Teraz jest 29 mar 2024 16:46:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Problem z ekranem? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2019 22:07:17
Posty: 3
eCzytnik: PocketBook Inkpad 3 Pro
Post Problem z ekranem?
Witam,

Kupiłem wczoraj Pocketbook Touch HD 3. To mój pierwszy czytnik i mam pytanie w związku z tym.

Czy to normalne, że na ekranie jest sporo czarnych nieregularnych kropek? Wyglądają trochę jak dziurki w papierze. Nie wiem czy w ogóle możliwe jest coś takiego jak martwe piksele na tego typu ekranie dlatego wolę najpierw zapytać osoby z większą wiedzą i doświadczeniem.

Tutaj widoczne jest to na zdjęciach:

https://postimg.cc/rDsn45x3
https://postimg.cc/xJDtB7hV

Kropki są niewidoczne gdy ekran nie jest podświetlony. Dopiero włączenie podświetlanie na ok. 50% i więcej sprawia, że kropki się pojawiają.


17 lip 2019 22:27:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: Problem z ekranem?
kabika napisał(a):
Czy to normalne, że na ekranie jest sporo czarnych nieregularnych kropek?

No raczej nie, składaj reklamację. Zakładam, że sprawdziłeś, czy nie są to jakieś powierzchowne zabrudzenia bądź uszkodzenia. Na pierwszym zdjęciu wygląda to trochę tak, jakby opiłki powbijały się w powierzchnię.

Cytuj:
Nie wiem czy w ogóle możliwe jest coś takiego jak martwe piksele na tego typu ekranie

Tak, to możliwe. W jednym czytniku dorobiłem się takich przez niezidentyfikowane punktowe wgniecenie ekranu.

Cytuj:
Kropki są niewidoczne gdy ekran nie jest podświetlony. Dopiero włączenie podświetlanie na ok. 50% i więcej sprawia, że kropki się pojawiają.

W innym czytniku miałem podobne zjawisko, tylko że zamiast czarnych, z czasem powstało kilkanaście jasno świecących punktów.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


17 lip 2019 23:05:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2019 22:07:17
Posty: 3
eCzytnik: PocketBook Inkpad 3 Pro
Post Re: Problem z ekranem?
Dzięki za szybką odpowiedź.

Oczywiście nie są to zabrudzenia. Ekran z zewnątrz jest idealny.
To co pokazałem na zdjęciach w rzeczywistości wygląda tak jak papier czerpany, w którym są dziurki (dosłownie wygląda to jak dziurki w papierze (widać to dodatkowo po ich obrzeżach); sprawdzałem dokładnie z lupą). Zdjęcia nie do końca to oddają.

Zmartwiłeś mnie w takim razie bo sądziłem, że jednak e-ink może tak wyglądać.


17 lip 2019 23:24:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Problem z ekranem?
Oddaj czytnik na reklamację albo jak kupowałeś przez internet zwróć go i kup drugi od innego sprzedawcy. To ewidentnie jest jakieś uszkodzenie ekranu.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


18 lip 2019 6:01:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron