Teraz jest 24 kwi 2024 21:38:29




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
wtyczka Hyphenate szwankuje 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 23:44:02
Posty: 64
eCzytnik: Kindle 4 Touch, Kindle Paperwhite 4
Post wtyczka Hyphenate szwankuje
Coś niedobrego dzieje się od dłuższego czasu z wtyczką Hyphenate, z której dotychczas chętnie korzystałem, nawet przy plikach kupionych w księgarni.
Wyrazy są źle dzielone - np. pozostawiona jest wierszu lub przenoszona do następnego jedna litera zamiast sylaby albo rozdzielane są dwie stojące obok samogłoski. Nie udało mi się znaleźć żadnej prawidłowości, dzieje się to moim zdaniem przypadkowo i oczywiście nie w każdym wierszu. Tym niemniej ebook po zastosowaniu tej wtyczki wygląda fatalnie, na pewno gorzej niż przed podziałem wyrazów.
Czy tylko ja mam ten problem? Da się coś z tym zrobić?


10 maja 2021 20:00:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: wtyczka Hyphenate szwankuje
Sprawdź, czy plik hyph_pl_PL.dic, z którego korzysta wtyczka ma kodowanie UTF-8.

Wspominał o tym @Vroo tutaj.


11 maja 2021 17:51:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 23:44:02
Posty: 64
eCzytnik: Kindle 4 Touch, Kindle Paperwhite 4
Post Re: wtyczka Hyphenate szwankuje
Nie wiem, w jaki sposób mógłbym sprawdzić ten plik.
Skorzystałem wprost z porady @Vroo - ściągnąłem polecany przez niego plik hyph_pl_PL.dic, dodałem do wtyczki i lipa. Nic się nie zmieniło.
Błędne podziały występują przy sylabach kończących się na -ę i -ą poprzedzonych przez -i np. zgi-ął, ci-ężko, dziesi-ąty itp
W takiej wersji ta wtyczka jest bezużyteczna.

<edit>
Sorry, mój błąd. Ebook, który teraz sprawdzałem zawierał juz poprzednio zrobione błędne podziały i pewnie dlatego poprawiona wtyczka nie zadziałała.
Spróbowałem jeszcze raz na innym pliku, który skonwertowałem najpierw do azw3, a potem podzieliłem wyrazy i JEEEST. Gra i buczy!!!
Dzięki @Becky za podpowiedź. Jak zawsze jesteś niezastąpiona!
Temat do zamknięcia.


11 maja 2021 23:12:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: