Teraz jest 28 mar 2024 14:32:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Spolszczenie dla K3 w wersji 3.4 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2011 11:10:45
Posty: 151
eCzytnik: Kindle 3, Paperwhite 2
Post Spolszczenie dla K3 w wersji 3.4
t3d: wydzielone z wątku o KindlePL

bruner napisał(a):
No właśnie to mnie trzyma przed instalacją 3.4. Może ktoś poprawi tłumaczenie.


Mówisz - masz ;-)
Problem z lokalizacjami na wersji 3.4 został rozwiązany. Jako pierwszy poradził sobie z nim dsmid z forum MR, który przygotował czeską‭ wersję.
Dzięki temu, że udostępnił źródła możliwe było przygotowanie spolszczenia.
Można je pobrać stąd: http://ge.tt/9tTRU3R/v/0. Zostało przetestowane na K3 z WiFi, na pozostałych modelach też bez problemu powinno działać.
Tłumaczenie nie jest w 100% kompletne - tu i ówdzie może pojawić się nieprzetłumaczony tekst, ale zdecydowana większość komunikatów jest po polsku.
Niestety nie działa alternatywna klawiatura i raczej nic nie da się z tym zrobić.

Tych, którzy wolą pozostać przy starym dobrym firmware 3.3 zapraszam do pobrania tej wersji lokalizacji: http://ge.tt/7DjQY3R/v/0 w której zostały poprawione wszystkie znane mi mankamenty KindlePL 0.1.0. Gdybym jednak coś pominął to dajcie znać.


Edit:
Czescy koledzy przywrócili działanie klawiatury physkeyb (dostępna tutaj https://code.google.com/p/kindle-cs/downloads/detail?name=physkeyb_3.4.1-cs-sk.zip&can=2&q=). Nie jest ona wprawdzie tak elegancka jak keybru ale ma nad nią tą przewagę że działa pod 3.4 ;-) Aby były dostępne polskie znaki należy do katalogu keyboard (na Kindlu) wgrać pliki keyboard.txt i keyboard_european.txt z tej paczki: http://ge.tt/4eUln8R/v/0 i zrestartować czytnik. Znaki alternatywne wpisuje się wciskając dwukrotnie raz za razem (jak doubleclick) odpowiedni klawisz. To, które klawisze odpowiadają jakim znakom zostało opisane w pliku klawisze_opis.txt. Polskie literki są przypisane intuicyjnie A+A->Ą, C+C->Ć, ... Z+Z->Ż, X+X->Ź więc nie będzie problemu z zapamiętaniem.

Wersję spolszczenia z wbudowaną klawiaturą można pobrać stąd: http://ge.tt/6WAto8R/v/0

Edit2:
Uzupełniłem braki w tłumaczeniu. Najnowszą wersję spolszczenia (0.9.6) udostępniłem tutaj: http://ge.tt/4RcRnRR/v/0. Poza lokalizacją firmware można stamtąd pobrać spolonizowane wygaszacze (linkss_pl.zip) i pasujące do nich fonty (linkfonts_3.4.zip).

_________________
“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
A Dance With Dragons.


12 lis 2012 16:34:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2012 13:13:09
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 3 W
Post Re: KindlePL 0.1.0 - wersja dla oprogramowania 3.1
Witam Wszytkich!
Mój przypadek był następujący: zainstalowałem soft 3.4 i po nim przyszła mi chęć na spolszczenie. JB poszedł bezproblemowo a nastepnie spolszczenie (w tej chwili to nie jestem już pewien jaką wersję wgrałem :? ). Ruszyło wszystko bardzo sprawnie, aż tu nagle zonk: nie działa klawisz MENU. Czasami jak kilka razy go nacisnę to otwiera się czyste okno jak kilka postów wyżej, ale nie da się tam nic wybrać. Zawsze przechodzi do opcji szukaj. Nie mając klawisza MENU nie mogę wejść do update'u ani do resetu fabrycznego, nie mogę wyłączyć WiFi. Próba odinstalowania spolszczenia poprzez reset 20 sek, wywala error 003. W chwili obecnej nie wiem jak wrócić do czystego softu 3.4. Nie chciało mi się poczytać wczesniej forum i teraz mam :[ . Nie jest to może uciążliwe, bo z czytnika można normalnie korzystać, ale sama myśl mnie wk....a.
Help!!!


18 lis 2012 13:32:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: KindlePL 0.1.0 - wersja dla oprogramowania 3.1
podrezan, usuń spolszczenie plikiem uninstall i wgraj plik bin z postu użytkownika danan72, działa świetnie na sofcie 3.4, wczoraj wgrałem żonie do jej kk.
BTW: dzięki danan72 :mrgreen:

_________________
Obrazek


18 lis 2012 16:06:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2012 13:13:09
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 3 W
Post Re: KindlePL 0.1.0 - wersja dla oprogramowania 3.1
sapienti napisał(a):
podrezan, usuń spolszczenie plikiem uninstall i wgraj plik bin z postu użytkownika danan72, działa świetnie na sofcie 3.4, wczoraj wgrałem żonie do jej kk.
BTW: dzięki danan72 :mrgreen:


Pisałem, że próba odinstalowania uninstallem kończyła się errorem 003. Ale udało sie to załatwić w bardzo prosty sposób: skasowałem z katalogu głównego folder Localization i po bólu, wszystko działa w 100%.
Z tym nowym binem od Danan72 spróbuje, ale za kilka dni, jak mi :[ przejdzie... :lol:


18 lis 2012 16:59:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2011 11:10:45
Posty: 151
eCzytnik: Kindle 3, Paperwhite 2
Post Re: KindlePL 0.1.0 - wersja dla oprogramowania 3.1
@podrezan instalacja/deinstalacja hacków musi być zawsze robiona przy użyciu menu "Update Your Kindle". Instalacja przez wrzucenie pliku bin do katalogu głównego i restart Kindle działa tylko w przypadku oficjalnego firmware a w innych wypadkach zawsze zakończy się błędem 003.
Wiadomo, że trudno uruchomić aktualizację nie widząc menu ale można to zrobić po omacku wykonując sekwencję: MENU -> 5 razy strzałką w dół -> OK -> MENU -> 2 razy strzałka w dół -> OK (a na niezarejestrowanym czytniku: MENU -> 2 razy strzałka w dół -> OK -> MENU -> 2 razy strzałka w dół -> OK).
Sposób z usunięciem katalogu localization też jest dobry ale musisz pamiętać, że tylko wyłączyłeś spolszczenie i powinieneś je jeszcze po bożemu odinstalować (plik *unistall.bin do katalogu głównego + MENU -> Settings -> MENU -> Update Your Kindle -> OK)
Dopóki tego nie zrobisz nie powinieneś instalować mojej wersji.

@sapienti cała przyjemność po mojej stronie :)

_________________
“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
A Dance With Dragons.


20 lis 2012 16:34:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2011 20:38:08
Posty: 70
eCzytnik: Paperwhite, Kindle 3 Keyboard
Post Re: KindlePL 0.1.0 - wersja dla oprogramowania 3.1
Good job Danan72 :)

Tłumaczenie działa fantastycznie :)

_________________
I want to believe :)


26 lis 2012 20:38:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: KindlePL 0.1.0 - wersja dla oprogramowania 3.1
@Danan72
Dobra robota, dzięki, klawiatura sprawdza się nawet lepiej niż poprzednia (z "ogonkami" w sekcji symboli), ale...
zauważyłem braki w spolszczeniu koło przeglądarki. Dokładnie mam na myśli angielski opis przeglądarki w sekcji Experimental i angielski komunikat przeglądarki o rozpoczęciu pobierania pliku mobi.
(Zasysałem z pliku z sekcji Edit2)

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


10 gru 2012 14:48:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2011 20:38:08
Posty: 70
eCzytnik: Paperwhite, Kindle 3 Keyboard
Post Re: Odp: KindlePL 0.1.0 - wersja dla oprogramowania 3.1
Wlasnie testuje wersje z softem, ktory to poprawia. Przynajmniej ten angielski tekst. Danan przygotowal, qktualizacje. Mozesz szerzej napisac gdzie sa ang. Opisy przy sciaganiu mobi? Z jakiej strony, etc.

Wysyłane z mojego HTC Sensation XL with Beats Audio X315e za pomocą Tapatalk 2

_________________
I want to believe :)


12 gru 2012 18:54:01
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: KindlePL 0.1.0 - wersja dla oprogramowania 3.1
Danan podesłał mi linka do kolejnej wersji, ale nie jeszcze czasu jej przetestować. Jak ją zainstaluję, to zobaczę, czy dalej to jest.
W wersji którą mam przy pobieraniu z instapaper (ale obstawiam, że nie tylko) pojawia się komunikat o rozpoczęciu pobierania pliku MOBI przez przeglądarkę. Komunikat jest po angielsku.

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


13 gru 2012 16:04:01
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2011 20:38:08
Posty: 70
eCzytnik: Paperwhite, Kindle 3 Keyboard
Post Re: Odp: KindlePL 0.1.0 - wersja dla oprogramowania 3.1
Ok, a czemu nie uzywasz funkcji wyslij na czytnik z instapeper? Ja wysylam na kindlowy mail i tyle

Best regards/Pozdrawiam

Bruno

_________________
I want to believe :)


14 gru 2012 9:17:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: KindlePL 0.1.0 - wersja dla oprogramowania 3.1
Bo tak mi wygodniej, mam się z tego tłumaczyć?

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


14 gru 2012 11:44:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2011 20:38:08
Posty: 70
eCzytnik: Paperwhite, Kindle 3 Keyboard
Post Re: Odp: KindlePL 0.1.0 - wersja dla oprogramowania 3.1
Zadałem grzeczne pytanie, a usłyszałem niegrzeczną odpowiedź.

_________________
I want to believe :)


14 gru 2012 15:29:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2011 11:10:45
Posty: 151
eCzytnik: Kindle 3, Paperwhite 2
Post Re: KindlePL 0.1.0 - wersja dla oprogramowania 3.1
Pax! Pax! Pokój między chrześcijany! ;)

Rzeczywiście kilka etykiet i komunikatów w przeglądarce było w języku angielskim. Brakujące tłumaczenia uzupełniłem, najnowsza wersja jest udostępniona tutaj: http://www.martyni.katowice.pl/kindle/update_loc_pl_0_9_11.zip
Przy okazji dodałem do niej zaktualizowaną wersję klawiatury.

_________________
“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
A Dance With Dragons.


17 gru 2012 14:49:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2011 20:38:08
Posty: 70
eCzytnik: Paperwhite, Kindle 3 Keyboard
Post Re: Odp: KindlePL 0.1.0 - wersja dla oprogramowania 3.1
Bóg zapłać.

Będę testować, tylko do domu dotrę ;)

_________________
I want to believe :)


17 gru 2012 19:00:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: KindlePL 0.1.0 - wersja dla oprogramowania 3.1
Chyba znalazłem część niespolszczoną.
Kindle 3 (vel Keyboard) oprogramowanie 3.4, wersja spolszczenia 3.4 0.9.11.
Podczas czytania książki po wejściu w menu "Zobacz notatki/zaznaczenia" na dole przycisk wyłączenia tej strony nazywa się ""Close Notes & Marks".
W ogóle mi to nie przeszkadza (nie używam zaznaczeń ani notatek), ale z czysto testerskiego poczucia obowiązku melduję o znalezionym nieprzetłumaczonym fragmencie.
Przy okazji: dzięki, w tej wersji komunikat o powodzeniu ściągnięcia pliku przez przeglądarkę jest przetłumaczony.

Dobra robota (o ile nie mówiłem Ci tego nigdy wcześniej).

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


07 kwi 2013 17:44:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: