Teraz jest 28 mar 2024 23:14:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
X61S ostatnia w miarę sprawna wersja firmware? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lut 2012 11:40:21
Posty: 5
eCzytnik: onyx boox x61s
Post X61S ostatnia w miarę sprawna wersja firmware?
Witam,
czy jakaś dobra dusza na forum ma i może udostępnić firmware 1.5 do X61S?

Z obecną wersją czytnik nie nadaje się nawet dla dziecka, a wyrzucać szkoda.


18 cze 2012 13:30:41
Zobacz profil
Post Re: X61S ostatnia w miarę sprawna wersja firmware?
quarter napisał(a):
Z obecną wersją czytnik nie nadaje się nawet dla dziecka, a wyrzucać szkoda.
Jeśli egzemplarz jest niesprawny, proszę zwrócić się do serwisu. W przeciwnym wypadku, czy mogę prosić o jakieś argumenty na poparcie tej nieprawdziwej tezy?

Jeśli chodzi o wybudzanie z uśpienia dowolnym klawiszem, jest to spowodowane błędem w obsłudze instrukcji procesora (marvell 166E), który powoduje nadmierne zużycie energii, jeśli są one blokowane (dotyczy to wszystkich czytników różnych producentów, nie tylko naszego modelu X61S).
Czytnik bardzo dobrze gospodaruje energią w trybie aktywnego czytania czy uśpienia bez blokady klawiszy (ma najlepsze osiągi, jeśli chodzi o czas pracy na jednym ładowaniu), a na czas transportu można go wyłączać.

Czy jeszcze jakieś inne problemy?


19 cze 2012 21:15:35
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lut 2012 11:40:21
Posty: 5
eCzytnik: onyx boox x61s
Post Re: X61S ostatnia w miarę sprawna wersja firmware?
post92313.html#p92313


20 cze 2012 22:31:32
Zobacz profil
Post Re: X61S ostatnia w miarę sprawna wersja firmware?
Z opisanych objawów wynika niesprawność konkretnego, pojedynczego egzemplarza czytnika (odpisałem w linkowanym wątku i w "prywatnej wiadomości").

Oprogramowanie do tego modelu, dostępne na naszej stronie: http://onyx-ereader.pl/pl/aktualizacje
jest stabilne, nie posiada wymienianych usterek i jest wspierane przez nasz serwis.
Jedyną dysfunkcją na chwilę obecną (maj 2012) jest brak blokady klawiszy podczas działania trybu uśpienia, co może powodować "przewracanie stron" w czasie transportu czytnika. Aby tego uniknąć, trzeba ochronić klawisze przed przypadkowym naciśnięciem, lub wyłączyć czytnik (powtórne włączenie to czas ok. 25 sekund).
Problem jest zgłoszony do producenta.


25 cze 2012 17:46:17
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 11:13:07
Posty: 33
Post Re: X61S ostatnia w miarę sprawna wersja firmware?
Cytuj:
Jedyną dysfunkcją na chwilę obecną (maj 2012) jest brak blokady klawiszy podczas działania trybu uśpienia, co może powodować "przewracanie stron" w czasie transportu czytnika.


Ja zauważyłem jeszcze resetownie języka systemu - po każdym podłączeniu do PC przełącza na angielski. Nie działąją też skróty - można stworzyć skrót, pojawia się ikonka, i nie reaguje na kliknięcie.


03 lip 2012 15:00:17
Zobacz profil
Post Re: X61S ostatnia w miarę sprawna wersja firmware?
galon3 napisał(a):
Ja zauważyłem jeszcze resetownie języka systemu - po każdym podłączeniu do PC przełącza na angielski. Nie działąją też skróty - można stworzyć skrót, pojawia się ikonka, i nie reaguje na kliknięcie.
Nie - obie te funkcje działają prawidłowo!
Jeśli w tym egzemplarzu one szwankują - proszę zaktualizować, lub ponownie wgrać najnowsze oprogramowanie (http://onyx-ereader.pl/pl/aktualizacje).

Czytnik nie powinien samoczynnie zmieniać języka interfejsu - taki jaki ustawimy pozostaje zarówno po restarcie, jak i każdej innej czynności, aż do momentu gdy zdecydujemy się go sami zmienić.
Skróty działają - można je zrobić (Menu -> Plik -> Utwórz skrót) dla dowolnego pliku (dokumentu, obrazka, skryptu...) czy katalogu. Można za pomocą skrótów w łatwiejszy sposób "otwierać" dowolny ze wskazanych elementów.

Gdyby nadal nie działało tak jak należy, proszę skontaktować się z naszym serwisem.


03 lip 2012 15:31:25
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: