Teraz jest 28 mar 2024 21:57:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna strona
Onyx BOOX C67 AfterGlow 2 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2013 10:26:32
Posty: 2
eCzytnik: onyx boox after glow
Post oNYX bOOX After Glow 2
Jakie są wasze doświadczenia z tym czytnikiem? Mam od kilku dni, miał śmigac jak burza, szybko się otwierać... no u mnie trwa to 20 sekund, mam wrażenie, że poprzedni model szybciej się włączał.


29 lis 2014 10:37:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 13:57:40
Posty: 89
eCzytnik: onyx a62s / onyx c65 AG
Post Re: oNYX bOOX After Glow 2
Ja cały czas się waham pomiędzy AG1, a AG2. Mógłbyś napisać coś więcej o tym czytniku?(AG2) Jakie są największe wady? Gdybyś miał wybierać, to którą wersje uważasz za lepiej zrobioną?


29 lis 2014 12:20:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
andrwalk napisał(a):
Mam AG2 od paru dni. Jeśli chodzi o otwieranie to na razie trwa to ok 20 sekund. A miało być szybciej. Można trochę pospać przed czytaniem :) :zzz
Hej, jeśli piszesz o AfterGlow 2 to czemu w wątku o C65S Classic ?
Poza tym to ja nigdy nie wyłączam czytnika całkowicie, chyba że wiem, że przez najbliższy tydzień nie będę do niego zaglądał (co się nie zdarza :P ). Od tego jest funkcja usypiania, która pozwala na natychmiastową kontynuację czytania w dowolnym miejscu, dowolnego programu, dokładnie tam gdzie się przerwało korzystanie z czytnika :)
t3d: przeniosłem

_________________
W Obrazek też ;)


29 lis 2014 15:30:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2014 10:16:40
Posty: 2
eCzytnik: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Witam
Mam ten czytnik od dwóch dni i przyznam się że - dupy nie urywa
1. zamula
2. problemy z jakością obrazu przy wejściu w neta
3. mało intuicyjny
4. brak instrukcji obsługi - ta co jest dołączona (skrócona) to pod nogę gibiącego mebla się tylko nadaje, ale dla osoby która ma pierwszy raz czytnik w dłoni nie jest przydatna w ogóle

jak sie nim dłużej pobawię to napisze więcej


05 gru 2014 10:24:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2014 14:27:37
Posty: 102
eCzytnik: OnyxAG2, nookSTG, KoboGHD, Oasis 3
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Ja jestem posiadaczem After Glow 2 i póki co jestem nieco rozczarowany. To co najbardziej mi przeszkadza to czułość na dotyk( bardzo słaba) czasami trzeba nacisnąć po 2, 3 razy zanim zadziała (problem ten nie występuje w trybie A2 - można wywnioskować, że przyszła aktualizacja rozwiąże ten problem). Moim poprzednim czytnikiem był NOOK gdzie dotyk działał perfekcyjnie.
Wyżej kolega maskota napisał że czytnik zamula(mimo dwu rdzeniowego procesora - czym Arta Tech tak się chwali) i niestety z tym też muszę się zgodzić (i znowu to samo jak z czułością na dotyk nie zamula przy trybie A2).
Pozytywnie oceniam ekran oraz podświetlenie, które są o niebo lepsze niż w moim nooku.

Nie pozostaje nic innego jak czekać na jakąś aktulizację.


05 gru 2014 14:49:09
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: oNYX bOOX After Glow 2
andrwalk napisał(a):
Jakie są wasze doświadczenia z tym czytnikiem? Mam od kilku dni, miał śmigac jak burza, szybko się otwierać... no u mnie trwa to 20 sekund, mam wrażenie, że poprzedni model szybciej się włączał.


Piszesz o 20 sekundach, ale nie wspominasz o ważnych elementach - takich jak:

    Ilość wgranych dodatkowych aplikacji
    Ilość wgranych plików na urządzenie
    System Android 4.2 ze Sklepem Google Play, który wymaga również dodatkowych uruchomionych usług w tle

maskota napisał(a):
Witam
Mam ten czytnik od dwóch dni i przyznam się że - dupy nie urywa
1. zamula
2. problemy z jakością obrazu przy wejściu w neta
3. mało intuicyjny
4. brak instrukcji obsługi - ta co jest dołączona (skrócona) to pod nogę gibiącego mebla się tylko nadaje, ale dla osoby która ma pierwszy raz czytnik w dłoni nie jest przydatna w ogóle

jak sie nim dłużej pobawię to napisze więcej


Zdefiniuj proszę: "zamula", "problemy z jakością obrazu przy wejściu w neta", "mało intuicyjny". Instrukcja skrócona jest dla dużej ilości klientów jak najbardziej wystarczająca, ale rozumiemy, że niektórzy potrzebą jeszcze bardziej rozszerzonej, więc postaramy się dowiedzieć, czy możemy ją rozwinąć.

PrzemSS napisał(a):
Ja jestem posiadaczem After Glow 2 i póki co jestem nieco rozczarowany. To co najbardziej mi przeszkadza to czułość na dotyk( bardzo słaba) czasami trzeba nacisnąć po 2, 3 razy zanim zadziała (problem ten nie występuje w trybie A2 - można wywnioskować, że przyszła aktualizacja rozwiąże ten problem). Moim poprzednim czytnikiem był NOOK gdzie dotyk działał perfekcyjnie.
Wyżej kolega maskota napisał że czytnik zamula(mimo dwu rdzeniowego procesora - czym Arta Tech tak się chwali) i niestety z tym też muszę się zgodzić (i znowu to samo jak z czułością na dotyk nie zamula przy trybie A2).
Pozytywnie oceniam ekran oraz podświetlenie, które są o niebo lepsze niż w moim nooku.

Nie pozostaje nic innego jak czekać na jakąś aktulizację.


Czułość na dotyk w AG2 powinna być bezproblemowa. Testowałem i nie miałem żadnych problemów. Przy jakich sytuacjach się to dzieje? Może przy używaniu jakiś ciężkich aplikacji zainstalowanych z Google Play? Wtedy może po prostu to być efekt uruchamiania funkcji aplikacji, która "zżera" całość zasobów systemowych?

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


15 gru 2014 10:29:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2014 14:27:37
Posty: 102
eCzytnik: OnyxAG2, nookSTG, KoboGHD, Oasis 3
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Słaba czułość na dotyk jest odczuwalna już przy ekranie startowym szczególnie przy krawędziach ekranu (postaram się nakręcić filmik). Czasami zdarza się też że, podczas czytania książki i zmiany stron czytnik nie reaguje za pierwszym dotknięciem. Jedyną dodatkową zainstalowaną aplikacją jest Legimi.

Panie Adamie a może wypowiedziałby się pan również na temat ikonki sklepu na ekranie startowym ponieważ jestem ciekaw do czego ona służy (czyt. nie działa) - A jeżeli zamierzacie to naprawić w przyszłej aktualizacji to co będzie się kryło pod tą ikonką (sklep google play czy jakaś księgarni?)

Ps.: Mimo że w pierwszych dniach czytnik był dla mnie rozczarowaniem (może dlatego że byłem przyzwyczajony do nooka) to po dwóch tygodniach użytkowania dostrzegam coraz więcej jego zalet.


15 gru 2014 17:47:16
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Ikonka ''sklep'' odpowiada za sklep z e-bookami. Nie wiedzieć czemu na AfterGlow 2 nie działa. Pracujemy nad rozwiązaniem tego przypadku, który powinien zostać naprawiony przy okazji aktualizacji FW.
Sklep Play jest oddzielną aplikacją, znajdującą się w kategorii ''Aplikacje''.

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


16 gru 2014 10:38:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2014 10:56:04
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 3G, AfterGlow2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Witam wszystkich użytkowników czytników :)

Po kilku latach używania Kindle Keyboard, który zresztą do dziś świetnie działa, pomyślałem, że może pora coś zmienić, dodać światło do czytania i poszerzyć możliwości urządzenia. Myślałem na początku o Kindle Paperwhite ale dałem szansę "polskiemu" i droższemu czytnikowi z androidem czyli Afterglow 2.

Kilka uwag ode mnie po prawie dwóch tygodniach użytkowania:

Czytnik po wyłączeniu i włączeniu uparcie za każdym razem indeksuje książki w formacie mobi i pdf wyświetlając komunikat „Wczytaywanie metadanych ksiazek...” (dokładnie tak jest to napisane z literówką na początku). Przy moich około 300 książkach w mobi i pdf, które skopiowałem z Kindle Keyboard, powoduje to dłuuugie niepotrzebne drenowanie baterii. Można ten proces przerwać naciskając przycisk wstecz, ale czy nadal w tle się to nie dzieje nie wiem ? Co ciekawe książki w formacie epub czytnik zostawia w spokoju już po pierwszym indeksowaniu.

W OReaderze czyli podstawowej aplikacji do czytania, domyślne dzielenie wyrazów niewiadomo z jakiego powodu ustawione jest na Russian-English.

Ekran jest faktycznie trochę mniej czuły szczególnie przy krawędziach, ale nie jest to bardzo uciążliwe.

Na dole ekranu widać około 4-5 mm szerokości ciemniejszy nieregularny pasek, coś jakby niedokładne wykonanie - generalnie wygląda to nieładnie, choć w czytaniu nie przeszkadza, ale jak dotąd w żadnym czytniku, a miałem do czynienia z kilkunastoma, nic takiego nie występowało.

Przy moim profilu użytkowania - około godzina dziennie czytania, bez włączonego wifi i z podświetleniem ustawionym na 1/4 maksymalnego, bateria wystarcza na około 7-8 dni. Do podawanych w specyfikacji 8 tygodni ma się to nijak, myślę że tyle nawet by nie wytrzymał gdyby go tylko włączać na chwilkę raz dziennie w ciągu tych 8 tygodni.

Po całkowitym wyłączeniu czytnik włącza się jak na mój gust dosyć długo, około 30 sekund (dzieje się tak również przy czytniku bez zainstalowanych żadnych dodatkowych aplikacji), ale gdyby wszystko inne działało jak należy to nie byłby to jakiś specjalny problem. Znam trochę androida i rozumiem że też ma swoje wymagania i potrzeby.

Po kilku dniach przywróciłem ustawienia fabryczne ale w żadnym z powyżej opisanych mankamentów to nie pomogło.

Muszę przyznać, że generalnie AfterGlow 2 zewnętrznie prezentuje się ładnie, etui również wygląda elegancko i dobrze działa. Gdyby nie te powyższe wady które co prawda nie dyskwalifikują, ale ...jest lekki niesmak...;)

Pozdrawiam


16 gru 2014 12:03:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2014 14:27:37
Posty: 102
eCzytnik: OnyxAG2, nookSTG, KoboGHD, Oasis 3
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Filmik prezentujący czułość na dotyk przy krawędziach ekranu. Co ciekawe problem ten nie występuje gdy czytamy i chcemy dotykowo zmniejszyć bądź zwiększyć natężenie światła.


Podaje link bo nie wiem jak mam dodać film żeby się wyświetlał.

t3d:Osadziłem video.


16 gru 2014 18:16:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2014 11:08:41
Posty: 38
eCzytnik: Onyx Boox After Glow
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Mam dokładnie tak samo na After Glow 1.
Czasem dotyk działa pod razu, ale zazwyczaj trzeba pukać w ekran i kilkanaście razy zanim będzie jakaś reakcja.


16 gru 2014 18:29:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2014 14:27:37
Posty: 102
eCzytnik: OnyxAG2, nookSTG, KoboGHD, Oasis 3
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Tak trochę to uciążliwe tym bardziej jeśli przyzwyczai się człowiek do ekranów pojemnościowych w telefonach. (nie wiem czy w after glow 1 i 2 tez jest ekran pojemnościowy) w nooku mam ekran na podczerwień i tam dotyk działa wyśmienicie.


16 gru 2014 18:36:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2014 20:21:48
Posty: 41
eCzytnik: Kindle PW2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Ja nie mam żadnych uwag co do swojego AG2, fajny sprzęcik.
Czyta się na nim przyjemnie, a o to mi właśnie chodziło.
Pozdr.


18 gru 2014 20:33:44
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
W przypadku problemów z dotykiem, proponuję jednak kontakt z serwisem. Będzie szybciej i sprawniej, niż pisanie na forum.

Co do samych ekranów, IR też przerabialiśmy, w przypadku serii i62. w tym przypadku odstęp pomiędzy ramką obudowy a ekranem musiał być nieco większy niż w pojemnościówkach.
Poza tym w przypadku położenia czytnika ekranem do dołu, na przykład na kołdrze strony lubiły same się przerzucać w nieskończoność i odnalezienie ostatnio czytanej strony graniczyło z cudem.

Tak więc każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.

Pozdrawiam
Miłosz

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


19 gru 2014 10:27:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2013 13:20:11
Posty: 29
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Po rocznej (!!!) walce najpierw o naprawę potem już o odzyskanie pieniędzy za Tablet z MyTab w końcu dopięłam swego.
Dzisiaj prawdopodobnie zakupię mój pierwszy czytnik, a mianowicie AG2. Mam nadzieję że nie trafi mi się jakiś wadliwy egzemplarz, jak u kolegi PrzemSS i nie będę znowu musiała męczyć się z gwarancjami.


19 gru 2014 16:27:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: