Teraz jest 28 mar 2024 21:59:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Usunięcie cache 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2018 11:48:04
Posty: 28
eCzytnik: PocketBook Touch HD 2
Post Usunięcie cache
Zmieniam trochę pliki EPUB w jednym cyklu książek (formatowanie tytułów, okładki, dzielenie wyrazów itp.) i mam problem z cache. Pliki lądują pod tymi samymi nazwami i mam takie problemy:
  1. miniatury okładek wyświetlają się stare
  2. numerowanie stron jest dotychczasowe, tzn. ze strony 1 wskakuje od razu na stronę 14, czyli ewidentnie liczba stron nie została przeliczona. Włączanie/wyłączanie „wbudowanego numerowania stron” nie pomaga
  3. w którymś momencie utraciła mi się informacja o numerze w serii dla części książek

Powiedzmy, że z punktem 1 jakoś sobie poradzę (pewnie znajdę gdzieś te pliki w pamięci czytnika). Punkt 3 naprawiłem poprzez ręczną edycję bazy SQLite na czytniku. A gdzie są zapamiętywane informacje z punktu 2?


31 maja 2019 20:33:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2018 11:48:04
Posty: 28
eCzytnik: PocketBook Touch HD 2
Post Re: Usunięcie cache
pcu123 napisał(a):
numerowanie stron jest dotychczasowe, tzn. ze strony 1 wskakuje od razu na stronę 14, czyli ewidentnie liczba stron nie została przeliczona. Włączanie/wyłączanie „wbudowanego numerowania stron” nie pomaga

Pomogło wejście w książkę i zmiana parametrów wyświetlania, mających wpływ na liczbę stron (np. zwiększenie wielkości czcionki). Strony przeliczyły się, po powrocie do ustawień poprzednich przeliczyły się ponownie, tym razem już poprawnie.

Co nie zmienia faktu, że chętnie widziałbym opcję całkowitego wyczyszczenia cache…


06 cze 2019 7:36:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: