Teraz jest 28 mar 2024 20:17:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Touch Lux 4 i dziwne problemy z software 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2020 17:43:20
Posty: 2
eCzytnik: Pocketbook Lux 4
Post Touch Lux 4 i dziwne problemy z software
Witam serdecznie

Dziś zakupiłem czytnik Pocketbook touch lux pro 4, przystąpiłem do jego konfiguracji i przy jej okazji pobrałem nowe oprogramowanie. Problem w tym, że najnowszy software przyniósł problem z dotykiem, jest on przesunięty 1 cm w dół, na dodatek działa mniej więcej 3/4 ekranu, góra i dół są "niedotykalskie". Po wnikliwej analizie internetu (i przy pomocy wujaszka google) udało mi się przywrócić stary software. Teraz mam pytanie - czy ten najnowszy software przynosi jakieś ZNACZĄCE zmiany? Coś w stylu obsługa nowych formatów, stabilne działanie czy coś w tym stylu? Czy jest w ogóle sens aktualizować, czy to podstawowe (stare) oprogramowanie powinno mi starczyć do radosnej obsługi urządzenia?


08 sty 2020 17:48:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Touch Lux 4 i dziwne problemy z software
Jeszce jakbyś podał, o jakich wersjach firmware'u mowa...

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


08 sty 2020 20:58:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2020 17:43:20
Posty: 2
eCzytnik: Pocketbook Lux 4
Post Re: Touch Lux 4 i dziwne problemy z software
W zasadzie to wszystkie powyżej 5.18.502 miały w/w problem z dotykiem, tylko na tym działa mi poprawnie. Zanim zadasz drugie z serii "użytkownik jest idiotą, ale nabiję sobie posta" pytanie - tak, próbowałem kalibrować dotyk na firmware 5.20.1508 (no i tych "pośrednich" też). Nie mam pojęcia też, z czym jest związane owo pytanie o wersję firmware, skoro znalazłem takie, które mi działa, a istota pytania dotyczyła tego, czy nowsze wersje wprowadzają jakieś znaczące zmiany. Zauważ też kolego Cyfranek, podkreśliłem nawet w swoim poprzednim poście słowo "znaczące", pisząc je dużymi literami, wręcz je wykrzyczałem według netykiety.


08 sty 2020 22:42:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Touch Lux 4 i dziwne problemy z software
goomowiec napisał(a):
W zasadzie to wszystkie powyżej 5.18.502 miały w/w problem z dotykiem, tylko na tym działa mi poprawnie. Zanim zadasz drugie z serii "użytkownik jest idiotą, ale nabiję sobie posta" pytanie - tak, próbowałem kalibrować dotyk na firmware 5.20.1508 (no i tych "pośrednich" też). Nie mam pojęcia też, z czym jest związane owo pytanie o wersję firmware, skoro znalazłem takie, które mi działa, a istota pytania dotyczyła tego, czy nowsze wersje wprowadzają jakieś znaczące zmiany. Zauważ też kolego Cyfranek, podkreśliłem nawet w swoim poprzednim poście słowo "znaczące", pisząc je dużymi literami, wręcz je wykrzyczałem według netykiety.


NIe wiem czemu tak mocno się bulwersujesz. Kolega Cyfranek zadał jak najbardziej prawidłowe pytanie.
Jak inaczej ma Ci odpowiedzieć czym się różni "najnowszy" soft od czego? Nikt nie wie z jakim softem ma porównać ten "najnowszy".
Generalnie wielkich zmian się nie spodziewaj.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


09 sty 2020 1:01:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Touch Lux 4 i dziwne problemy z software
goomowiec napisał(a):
Zanim zadasz drugie z serii

Nie zadam, spokojna głowa. Radź sobie sam a ja idę ponabijać posty.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


09 sty 2020 7:20:14
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: