Teraz jest 29 mar 2024 0:22:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Tylko walcząc możemy pokonać swoją niepełnosprawność 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2012 10:59:22
Posty: 268
eCzytnik: sony
Post Tylko walcząc możemy pokonać swoją niepełnosprawność
Niezwykły, młody człowiek, który stał się inspiracją dla autorki, może stać się nią dla każdego czytelnika.

Żużlowiec, mimo drastycznie przerwanej kariery, nie odsunął się od żużla. Został menadżerem klubu jednakże kadra narodowa postanowiła powierzyć mu znacznie bardziej odpowiedzialne zadanie – opiekę nad kadrą narodową reprezentacji Niemiec.

Mimo wypadku mężczyzna nie stracił chęci do życia i pogody ducha. Bohater poprzez swoje przemyślenia pragnie uświadomić czytelnikowi, aby likwidować bariery psychiczne w stosunku do osób niepełnosprawnych a nie te techniczne. Niepełnosprawni walczą o udogodnienia – o podjazdy, windy, a Sonke jest przykładem człowieka, który tego nie chce, ma zupełnie inne spojrzenie na swoją niepełnosprawność.

Cytuj:
"Jeśli zapyta mnie ktoś, czy to książka o sportowcu czy o psychologii, a może o samodestrukcji i reaktywacji, to ja odpowiem śmiało, że dla każdego niech będzie o takiej tematyce, jakie wnioski pozwoli mu wynieść jej treść. Ja wiem, że dla mnie jej zawartość okazała się terapią, pokazała mi, jak łatwo jest zrobi generalny remont na strychu. Sönke przeszedł długą drogę i nadal nią kroczy, jednocześnie nie tracąc wiary. Jeśli stał się inspiracją dla mnie, może stać się inspiracją dla każdego z was…
Jeśli szukasz książki o tematyce żużlowej, o statystykach, regulaminach i przepisach, to tutaj tego nie znajdziesz. Jeśli ci to nie przeszkadza i chcesz zagłębić się w trud, walkę i zobaczyć to, czego nie widać na żużlowym stadionie, to śmiało zostań i przysiądź do lektury."


http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/wa ... esprawnosc
http://lubimyczytac.pl//ksiazka/4808315/balans




--
przeczytane :)

_________________
przeczytane


27 paź 2017 9:26:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: