Teraz jest 29 mar 2024 1:47:46




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Inkpad 3 pro - przestał działać dotyk 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2016 10:12:49
Posty: 18
eCzytnik: PB Inkpad 3 Pro, zapasowy Touch HD2
Post Inkpad 3 pro - przestał działać dotyk
Hej!

Spotkaliście się może z podobnym problemem? W połowie września kupiłam upragniony duży Inkpad (przedtem miałam Touch HD2, świetnie działał, ale zamarzył mi się większy). Do niedawna był pełen zachwyt i wszystko działało bezbłędnie, czytnik zadbany, przechowuję tylko w oryginalnym etui (nie tym lichym kopertkowym, ale tym z twardą okładką), dopóki nie zawiesił mi się raz na książce... Na dole czytnika jest ten przycisk włączania/wyłączania podświetlany diodką, ta dioda zaczęła mrugać mniej-więcej z częstotliwością 1/sekundę, co zwróciło moją uwagę, bo przedtem tak się nie działo. Przewracanie stron przyciskami działało, ale przestał działać dotyk. Zresetowałam czytnik, dotyk działał z powrotem. Następnego dnia znowu przestał działać z towarzyszącym temu mruganiem diody. Po kilkunastu próbach włączania i wyłączania dotyk działał jeden raz. Pomyślałam sobie na babski rozum, że skoro raz działa, raz nie działa, to widocznie coś z oprogramowaniem nie tak, a nie z samym sprzętem - ściągnęłam najnowsze oprogramowanie na stronie producenta, wgrałam na czytnik po kablu i zrobiłam ten magiczny reset z wciśniętymi strzałkami. I wiecie co? Nie zrobiła mi się aktualizacja! Cytuję linijki kodu w których wywaliło błąd:

Update TouchFW in 740-2
Update TouchFW from 0x0000 to 0x0103
TouchFW version '0x0000' Major '0x00' Minor '0x00'
TouchFW version wrong
Update failed

Support polecił mi formatowanie dysku wewnętrznego z poziomu komputera, co też uczyniłam (można przyciśnięciem strzałki wybrać, czy łączy się z komputerem do transferu, czy tylko bateria :) ) - jednak nic to nie dało. Włącza się wybór języka, którego wybrać nie mogę, bo nie działa dotyk. Mało tego - nie mogę spróbować znowu wgrania firmware, bo tym razem nie pokazuje mi się opcja transfer/ładuj.

Support rozkłada ręce i każe wysyłać czytnik póki jest na gwarancji, ale jestem uparta kobieta i może jeszcze wy macie jakiś pomysł albo spotkaliście się z takim zachowaniem tego modelu bądź innych? Jakaś sekretna kombinacja przycisków? :)
Aha - ekran oczywiście wyczyściłam bardzo skrupulatnie w każdym załameczku i podczas tego uruchomienia, przy którym dotyk działał bezproblemowo zrobiłam też kalibrację - przeszło kalibrację, ale nic to nie zmieniło.

Proszę o informacje czy coś się da zrobić, czy jednak się poddać i wysyłać :) I czy polecacie zgłosić to na gwarancji do czytio.pl, czy w ramach Centrum Serwisowego FIXIT? Tęsknię za czytaniem na dużym ekranie...

Życzę miłego dnia :)


23 lut 2021 21:05:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Inkpad 3 pro - przestał działać dotyk
Nie kombinuj. Wysyłaj czytnik do serwisu póki jest na gwarancji.
Jak się dzieją takie rzeczy to może być wszystko - począwszy od taśmy łączącej ekran z płytą, płyta główna, sam digitizer.
Nie ma co próbować bo jak teraz coś się samo naprawi a za pół roku coś Ci samo padnie to koszty potężne.
Nowy ekran kosztuje w serwisie z wymianą najbiedniej z 600-800zł. Sama nie wymienisz bo to wcale nie takie proste. Są na YT filmiki jak jakiś rosyjskojęzyczny serwisant wymienia ekran. Masakra.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


23 lut 2021 22:20:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron