Teraz jest 29 mar 2024 2:18:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
pdf plik 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sie 2019 11:52:55
Posty: 52
eCzytnik: PocketBook: Basic 2, InkPad 3
Post pdf plik
Mam problem z plikiem pdf którego mój czytnik nieprawidłowo odczytuje wolno przechodzi pomiędzy stronami a niektóre w ogóle pomija. Plik ma 46MB czy podzielenie go coś da? :)


21 sie 2019 16:59:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sie 2019 11:52:55
Posty: 52
eCzytnik: PocketBook: Basic 2, InkPad 3
Post Re: pdf plik
Nie da się nic z tym zrobić na przykład za pomocą jakiegoś programu? :(


23 sie 2019 14:53:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: pdf plik
W takim PDFie mogą być cuda na kiju. Trudno coś w ciemno poradzić. Może spróbuj go faktycznie podzielić. Najprościej jest wydrukować go do kilku innych plików PDF (np. dzięki PDF Creator). Poszukaj ew. czegoś w rodzaju PDF split. Wydaje się, że jest trochę tego typu programów.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


24 sie 2019 8:25:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sie 2019 11:52:55
Posty: 52
eCzytnik: PocketBook: Basic 2, InkPad 3
Post Re: pdf plik
Podzieliłam plik w PDF Creator i zmodyfikowałam za pomocą k2pdfopt, ale w tym programie nie mogę zmienić wielkości czcionki. Zaznaczyłam opcje fixed output font size. Przynajmniej teraz moge wyświetlić tekst, jednak jest on za mały. Poza tym pokazuje mi się błąd. You have specified -odpi, -mag, or -fs. This may not work as expected unless you also turn off the "fit-column-to-device" option by specifying -fc- in the "Additional Options" box (You can disable this message by specufying -y in the "/Additional Options"box) :?


25 sie 2019 19:45:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2012 21:52:18
Posty: 96
Lokalizacja: Radom
eCzytnik: Kindle Voyage
Post Re: pdf plik
Nie udostępniłeś pliku, nie udostępniłeś screenów żadnej strony, ani też nie opisałeś szczegółowo jak ten PDF wygląda. W takiej sytuacji możesz uzyskać tylko bardzo ogólnikowe wskazówki. 46 MB to nie jest rozmiar zabójczy dla InkPada 3 – chyba że to plik mający 3 (do 20) strony i taki rozmiar – wtedy oznacza to kilka warstw i każdy dowolny PB nie poradzi sobie z takim plikiem.

Dzielenie na kilka części, czy cięcie PDF–ów to zazwyczaj słaby pomysł. k2pdfopt to program, który dobrze zoptymalizuje tylko PDF-y o określonych cechach – nie jest rozwiązaniem dla każdego dowolnego PDF-a.

No i 46 MB w przypadku PDF zrozumiem tylko, jeśli e-book ma ok. 400 stron lub więcej – w przeciwnym razie to po prostu źle zrobiony PDF, a pewnego rodzaje błędów mogą powodować ślamazarne działanie na niektórych czytnikach.


25 sie 2019 21:40:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2012 21:52:18
Posty: 96
Lokalizacja: Radom
eCzytnik: Kindle Voyage
Post Re: pdf plik
Zerknąłem na przykładowe strony i od razu mogę napisać, że z tym plikiem niczego przyzwoitego się nie zrobi. Przynajmniej jeśli chodzi o przerabianie – do niego potrzebny jest odpowiednio duży ekran i wyświetlanie w normalnym trybie. Dla niewtajemniczonych przytoczę kilka faktów:
– często tekst nałożony w całości lub częściowo na jakiś obrazek;
– czasem ciemnoszary tekst na średnio ciemnoszarym tle;
– skład raz jednoszpaltowy, raz dwu– lub trzy–, do tego szpalty czasem są równej szerokości, a czasem różnej w obrębie jednej strony;
– zdarzają się też fragmenty tekstu zapisane pod kątem.


26 sie 2019 12:24:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron