Teraz jest 28 mar 2024 20:49:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
PocketB Touch Lux3 - pamięć wewnętrzna SD 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 cze 2019 13:28:05
Posty: 5
Post PocketB Touch Lux3 - pamięć wewnętrzna SD
Witam, posiadam model Touch Lux 3. Po ostatnim "doładowaniu" książek na zewnętrzną kartę SD nagle:
- przestał zapamiętywać ostatnią stronę i tytuł książki
- zawsze włącza się z podświetleniem (chyba go wyłączyłem z podświetleniem przed tym feralnym "doładowaniem" księgozbioru)
- nie zapamiętuję ustawień osobistych,
- nie powraca do ustawień fabrycznych
- próby formatu wewnętrznej pamięci SD i aktualizacji softu nie przynoszą rezultatów.
Ponadto: w pamięci wewnętrznej SD nie zapisują się pliki... próbowałem wrzucić książkę po USB, niby się skopiowała, ale po ponownym podłączeniu czytnika do komputera, okazało się, że... jej tam nie ma!
Czy może o być defekt wewnętrznej karty SD znajdującej się na płycie głównej jako pamięć wewnętzna?
Ponieważ sprzęt jest już po gwarancji, delikatnie go otworzyłem, wyjąłem oryginalną kartę (4 GB), skopiowałem jej zawartość pod Windą razem z plikami systemowymi (ukrytymi) na inną, wolną kartę (8 GB) i próbowałem ją zastąpić, ale... sprzęt po twardym restarcie nie wystartował...
Wróciłem więc do oryginalnej karty, która po restarcie ruszyła, ale... w/w problemy istnieją...
Czy ktoś ma jakiś pomysł? Czy to wina pamięci wewnętrznej? Czy można ją zastąpić inna kartą pamięci wewnątrz? Jak prawidłowo skopiować system ze starej karty na nową, żeby była widziana przez czytnik (wiem, że czytnik "chodzi" pod linuxem, a ja kopiowałem zawartość pod Windą)...
Będę bardzo wdzięczny za pomoc i poradę, jestem b. przyzwyczajony do mojego sprzętu... Pozdrawiam i z góry dziękuję :-)


26 cze 2019 14:19:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2017 16:14:29
Posty: 43
Post Re: PocketB Touch Lux3 - pamięć wewnętrzna SD
Jak to mówią witamy w klubie. Poczytaj pocketbook-f169/moj-tl3-spsul-sie-artystycznie-t16992.html


26 cze 2019 21:47:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: PocketB Touch Lux3 - pamięć wewnętrzna SD
No niestety, firma Pocketbook wpisała się w trend planowego postarzania produktów poprzez stosowanie wyjątkowo tandetnych kart microSD jako pamięci wewnętrznej. Można by to uznać za wypadek przy pracy, jednak wysiłek, jaki firma włożyła w utrudnienie użytkownikowi wymiany tej karty na inną wskazuje, że cel był jasny: niech się zepsuje zaraz po gwarancji, a frajer-użytkownik przyjdzie do nas kupić kolejny egzemplarz. W moim przypadku to nie zadziałało i po prostu sięgnąłem po czytnik innej firmy, mimo pewnego sentymentu do PB, od którego rozpoczynałem swoją przygodę z czytnikami.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


27 cze 2019 1:59:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: PocketB Touch Lux3 - pamięć wewnętrzna SD
panjan napisał(a):
jednak wysiłek, jaki firma włożyła w utrudnienie użytkownikowi wymiany tej karty na inną


Jaka inna firma ułatwia wymianę pamięci wewnętrznej?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


27 cze 2019 7:45:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 cze 2019 13:28:05
Posty: 5
Post Re: PocketB Touch Lux3 - pamięć wewnętrzna SD
... kłopot w tym, że z linuxem u mnie trochę kiepsko, chociaż po lekturze załączonych linków i cennych poradach Cyfranka przyznam, że robi mi się trochę jaśniej... czy istnieje jakiś emulator linuxa pod windowsa, ażeby przeprowadzić te wszystkie procedury (komendy itp.) na PC z Windowsem właśnie? W sumie to nie mam maszyny linuxowej pod ręką :-(


27 cze 2019 10:09:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2017 16:14:29
Posty: 43
Post Re: PocketB Touch Lux3 - pamięć wewnętrzna SD
Szczerze mówiąc nie wiem czy warto się w to bawić. Nawet jeśli sobie poradzisz to nie zaktualizujesz czytnika do najnowszego softu bo na nim ten sposób nie działa. Niedawno znowu dorabiałem znajomemu kartę w rosyjskim serwisie do PB624 i po przeliczeniu na nasze wyszło niecałe 30zł.

Cyfranek napisał(a):
Jaka inna firma ułatwia wymianę pamięci wewnętrznej?

Starsze modele Kobo miały karty SD jako pamięć wewnętrzną i można je było kopiować bez problemu. Poza tym jakoś nie padały tak na potęgę jak w PB.


27 cze 2019 13:01:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 cze 2019 13:28:05
Posty: 5
Post Re: PocketB Touch Lux3 - pamięć wewnętrzna SD
Hmmm... ciekawe, w jakiej cenie taki upgrade oferuje Pocketbook... W sumie to na aktualizacjach softu aż tak bardzo mi nie zależy, bo i tak chodzi tylko o czytanie bez zwiech, reszta funkcji, z których nie korzystam ma marginalne znaczenie


27 cze 2019 13:45:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2017 16:14:29
Posty: 43
Post Re: PocketB Touch Lux3 - pamięć wewnętrzna SD
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Serwis w Rosji to oficjalny serwis Pocketbooka. W Polsce gdy padła mi karta w TL3 powiedzieli 80zł za dorobienie karty ale trzeba im wysłać czytnik, więc + jeszcze kurier w dwie strony.


27 cze 2019 15:31:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: PocketB Touch Lux3 - pamięć wewnętrzna SD
Zaczynam się coraz bardziej obawiać....
☹️

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


27 cze 2019 22:04:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 cze 2019 13:28:05
Posty: 5
Post Re: PocketB Touch Lux3 - pamięć wewnętrzna SD
kriss.kg napisał(a):
Zaczynam się coraz bardziej obawiać....
☹️


... czego, jeśli można spytać?


27 cze 2019 22:33:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: PocketB Touch Lux3 - pamięć wewnętrzna SD
Cyfranek napisał(a):
panjan napisał(a):
jednak wysiłek, jaki firma włożyła w utrudnienie użytkownikowi wymiany tej karty na inną

Jaka inna firma ułatwia wymianę pamięci wewnętrznej?

Nie wiem, tylko w PB padła mi pamięć.
Nie chodzi o ułatwianie, tylko o nieutrudnianie.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


28 cze 2019 0:15:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: PocketB Touch Lux3 - pamięć wewnętrzna SD
showmannn napisał(a):
kriss.kg napisał(a):
Zaczynam się coraz bardziej obawiać....
☹️


... czego, jeśli można spytać?
Posiadam PB TL3 i PB TL4. Chyba mam powody do obaw?

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


28 cze 2019 5:55:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 cze 2019 13:28:05
Posty: 5
Post Re: PocketB Touch Lux3 - pamięć wewnętrzna SD
kriss.kg napisał(a):
showmannn napisał(a):

... czego, jeśli można spytać?
Posiadam PB TL3 i PB TL4. Chyba mam powody do obaw?


Ok, teraz zrozumiałem właściwy kontekst Twojej wypowiedzi... myślałem, że masz obawy co do oprogramowania z lokalizacji rosyjskiej PB... :)
Swoją drogą... serwis powinien udostępniać możliwość uzyskania oprogramowania na nowej karcie... po podaniu numeru seryjnego sprzętu lub innych znaków szczególnych...
Jak myślicie, czy wykonanie kopii zapasowej (opcja dostępna w PB) przed "padem" byłoby jakimś alternatywnym rozwiązaniem?


28 cze 2019 10:37:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2017 16:14:29
Posty: 43
Post Re: PocketB Touch Lux3 - pamięć wewnętrzna SD
showmannn napisał(a):
Swoją drogą... serwis powinien udostępniać możliwość uzyskania oprogramowania na nowej karcie... po podaniu numeru seryjnego sprzętu lub innych znaków szczególnych...
Jak myślicie, czy wykonanie kopii zapasowej (opcja dostępna w PB) przed "padem" byłoby jakimś alternatywnym rozwiązaniem?


No i serwis przecież udostępnia taką możliwość. Tyle tylko, że w Polsce nie chcą tego zrobić zdalnie nie wiedzieć dlaczego...

Kopia zapasowa nic Ci nie pomoże. System jest zabezpieczony przed uruchomieniem go na innej karcie SD niż został stworzony.


28 cze 2019 16:30:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron