Teraz jest 16 kwi 2024 7:53:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Konwersja w Calibre a problem z okładkami na Kindle 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lis 2019 13:10:41
Posty: 1
eCzytnik: Kindle Paperwhite 4
Post Konwersja w Calibre a problem z okładkami na Kindle
Witam forumowiczów z nadzieją na pomoc w rozwiązaniu mojego problemu!

Szukałem rozwiązania, ale niestety bezskutecznie. Sprawa wygląda następująco:
Korzystam z Kindle Paperwhite 4 na na firmware 5.12.2, książki wgrywam przez kabel i preferuję widok z miniaturami okładek zamiast listy książek. Kiedy wrzucę na plik oryginalny, niekonwertowany plik azw3/mobi przez kabel na mój czytnik to miniatury okładek pokazują się prawidłowo, natomiast gdy dokonam konwersji przez Calibre (bez względu na to z jakiego formatu na jaki) i następnie zapiszę plik po konwersji na czytnik, to niestety zamiast miniatury okładki wyświetla się puste tło, na którym napisany jest tytuł i autor książki, mimo że w bibliotece Calibre widoczna jest piękna okładka.
To co udało mi się uzyskać przy poszukiwaniu pomocy to jedynie taki efekt, że miniatury okładki wyświetlają się na stronie domowej Kindle jeśli w opcjach wyjściowych AZW3 (format, w którym preferuję mieć wszystkie książki) zaznaczę opcję "Włącz udostępnianie zawartości książki przez Facebooka itp.", a w przypadku konwertowania plików z formatu epub na azw3 najpierw dokonam konwersji z epub na epub, a następnie dopiero na azw3. I o ile po zrobieniu takich zabiegów okładka wyświetla się na stronie domowej Kindle (którą swoją drogą lubię mieć wyłączoną), to już wewnątrz kolekcji niestety miniatura okładki znika.

Po zapisaniu skonwertowanej w Calibre książki na czytniku w folderze z książką oprócz pliku azw3 pojawia się plik jpg będący okładką oraz plik opf. Również w folderze system\thumbnails nie pojawiają się pliki z okładkami, ale z wryaźnie inną nazwą niż pliki tych okładek, które wyświetlają się wszędzie, a nie tylko na stronie domowej. Przykładowy plik okładki, która wyświetla się wszędzie ma nazwę thumbnail_B002G54Y04_EBOK_portrait.jpg, a przykładowy plik okładki "po konwersji", która wyświetla się wyłącznie na stronie domowej ma nazwę thumbnail_irPxqH.jpg.

Wiem, że to pierdoła i ma znaczenie tylko estetycznie i tylko przy przeglądaniu książek, ale irytuje mnie to, że nie mogę sprawić, by okładki wyświetlały się normalnie, więc bardzo liczę na Waszą pomoc.

P.S. Próbowałem również programu ExtractCoverThumbs 0.6, ale nic to nie pomogło.


06 lis 2019 14:10:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron