Teraz jest 28 mar 2024 21:41:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
i62 espresso - brak połączenia USB z komputerem 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2012 11:21:13
Posty: 4
eCzytnik: onyx boox i62 espresso
Post i62 espresso - brak połączenia USB z komputerem
Problem jak w temacie, podłączałam czytnik do komputera z winXP, na czytniku wyświetlało się okienko połączenia USB, po potwierdzeniu połączenia na komputerze był komunikat, że sprzęt nie działa poprawnie i rzeczywiście nie wykrywał czytnika. Próbowałam na laptopie z win7 i z innym kablem USB, udało się, ale tylko raz. Teraz w ogóle się te urządzenia nie widzą, na czytniku ani na laptopie nie ma żadnego komunikatu.
Wersja oprogramowania czytnika to 1.7, czy komuś czytnik płatał już takie figle i udało się problem rozwiązać?


03 sty 2013 0:04:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: i62 espresso - brak połączenia USB z komputerem
Ja miałem podobnie. Zmieniłem kabel USB i zaczęło działać.


03 sty 2013 0:18:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2012 11:21:13
Posty: 4
eCzytnik: onyx boox i62 espresso
Post Re: i62 espresso - brak połączenia USB z komputerem
Ja próbowałam na dwóch kablach - bez sukcesów. Co ciekawe, laptop przestał wykrywać czytnik po tym jak odłączyłam go i podłączyłam ponownie za jakiś czas.
Nastawiać się, że problem zniknie sam po aktualizacji oprogramowania, czy pogodzić się z wycieczką czytnika do serwisu?


03 sty 2013 0:37:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: i62 espresso - brak połączenia USB z komputerem
A czytnik dziala normalnie? Warto sprawdzić na innym komputerze. Generalnie najczęściej za problemy z USB odpowiadają kiepskie kable oraz "słabe" porty USB.

Generalnie kabelek USB dołączany do i62E nie sprawiał raczej kłopotów.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


03 sty 2013 21:40:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2012 6:23:07
Posty: 41
Post Re: i62 espresso - brak połączenia USB z komputerem
U mnie zdarza się to co jakiś czas, wystarczy zmienić port usb i wraca rzecz do normy, najstabilniej działa to z hubem USB z własnym zasilaniem. Najwyraźniej czytnik wrażliwy jest na niedobory i skoki prądowe w trakcie połączenia. To raczej nie kabelek, prędzej delikatny i kapryśny sterownik: być może kolejny update coś na to poradzi, skoro tyle osób zgłasza niestabilność połączenia USB.


03 sty 2013 21:50:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2012 11:21:13
Posty: 4
eCzytnik: onyx boox i62 espresso
Post Re: i62 espresso - brak połączenia USB z komputerem
Tak, czytnik działa normalnie (poza jedną zwieszką, jakiej się dopuścił). Podłączałam go do dwóch komputerów, stacjonarnego z win XP, który raportuje, że owszem podłączono nowy sprzęt, ale nie działa poprawnie - faktycznie, pojawia się dysk wymienny, ale gdy próbuję w nim grzebać, otrzymuję komunikat, że napędu nie znaleziono. Podłączałam też do laptopa z win7, raz jest wykrywany, innym razem nie, zazwyczaj pomaga restart komputera. Do obu komputerów podłączam go innymi kablami, niestety nie mam pojęcia, czy jeden z nich jest oryginalny, dostarczony z czytnikiem.


03 sty 2013 22:32:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: i62 espresso - brak połączenia USB z komputerem
Moża spróbować z jeszcze innym komputerem lub udac sie do sklepu komputerowego i u chich spróbować z hubem aktywnym (zasilanym) USB.

Czytnik podłączny do USB się równocześnie ładuje i pobiera znaczny prąd - jeśli port USB jest "słabszy" to przestaje działać.

Spróbował bym wizyty w sklepie komputerowym - hub aktywny (zasilany) kosztuje grosze - opcja druga to specialny kabelek/przejściówka - która podłączmy do dwóch portów USB - w ten sposób mamy podwójne zasilanie - sporo dysków przenośnych ma takie kabelki :D

Jełsi to nie pomoże to wizyta w serwisie będzie nie unikniona.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


04 sty 2013 10:47:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: