Teraz jest 28 mar 2024 12:28:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Onyx Boox 60 
Autor Wiadomość
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Onyx Boox 60
Pojawił się na rynku, i co jest dla mnie wielką niespodzianką, również w Polsce. Aczkolwiek osobiście bałbym się kupować w takim sklepie, co to podany jest jakiś dziwny adres (zapewne domowy), brakuje REGONu, a telefony odbierają od 15 do 19... Ale jak ktoś się nie boi utopić 1,5k, to zachęcam do spróbowania:

http://www.ebookpl.com/ksiegarnia/elektronika/e-reader/

Może trochę danych technicznych i okołosprzedażowych (pogrubienia moje):

ekran:
6'' E ink® Vizplex® EPD,
8 odcieni szarości (opcjonalnie do 16),
ekran dotykowy z możliwością swobodnego pisania po całej powierzchni
procesor: 532 Mhz,
pamięć RAM 128 MB,
wewnętrzna pamięć flash : 512 MB,
porty zewnętrzne:
USB 2.0,
3.5mm wyjście słuchawkowe stereo,
port kart pamięci SD/MMC z obsługą SDIO oraz SDHC,
obsługa sieci bezprzewodowych Wi-Fi w standardach szyfrowania: WEP, WPA-PSK,WPA2-PSK lub bez szyfrowania,
mobilny dostęp do internetu za pośrednictwem technologii 3G (WCDMA) przy zastosowaniu zewnętrzengo modemu
bateria:
1600mAh Li-Polymer przy jednorazowym pełnym naładowaniu wystarcza nawet na kilka tygodni pracy,
oprogramowanie:
przeglądarki obsługujące formaty: PDF, TXT, HTML, MOBIPOCKET (bez DRM), EPUB, CHM, PDB, JPG, GIF, BMP, TIFF, MP3 (dla książek audio i muzyki),
interfejs użytkownika w wielu językach w tym polskim,
przeglądarka internetowa,
możliwość dowolnej manipulacji wielkością i krojem czcionki książki,
przybliżanie/oddalanie,
tworzenie dowolnej ilości zakładek w książkach,
interaktywny spis treści (możliwość szybkiego przeskakiwania do konkretnych rozdziałów),
wyszukiwanie słów kluczowych w księgozbiorze (niezastąpione w przypadku na przykład słowników),
kilka opcji prezentacji katalogu książek (lista tytułów, okładek, lista szczegółowa)
możliwość tworzenia dowolnych (również „odręcznych”) adnotacji w treści,
odręczne notatki,
wciąż udoskonalane otwarte oprogramowanie dające nieograniczone możliwości rozwoju i poszerzania funkcjonalności w przyszłości.

zestaw zawiera:
urządzenie BOOX 60,
kabel USB,
pokrowiec,
ładowarkę,
instrukcję w języku polskim,
gwarancję dystrybutora: 12 miesięcy (serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w Polsce).

----

Tak przeglądając specyfikację oraz biorąc pod uwagę fakt, że dostajemy zaawansowany czytnik z gwarancją, to cena już taka wielka się nie wydaje.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


28 wrz 2009 18:29:51
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Onyx Boox 60
Tygodnie pracy - już to widzę.

Dalej: adres według Google Maps to jakiś blok - ale może być historia jak z you-ebook (niemniej na Dobrej 2 nie ma dotychczas żadnej firmy - a przynajmniej nie ma ona stacjonarnego według ditel.pl). Anyway, numery są w regulaminie... Problem w tym, że wygląda to tak:
http://www.ebookpl.com/regulamin/ napisał(a):
Czwartek, 25 Czerwiec 2009 20:06

Niniejszy regulamin określa zasady użytkowania serwisu internetowego ebookpl.com. Rejestracja w serwisie jest równoznaczna z akceptacją warunków Regulaminu oraz zawarciem umowy z firmą ArtaTech z siedzibą we Wrocławiu przy ulicy Dobrej 2/4/27 wpisaną do ewidencji działalności gospodarczej pod numerem 200224, prowadzonej przez Prezydenta Wrocławia, posiadającą nr NIP 611-244-35-56, nr REGON 020922280, będącą właścicielem i administratorem serwisu.

Przez "wpisaną do ewidencji działalności gospodarczej pod numerem 200224" rozumiem wpis do KRSu - ale ten numer to SYNERGIA S.A. ma... Przy REGONie ministerialna wyszukiwarka twierdzi, że nie ma takowego, tak samo przy NIPie (Wersja 2.6, stan danych na dzień: 2009-09-28). Huh. No, ale ja się nie znam. Pan Paweł Horbaczewski jest tajemniczą postacią (ale ArtaTech na PF jest).

Następnie: domeny są młode (artatech.pl - utworzona: 2009.01.28 20:22:28, ostatnia modyfikacja: 2009.04.07 20:46:08; ebookpl.com - utworzona: 2009.04.16, onyx-ereader.pl - ostatnia modyfikacja: 2009.04.27 09:05:59; utworzona: 2009.08.10 14:47:58, ostatnia modyfikacja: 2009.09.28 11:45:37).

Podsumowując: życzę powodzenia, ale osobiście doradzałbym ostrożność. To na pewno tak, że nie zaktualizowano danych, gdzieś coś źle przepisano i w ogóle - ale ja bałbym się zaryzykować 1500 zł (może to wynik tego, że naczytałem się o 1rtv.pl)(aczkolwiek nie oskarżam nikogo o nic).

O samym Onyx Boox 60 można poczytać tutaj:
http://ebooktest.wordpress.com/2009/09/ ... er-manual/
http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=56928

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


28 wrz 2009 21:16:06
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Onyx Boox 60
Mori napisał(a):
Tygodnie pracy - już to widzę.

No ale w czym problem? Miałeś kiedyś czytnik że tak powątpiewasz? W v3 zdarza mi się 2-3 tygodnie nie ładować przy dość intensywnym ładowaniu, a on ma chyba 700 czy 800 mAh akumulatorek.

Oczywiście taki czas dałoby się osiągnąć jedynie przy wyłączeniu łączności bezprzewodowej i ekranu dotykowego :P

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


29 wrz 2009 1:42:44
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Onyx Boox 60
t3d napisał(a):
Oczywiście taki czas dałoby się osiągnąć jedynie przy wyłączeniu łączności bezprzewodowej i ekranu dotykowego :P

No więc właśnie. Jasne, toż moja komórka też może pracować z tydzień - problem w tym, że musi wtedy leżeć nieużywana. To wtedy raczej się czuwaniem, nie pracą nazywa. Zdziwiłbym się, gdyby można było na żądanie wyłączać touchscreena (bo to cudo ma mało przycisków -- chyba, że aktywacja toucha odbywałaby się tak, jak np. odblokowywanie komórek), a z załączonym touchem sądzę, że tygodnia nie wytrzyma. Poza tym nie wyobrażam sobie tygodni pracy (zwróć uwagę, że oryginalny tekst mówi o kilku tygodniach - a więc przynajmniej dwóch) przy aktywnym WiFi (przed oczami mam w tym momencie znajomych z laptopami - ledwo skończą korzystać z Internetu, już WiFi wyłączają, o pracy na maksymalnie zmniejszonej jasności nie wspominam nawet ;) ).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


29 wrz 2009 7:53:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2008 13:26:17
Posty: 128
Post Re: Onyx Boox 60
Hmm, jak prowadziłem działalność gospodarcza to wpis do ewidencji oznaczał zgłoszenie działalności gospodarczej w Urzedzie Miejskim. Do KRS wpisywało sie dopiero spółki kapitałowe jak z o.o. lub S.A. Więc najwyraźniej jest to działalność gospodarcza. Tylko, że był wtedy przepis, że w takim przypadku, nie można stosować samej nazwy swojej dzałalności tylko na np. fakturze musiało być imię i nazwisko np. "Arta Tech Jan Kowlaski" . Wydaje mi się, że przepisy w tym wzgledzie sie nie zmieniły, więc mamy po prostu osobe która prowadzi działalność gospodarczą.


29 wrz 2009 12:03:27
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Onyx Boox 60
linka napisał(a):
Hmm, jak prowadziłem działalność gospodarcza to wpis do ewidencji oznaczał zgłoszenie działalności gospodarczej w Urzedzie Miejskim.

Ok. Jak mówiłem, nie znam się. Skoro tak, to sprawa jasna.

Odwoławszy się zatem do odpowiedniej bazy, uzyskałem następujące informacje:
Obrazek
Zatem w tej kwestii jest wszystko ok.

EDIT: I recenzja Onyxa:
http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=59781 napisał(a):
Onyx Boox 60 review
Nate the great

I'm in an unfortunate position with this review. My device died a few days ago, so I'm going to have to work from memory and the notes I posted before. I've already contacted Onyx on this issue, and they believe they know the cause. They'll be sending me instructions on how to fix it.

General Impressions

The Boox is a tablet about the same height and weight as an original Kindle. On the upper left edge is a slot for the stylus. On the left edge is a switch to enable the Wifi. On the bottom edge is the volume buttons, power switch, USB, headphones, and SD card slot.

On the front of the Boox is the 6” touchscreen and below that is a circular button panel. At first glance it looks like there are 5 buttons: Next, Previous, Menu, Back, and OK (recessed in the center). The silver ring (which at first glance looks decorative) is actually a direction pad (up, down, left, right). I wish it was more obvious, but I'm glad it's there because it can be used to navigate the menus. This means you don't have to use the stylus and the Wacom screen won't be drawing power, which should extend the battery life.

I like the position of the buttons. Because of the balance of the device, I found I could comfortably hold it in one hand and keep my thumb next to the Next button. I also like the recessed OK button. It made the direction pad really easy to use. When I used it I had remarkably few mistaken button presses.

Navigation

First and foremost, it supports folders and it has several display options. You can show thumbnails, a list, or or details (title, last read, rating, etc). The thumbnail view isn't as good as it could be; the cover of a book isn't shown. You can sort the contents by name, file type, size, rating, and last read. You can also reverse a sort by switching from ascending to descending order.

One subtle detail that I liked was the tabs along the top of the screen while I'm navigating in the folders. The tabs show the parent folders of the current folder, and they are selectable.

Menu

It looks like somebody put some real thought into the menu design. In general, the menu has 4 or 5 icons on the left, and 4 along the bottom. The rest of the menu changes depending on which of the icons you select. Also, the icons on the left vary based on book type. For example, you can't sketch in Epub, so that option isn't shown. I found the names of the menu options to be self explanatory: annotations, font, font family*, encoding*, layout**, zooming**, and tools. The icons on the bottom of the menu are consistent across book type: rotate screen, turn screen refresh on/off, play music, and close book.

* only in FBReader
**only in PDFs and images

Wifi

I couldn't establish a connection with any of the networks I usually use. At this point it's not a big loss because the Boox doesn't have a full browser. You're limited to Google, Wikipedia, and Onyx. I would bet it's possible to search for a site in Google and navigate to it. I'm disappointed, though, because I was hoping to be able to download ebooks from the device.

General Ebook

Highlighting, bookmarks, and links work in all formats. There is an external menu for bookmarks and annotations. However, the search and dictionary functions never worked for me. I find this particularly puzzling because these features worked in the review over on MobRead. Also, and this is the biggie, the back button doesn't work at all. (It should act similar to the back button of a web browser.) I've already told Onyx, and the back button should be fixed in a coming firmware update.

Epub

The Boox supports Adobe DRMed Epub. I'm at something of a loss on how to describe the Epub abilities (other than it had 5 font sizes). Back when each device read a different format I could discuss in what way one is better than another. There were valid apples to oranges comparisons I could make. Now, Adobe DE is running on so many devices that it would be like comparing Red Delicious to Red Delicious. At the very least, I can say that its ability to display Epub is as good as the Cybook Opus.

FBReader

I like how Onyx added FBReader, but they haven't added all the features yet. Right now, the only options I have are the font size, bold, italics, and font choice. It doesn't have options like line and paragraph spacing, margins, and indentation. For the most part, I don't care. FBReader is quite usable in its current state.

PDFs

It's quite good, and in some ways it's better than Sony Touch Edition. But (and this is not a point against the Boox), it's still a 6” screen. A standard 8.5x11 PDF won't work very well on it.

The Boox shows 5 font levels (Onyx is going to change the menu labels). What it actually has is a zoom mode and a reflow mode. The zoom mode is impressive. Besides the expected zoom options (page size, fit to height, fit to width, and the fractional zoom from 75% to 400%), I can also use the stylus to select part of the image to zoom in on. While in the zoom mode I can also sketch on the PDF with the same options the image viewer.

The Boox can reflow a PDF at 4 different font sizes. It's very good, so good that I dug out some of my more complicated PDFs and gave it a stress test. The PDFs I used were technical papers with graphs, equations, and multiple columns. The text displayed fine, but the graphs and equations were dropped. I'm not entirely convinced that this is the fault of the Boox. When I tried to copy parts of the PDF on my PC, I was unable to select the graphs and equations. They do not appear to be in the PDF as text or as separate images. Rather, they appear to be part of a page image.

Internal links work, and it accepts the external TOC that you sometimes see with PDFs.

As I use the PDF viewer more I finally understood what I thought was a bug was in fact a design decision. User defined settings (font size, screen flash, etc) are not set on the device level. They're set for each ebook. Given the diverse range of formats (PDF, Epub, Mobipocket) this was the right choice. Even setting it by format would be bad because PDFs alone vary too much.

Images

When I had a chance, I compared the image abilities of the Opus and the Boox. I picked the Opus over my original Kindle because I had thought the Opus had 8 level gray scale. I'm wrong; it's actually four. The Boox has 8 level, so the fact that the images look better on it was a foregone conclusion. But it's worth noting that the Boox is noticeably faster at refreshing the screen. You would think that it's at a disadvantage it has more gray scale levels, and yet it's faster.

The Boox has surprisingly good sketching ability. I can draw on an image in 5 line thicknesses in black and _white_. I can also erase a sketch by simply touching part of it with the stylus while in the eraser mode. The lag between moving the stylus and the image changing looks to be that of a screen refresh. It doesn't refresh the image after the sketch is done; instead it changes a few pixels at a time as I draw. Very nice. The changes to an image are stored in a separate (.sketch) file.

I have to say that I'm impressed by the general quality of the image viewer. I think it's good enough that I can use it as a notepad. The only feature it needs is the ability to export a new image.

Pros
It has Adobe Epub, reflowable PDFs, (nearly complete) FBReader, and a good image viewer. I didn't get a chance to test the MP3 player. The touch screen is Wacom, which means it's actually behind the Eink screen instead of in front.

Cons
The touchscreen requires a special stylus. It only has a 4 day battery life. And it's rather expensive. I never did get the Wifi, search, or dictionary to work.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


20 paź 2009 0:01:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2009 17:17:08
Posty: 2
Post Re: Onyx Boox 60
Według podawanych parametrów pasuje mi boox 60. Jest dobra relacja możliwości do ceny.Czy ktoś trzymał go w rękach i miał okazje wypróbować a może ktoś kupił i używa,będę wdzięczny za opinię


13 lis 2009 21:55:36
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Onyx Boox 60
demonerus napisał(a):
Według podawanych parametrów pasuje mi boox 60. Jest dobra relacja możliwości do ceny.Czy ktoś trzymał go w rękach i miał okazje wypróbować a może ktoś kupił i używa,będę wdzięczny za opinię


Zobacz na moją relację z Targów Książki - bawiłem się przez chwilkę (krótką) Booxem.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 lis 2009 23:50:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lis 2009 12:25:16
Posty: 5
Post Re: Onyx Boox 60
Także maiłem okazję obejrzeć to urządzenie na Targach. Interesowalęm się nim już wcześniej ale prezentacja możliwości "na żywo" ostatecznie przekonała mnie do zakupu. Muszę powiedzieć że nie jestem rozczarowany. Wszystko działa jak należy. Nie miałem tylko okazji jeszcze przetestować 3G (brak modemu pod ręką)

@Mori: Na jakiej wersji firmwaru były robione testy, z których recenzję wkleiłeś? Też coś mi się obiło o uszy o problemach z baterią. Pytałem o to dystrybutora na Targach. W wersji dostępnej telaz w Polsce juest już instalowany firmware 1.1, w którym ponoć sporo poprowaiono w kwestii zużycia energii. Sam muszę powiedzieć, że od czasu zakupu urządzenie ładowałem tylko raz. Bateria wytrzymała jakieś dwa tygodnie niemal codziennego użytkowania, ale często umilałem sobię przy tym czas lekturą onet lajt i wykopu;) Wyszukiwanie i słowniki (swoją drogą fajny bajer) także u mnie działają, więc wnioskuję że to musiała być jakaś wczesna wersja.

@demonerus: Mogę z czystym sumieniem potwierdzić. To obecnie najprawdopodobniej najlepsza oferta na Polskim rynku biorąc pod uwagę stosunek jakości i funkcjonalności do ceny. Powiem więcej, pokazałem BOOX'a koledze który kilka miesięcy wcześniej zakupił iLiada. Pozazdrościł szybkości pracy urządzenia. Jeżeli rozważasz zakup e-readera w najbliższym czasie - polecam!


19 lis 2009 13:50:32
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Onyx Boox 60
absurdus napisał(a):
Nie miałem tylko okazji jeszcze przetestować 3G (brak modemu pod ręką)

Skoro nie korzystasz w głównej zalety urządzenia - to po co było wydawać 1500 zł na nie? Trzeba było poczekać na dużo tańsze eClicto. Chyba, że skazujesz się na szukanie hotspotów WiFi.

absurdus napisał(a):
Na jakiej wersji firmwaru były robione testy, z których recenzję wkleiłeś?

Takiej, jaką dysponował dystrybutor na Targach. Nie dostałem urządzenia do zabawy (zresztą ich budka była strasznie mała), więc nie wiem. Nigdy wcześniej nie miałem okazji używać rysika, zatem obsługa Booxa szła mi tragicznie - nie umiałem choćby zaznaczyć pola do wpisywania w Google (jedynym, co mi wyszło, to wpisanie literek). Do tego, jak wspominałem, nie potrafiłem zaznaczyć, by wyszukiwanie było prowadzone w obrębie tylko polskich stron (ale tego nie potrafił również dystrybutor, więc nie jest ze mną aż tak źle!).

absurdus napisał(a):
@demonerus: Mogę z czystym sumieniem potwierdzić. To obecnie najprawdopodobniej najlepsza oferta na Polskim rynku biorąc pod uwagę stosunek jakości i funkcjonalności do ceny. Powiem więcej, pokazałem BOOX'a koledze który kilka miesięcy wcześniej zakupił iLiada. Pozazdrościł szybkości pracy urządzenia. Jeżeli rozważasz zakup e-readera w najbliższym czasie - polecam!

Ja będę z tym polemizował. eClicto będzie u nas jedynym rozsądnym źródłem tekstów na czytnik - i wtedy Boox oberwie. Do latania po Sieci lepiej sobie kupić netbooka, a nie katować się ePapierem.

PS. Kolega z 8'' zazdrościł koledze z 6''?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


19 lis 2009 17:45:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lis 2009 12:25:16
Posty: 5
Post Re: Onyx Boox 60
Mori napisał(a):
Skoro nie korzystasz w głównej zalety urządzenia - to po co było wydawać 1500 zł na nie? Trzeba było poczekać na dużo tańsze eClicto. Chyba, że skazujesz się na szukanie hotspotów WiFi.


Dla mnie nie jest to główna zaleta. W związku z tym że jest to zewnętrzne 3G, stanowi dla mnie dodatek przydatny w awaryjnych sytuacjach. Nie lubię zabawy z kablami. Do celów i w miejscach w jakich wykorzystuję urządzenie WiFi sprawdza się wysatrczająco dobrze.

Co do eClicto też o nim myślałem. Jednak po bliższym przejrzeniu się temu sprzętowi i przeanalizowaniu oferty stwierdziłem, że.... mnie na niego nie stać.
Wiem, dziwaczne stwierdzenie biorąc pod uwagę niższą cenę. Czy jednak na pewno? Gdy przyjrzałem się z bliska eClicto przekonałem się że to tak naprawdę klon cyBooka (może raczej klon tego czego klonem jest cyBook), czyli rozwiązanie technologiczne które było "na topie" kila lat temu. Jeżeli miałbym wydać 900 zł na coś czym bym się pobawił kilka miesięcy a potem stwierdził, że nie można na tym zrobić nic poza biernym odtwarzaniem treści i tak pewnie bym musiał zainwestować kolejne 1500-2000 w nowy gadżet, a stary wylądowałby w szufladzie. Czyli wyszłoby mnie drożej;) Dlatego wolałem dać więcej za BOOX'a, który ma większą funkcjonalność i duże możliwości rozwoju oraz bez porównania większą wygodę użytkowania. Możliwe że to pokrętna logika ale do każych zakupów tak podchodzę i jak dotąd nigdy nie żałowałem. Moim zdaniem pierwsze urządzenie z serii eClicto może być bardzo atrakcyjne raczej dla kogoś kto nigdy wcześniej nie miał styczności z e-papierem.

Mori napisał(a):
absurdus napisał(a):
Na jakiej wersji firmwaru były robione testy, z których recenzję wkleiłeś?

Takiej, jaką dysponował dystrybutor na Targach. Nie dostałem urządzenia do zabawy (zresztą ich budka była strasznie mała), więc nie wiem. Nigdy wcześniej nie miałem okazji używać rysika, zatem obsługa Booxa szła mi tragicznie - nie umiałem choćby zaznaczyć pola do wpisywania w Google (jedynym, co mi wyszło, to wpisanie literek). Do tego, jak wspominałem, nie potrafiłem zaznaczyć, by wyszukiwanie było prowadzone w obrębie tylko polskich stron (ale tego nie potrafił również dystrybutor, więc nie jest ze mną aż tak źle!).


Pytałem o recenzję wklejoną w tym temacie, nie Twoją relację z targów.

Mori napisał(a):
absurdus napisał(a):
@demonerus: Mogę z czystym sumieniem potwierdzić. To obecnie najprawdopodobniej najlepsza oferta na Polskim rynku biorąc pod uwagę stosunek jakości i funkcjonalności do ceny. Powiem więcej, pokazałem BOOX'a koledze który kilka miesięcy wcześniej zakupił iLiada. Pozazdrościł szybkości pracy urządzenia. Jeżeli rozważasz zakup e-readera w najbliższym czasie - polecam!

Ja będę z tym polemizował. eClicto będzie u nas jedynym rozsądnym źródłem tekstów na czytnik - i wtedy Boox oberwie. Do latania po Sieci lepiej sobie kupić netbooka, a nie katować się ePapierem.


Ja będę z tym polemizował ;) Nie wierzę w sytuację w której wydawcy digitalizując swoje treści udostępniają je na wyłączność Kolporterowi, który toworzy bardzo zamkniętą platformę (treści dostępne tylko do użytkowników eClicto). Raczej będzie im zależalo udostępnieniu ich jak największej grupie klientów (użytkowników e-czytników). Z pewnością można się spodziewać, że publikacje w ePubach które znajdą się w ofercie dla platformy eClicto, będą dostępne również w innych źródłach w tym na paltformie Legimi która jest dostępna na praktycznie każdym urządzeniu Onyx'a i iRex'a. Także nie sądzę by eClicto miało monopol na e-książki i tutaj jestem raczej spokojny.

Co do netbook'a kupiłbym go gdyby zależało mi na multimediach. Newsy z śieci genialnie czyta się na e-papierze.

Mori napisał(a):
PS. Kolega z 8'' zazdrościł koledze z 6''?


Pisałem o szybkości pracy urządzenia, nie wielkości ekranu.


20 lis 2009 0:38:18
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Onyx Boox 60
absurdus napisał(a):
Gdy przyjrzałem się z bliska eClicto przekonałem się że to tak naprawdę klon cyBooka (może raczej klon tego czego klonem jest cyBook), czyli rozwiązanie technologiczne które było "na topie" kila lat temu.

"Odkrycie roku", iż eClicto to rebrandingowany Netronix EB600. Oni sami o tym mówili i nie wstydzili się tego. Trzeba było ocenić coś więcej niż wygląd - działało to wszystko stabilnie i szybko.

PS. Tak jakby Onyx miał nowszy wyświetlacz... Mają odrobinę szybszy procesor (jeśli w eClicto będzie standardowa 400MHz) i tyle.

absurdus napisał(a):
nie można na tym zrobić nic poza biernym odtwarzaniem treści

Jak się aktywnie odtwarza treść?

absurdus napisał(a):
Dlatego wolałem dać więcej za BOOX'a, który ma większą funkcjonalność i duże możliwości rozwoju oraz bez porównania większą wygodę użytkowania.

Rozwoju? Opowiedz, jakie to aplikacje masz zamiar napisać na swojego BOOX'a. Co do funkcjonalności - słyszałem już te teksty z ust dystrybutora Onyxa - co tam jest takiego? Że mogę wejść na stronę i coś ewentualnie przeczytać? To robię na kolorowym i dużo szybszym LCD (no i mam np. Flasha).

absurdus napisał(a):
Pytałem o recenzję wklejoną w tym temacie, nie Twoją relację z targów.

To trzeba było zaznaczyć jakoś. Nie mam pojęcia, masz link do MR, zapytaj tam.

absurdus napisał(a):
Ja będę z tym polemizował ;) Nie wierzę w sytuację w której wydawcy digitalizując swoje treści udostępniają je na wyłączność Kolporterowi, który toworzy bardzo zamkniętą platformę (treści dostępne tylko do użytkowników eClicto). Raczej będzie im zależalo udostępnieniu ich jak największej grupie klientów (użytkowników e-czytników). Z pewnością można się spodziewać, że publikacje w ePubach które znajdą się w ofercie dla platformy eClicto, będą dostępne również w innych źródłach w tym na paltformie Legimi która jest dostępna na praktycznie każdym urządzeniu Onyx'a i iRex'a. Także nie sądzę by eClicto miało monopol na e-książki i tutaj jestem raczej spokojny.

Tak, oczywiście. Dlaczego zatem tylko eClicto chwali się tym, że podpisuje umowy? Skoro i tak wydawcy się zdecydowali, dlaczego Legimi mówi o tym, że na razie to mają tylko teksty z domeny publicznej? Dlaczego dalej Legimi mówi, że przede wszystkim są nastawieni na tę swoją usługę miksu RSSów (za 1 zł dziennie abonamentu - 3 lata to eClicto nowe)? Dlaczego wydawcom ma jakoś specjalnie zależeć na grupie najwyżej kilkuset użytkowników (choć obecnie to pewnie jest ich kilkudziesięciu)?

absurdus napisał(a):
Co do netbook'a kupiłbym go gdyby zależało mi na multimediach. Newsy z śieci genialnie czyta się na e-papierze.

Szczególnie te z foto-relacjami, a także dołączonym video z reportażem ;)

absurdus napisał(a):
Pisałem o szybkości pracy urządzenia, nie wielkości ekranu.

No tak, ale dziwne, że kolega aż tak tego zazdrościł, a nie zwrócił uwagi na to, że ma znacznie większy ekran w swoim już starym sprzęcie?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


20 lis 2009 1:11:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2009 15:59:36
Posty: 27
eCzytnik: Poke Pro, Onyx Boox 60
Post Re: Onyx Boox 60
Myślę że nie ma co się spierać.
Można kręcić nosem, ale nie ma co zaprzeczać, że Boox nie ma większych możliwości od eClicto czy jakiegokolwiek EB600. Komuś może się to podobać lub nie, ale obiektywnie funkcji tych więcej posiada Boox, choć nie dla każdego mogą one być przydatne.

Ja początkowo chciałem zakupić PRS-600, ponieważ posiada te i tylko te funkcje, jakich rzeczywiście potrzebuję jako student w Irlandii (w szczególności słownik, notatki, zaznaczanie tekstu). Jednak ekran który nie sprawdza się w warunkach słabego światła zniechęcił mnie ostatecznie do tegoż zakupu.

Wolę kupić o 100 euro droższego Booxa i mieć dobrą jakość tekstu. Zresztą do czytnika Sony i tak musiałbym dokupić pokrowiec i adapter za kolejne 50 euro co najmniej, natomiast boox ma to już w zestawie. Chociaż zgadzam się, że ceny są dość wywindowane.

Póki co najrozsądniejszą drogą będzie załatwienie go z Polski przez znajomych, chyba że pojawi się w Irlandii niebawem...
Gwoli rozwiania wątpliwości jeszcze:
@absurdus czy kupowałeś swego booxa przez http://www.ebookpl.com/ksiegarnia/elekt ... r/boox-60/ i czy miałeś jakieś problemy? Pytam się, bo strona rzeczywiście nie sprawia wrażenia szczególnie wiarygodnej.

I jeszcze co do recenzji z Mobileread, jako że śledziłem tamten temat na bieżąco... Rzeczywiście jest ona przeprowadzona na starym firmware. Po zainstalowaniu v1.1 problemy z krótką żywotnością baterii zostały rozwiązane.

A co do wielkości ekranu, to ja akurat potrzebuję nie mniej ni więcej, tylko akurat 6 cali. Z większymi już się tak dobrze nie podróżuje...


Ostatnio edytowano 01 gru 2009 12:21:29 przez tommik, łącznie edytowano 1 raz



21 lis 2009 4:16:30
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Onyx Boox 60
tommik napisał(a):
Gwoli rozwiania wątpliwości jeszcze:
@absurdus czy kupowałeś swego booxa przez http://www.ebookpl.com/ksiegarnia/elekt ... r/boox-60/ i czy miałeś jakieś problemy? Pytam się, bo strona rzeczywiście nie sprawia wrażenia szczególnie wiarygodnej.

Nie jestem adresatem pytania, ale coś na ten temat już ogólnie wiadomo.
Strona faktycznie nie wzbudza zaufania, ale jest to zarejestrowana firma i Mori widział ludzi z niej na ich stoisku targach w Krakowie. newsy-f1/13-targi-ksiazki-w-krakowie-relacja-t8348.html

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


21 lis 2009 12:45:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2009 17:17:08
Posty: 2
Post Re: Onyx Boox 60
Dziękuję wszystkim którzy zabrali głos i pomogli mi podjąć decyzję.Zamówiłem BOOX 60.
Przeważyła możliwość aktywnej pracy z tekstem./zaznaczanie fragmentów,notatki,możliwość ściągania tekstu poza domem bez komputera/Jest to bardzo przydatne w mojej pracy.Jeżeli chodzi o wiarygodność dystrybutora to z pewnością jest on sprawdzony przez producenta,inaczej nie otrzymał by autoryzacji na Polskę.Po otrzymaniu sprzętu i jego sprawdzeniu podzielę sie uwagami.

absurdus:tak sie składa że dotychczas używałem CYBOOKa.Dość często sie zawieszał , do zwykłego czytania można wytrzymać ale po +_ 6 miesiącach amatorskiego używania pojawiły się pęknięcia na obudowie,oklejony taśmą leży na półce


21 lis 2009 23:43:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: