Anatomia zła. Rzecz o mentalności śmierci.
Autor w książce pt „Anatomia zła. Rzecz o mentalności śmierci” zwraca uwagę na bardzo ważną kwestię, która dotyczy współczesnych problemów naszego codziennego życia. Otóż otwiera nam oczy na jak dużo skalę przepełnione są mentalnością śmierci media. Filmy kryminalne, filmy o zbrodniach, horrory, thrillery, przeplatane wiadomościami, które obwieszczają nam same złe nowiny. Czasem puszczane jedno za drugim. Już sam charakter przedstawianych nam informacji może niejednego zapędzić w depresje. Gdyby media, TV przekazywały tylko dobre nowiny to pewnie drastycznie spadłaby oglądalność tychże programów, ponieważ ludzie nie mieli by o czym rozmawiać z sąsiadami. Zresztą dobre wieści kojarzą się społeczeństwu z nudą, nawet już filmy komediowe nie cieszą się takim powodzeniem jak horrory czy thrillery. Wystarczy popatrzeć na statystykę wyświetlanych filmów w kinie. Należałoby zadać sobie pytanie czy media niezależnie jak bardzo były by obiektywne nie potęgują w nas pociągu do śmierci? Czy nie działają na nas destrukcyjnie?
Osiąganie dojrzałości jest więc długotrwałym procesem. Nie następuje nagle. Proces ten możemy realizować poprzez życiowe doświadczenia, relacje ze światem czy ludźmi Zdobywanie doświadczeń na tych płaszczyznach pozwala nam skierować się w kierunku tego, czym chcemy być, a niekoniecznie tylko tego, czym jesteśmy z racji wychowania lub takich a nie innych życiowych okoliczności zewnętrznych. Jednocześnie dojrzałość to wyważenie między tym, czym z natury jesteśmy, a tym co z tego możemy jeszcze zbudować.
Podsumowaniem książki niech staną się słowa Leonarda Orra, który twierdzi, że jeżeli człowiek jest żywy to świadczy o tym, że jego pociąg do życia jest silniejszy aniżeli do śmierci i tak długo jak będziemy podtrzymywać swój pociąg do życia jednocześnie osłabiamy pociąg do śmierci gdyż tylko to gwarantuje nam zdrowie i młodzieńczość.
Książka dostępna jako:
ebook -
http://www.ebooki123.pl/anatomia-zla-rz ... ierci_p215druk -
http://selkar.pl/aff/skok/anatomia-zla- ... ci-smierci Dawid Hybsz z wykształcenia jest etnologiem i antropologiem kultury. Od dłuższego czasu zajmuje się medytacją, pracą nad sobą i rebirthingiem. Interesuje się psychoterapią i psychologią (ze szczególnym uwzględnieniem psychoterapii Gestalt i Psychologii Zorientowanej na Proces) oraz religiami Wschodu.