (jedyny taki folder w urzadzeniu) Agnieszka czyta "przecinki" ("-") jak najeta.
A co z drugim babolem polegajacym na czytaniu jednoliterowych przyimkow spolgloskowych jako liter, np "zet cala pewnoscia"?


23 sie 2012 22:54:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Onyx Boox i62 Espresso - IVONA-przecinek- WTF?!
Cytuj:
pliczek polish.lex

Należy otworzyć w edytorze np. Notepad++. Standardowy Notatnik Łindołsów się do tego nie nadaje. Dopiero po otwarciu w edytorze można zobaczyć i zmienić zawartość pliku. U mnie wygląda ona tak:

#& encoding=UTF-8
#################################################################
# The IVONA Text-to-Speech exceptions dictionary #
# #
# -----------Polish language------------ #
# #
# Copyright (C) 2003-2011 IVONA Software Sp. z o.o. #
# http://www.ivona.com #
# #
#################################################################

# Abbreviations
"(?<=^|[[:punct:][:space:]])z up\.(?=[[:punct:][:space:]]|$)" "z upoważnienia"
"(?<=^|[[:punct:][:space:]])ppłk\.(?=[[:punct:][:space:]]|$)" "podpułkownik"

# Foreign words
"(?<=^|[[:punct:][:space:]])chip(?=[[:punct:][:space:]]|$)" "czip"
"(?<=^|[[:punct:][:space:]])John(?=[[:punct:][:space:]]|$)" "dżon"
"(?<=^|[[:punct:][:space:]])SCSI(?=[[:punct:][:space:]]|$)" "skaz'i"
"(?<=^|[[:punct:][:space:]])macbook" "makbuk"


24 sie 2012 13:47:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: