Teraz jest 28 mar 2024 10:56:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
czasopisma na Pockebook`a 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lis 2011 12:59:18
Posty: 6
eCzytnik: Pocketbook Pro 902
Post czasopisma na Pockebook`a
Witam zaczynam nowy wątek bo nigdzie nie ma informacji na to co mnie interesuję, choć podobny temat już jest jednak nikt się nie wypowiedział. Czy jest możliwość prenumeraty na nasz czytnik (piszę nasz bo wszyscy na tym forum go używamy) e-prasy. dokładnie chodzi mi o Tygodnik Powszechny.[/color] Pisałem do e-kiosku oto treść mojego maila:
Mam czytnik Pocketbook Pro 903 i chciałbym czytać na nim już zakupione publikacje jak również ewentualną prenumeratę Tygodnika Powszechnego. Mam dwa pytania:
>1. Czy za pomocą Pocketbook Pro 903 (jest modem ViFi oraz 3G czyli jest
łącze z internetem) mogę bezpośrednio ściągnąć zakupione pozycje?
>2. Czy z PC mogę przesłać do czytnika Pocketbook Pro 903 zakupione pozycje?

a to Ich odpowiedź:

Witam,
>1. Czy za pomocą Pocketbook Pro 903 (jest modem ViFi oraz 3G czyli jest łącze z internetem) mogę bezpośrednio ściągnąć zakupione pozycje?
Odp:
Niestety e-wydań czasopism i dzienników nie można czytać na czytnikach sprzętowych. Nie zapewniają one odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa e-wydań.
W przypadku e-książek (w formacie pdf/epub) listę czytników kompatybilnych z Adobe DRM znajdzie Pan na stronie:
http://blogs.adobe.com/digitalpublishin ... ed-devices

>2. Czy z PC mogę przesłać do czytnika Pocketbook Pro 903 zakupione pozycje?
Odp:
e-Wydania czasopism i dzienników są w naszym własnym formacie i nie można ich przesyłać na czytniki sprzętowe.

Moje pytanie do Was: Czy ktoś wie gdzie można taką prenumeratę zrobić albo czy ktoś zna sposób żeby zakupioną prenumeratę czasopisma po ściągnięciu na PC przesłać do naszych czytników albo jeszcze lepiej pobierać prosto z internetu do czytnika.
Będę wdzięczny za pomoc i przepraszam za przydługi wstęp ale chciałem być ścisły i napisać co udało mi się ustalić.


12 lis 2011 13:16:53
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: czasopisma na Pockebook`a
Chyba będziesz musiał zmienić gazetę. Niektóre mają w ofercie zjadliwe dla czytników formaty. Przykładowo "Najwyższy Czas!" ma niezabezpieczony PDF.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


12 lis 2011 18:10:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lis 2011 12:59:18
Posty: 6
eCzytnik: Pocketbook Pro 902
Post Re: czasopisma na Pockebook`a
t3d napisał(a):
Chyba będziesz musiał zmienić gazetę. Niektóre mają w ofercie zjadliwe dla czytników formaty. Przykładowo "Najwyższy Czas!" ma niezabezpieczony PDF.

Może jednak ktoś zna sposób tym bardziej że na PC poprzez e-kiosk mam kilka zaprenumerowanych czasopism i chciałbym je mieć na czytniku :(


12 lis 2011 18:36:58
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: czasopisma na Pockebook`a
Na razie nikt nie wymyślił na to lepszego sposobu niż robienie zrzutów ekranu z wyświetlonymi kolejnymi stronami :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


12 lis 2011 19:09:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lis 2011 12:59:18
Posty: 6
eCzytnik: Pocketbook Pro 902
Post Re: czasopisma na Pockebook`a
OK dzięki ale to dziwne skoro jest walka o klienta a czytanie na czytnikach jest 100% wygodniejsze to może ktoś kiedyś wpadnie na ten pomysł


12 lis 2011 19:11:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: czasopisma na Pockebook`a
jobin napisał(a):
t3d napisał(a):
Chyba będziesz musiał zmienić gazetę. Niektóre mają w ofercie zjadliwe dla czytników formaty. Przykładowo "Najwyższy Czas!" ma niezabezpieczony PDF.

Może jednak ktoś zna sposób tym bardziej że na PC poprzez e-kiosk mam kilka zaprenumerowanych czasopism i chciałbym je mieć na czytniku :(
To co można pobrać na komputer w aplikacji "e-kiosku" to odrębny, zaszyfrowany format (wyd), którego nie da się skonwertować na cokolwiek zjadliwego dla czytnika.
Trzeba męczyć firmę, która sprzedaje w "e-kiosku", żeby udostępniła czasopisma również w innym formacie.
Jak dotychczas, można je czytać w specjalnej aplikacji pod Windows i na iPada - reszta chętnych czytelników (z innymi systemami, albo np. czytnikami e-booków) musi się obejść smakiem :|

_________________
W Obrazek też ;)


12 lis 2011 19:21:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lis 2011 12:59:18
Posty: 6
eCzytnik: Pocketbook Pro 902
Post Re: czasopisma na Pockebook`a
Dzięki trzeba więc działać żeby rzeczywiście firmy oferujące czasopisma umożliwiały ich czytanie na czytnikach bo przecież taki jest tego sens :)


15 lis 2011 17:51:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 gru 2011 23:56:18
Posty: 7
eCzytnik: PocketBook Pro 603
Post Re: czasopisma na Pockebook`a
Ja rozwiązałem problem tak - gazety kupuje na http://www.egazety.pl - niestety oni dostarczają do ich odczytu swoją własną aplikację. Umożliwia ona wydruk ale niestety tylko pojedynczych stron.
Dowolną drukarką PDF - polecam PDF Creatora (http://www.pdfforge.org/pdfcreator) - drukuje wszystkie strony jako PDF.
Następnie PDFy łączę przy użyciu prostej i szybkiej aplikacji PDFsam (http://www.pdfsam.org/) w jeden PDF
Trochę upierdliwe, ale przy użyciu skrótów klawiszowych i odrobinie wprawy do zrobienia. Newsweek zajął mi jakies 1,5 minuty :)


11 gru 2011 0:41:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 paź 2010 19:12:04
Posty: 23
eCzytnik: PocketBook Pro 903
Post Re: czasopisma na Pockebook`a
A i tak samo czytanie gazet nie jest za wygodne, trzeba trzymac czytnik poziomo żeby dojrzeć co jest napisane.


15 gru 2011 22:35:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 gru 2011 23:56:18
Posty: 7
eCzytnik: PocketBook Pro 603
Post Re: czasopisma na Pockebook`a
Zgadzam się - przynajmniej na 6". Może na 9~10" jest lepiej
Ale to i procek musiał by być lepszy bo przy obecnych to prędkość obsługi takiego PDF zabija :(


15 gru 2011 23:03:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 paź 2010 19:12:04
Posty: 23
eCzytnik: PocketBook Pro 903
Post Re: czasopisma na Pockebook`a
Na 9 calach też nic nie widać. Prędkość przewijania stron też słaba, na Pocketbook 903 fw 2.1.2 strony zmieniaja się w tempie od "prawie natychmiast" do nawet 7 sekund (!). Naprawdę nie wiem czy jest jakiś sens czytać gazety na tym urządzeniu. A szkoda, myślałem że będzie można, to była jedna z przyczyn dla których kupiłem taki duży czytnik.


16 gru 2011 0:43:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: