Teraz jest 28 mar 2024 18:03:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
After glow 2 - backup - kopia zapasowa systemu 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2015 12:34:50
Posty: 7
eCzytnik: AG2
Post After glow 2 - backup - kopia zapasowa systemu
Dla zainteresowanych instrukcja jak można zrobić sobie kopię systemu przed instalowaniem np. aktualizacji, rootem itp.
http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=254042
Co więcej instrukcja umożliwia sprawdzenie jak ROM'y z innych urządzeń opartych na tej samej platformie sprzętowej sprawują się na AG2.
Natomiast w ramach takich eksperymentów nie wolno nadgrywać partycji boot i kernel.

Generalnie wszystko na własną odpowiedzialność i ryzyko. Koniecznie najpierw backup!

AKTUALIZACJA:
Na AF2 działa też sprawdzony sposób robienia/odtwarzania kopii zapasowej dla C65ML by maravic.
Bardzo dobry opis w sekcji "procedura backupu firmware":
onyx-boox-f162/alternatywny-firmware-dla-onyx-boox-c65-afterglow-c65ml-t14722.html


11 lut 2015 0:58:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 kwi 2014 10:14:28
Posty: 56
Lokalizacja: Kielce
eCzytnik: Onyx AfterGlow, Kindle PW2
Post Re: After glow 2 - backup - kopia zapasowa systemu
zmiecio napisał(a):
Na AF2 działa też sprawdzony sposób robienia/odtwarzania kopii zapasowej dla C65ML by maravic.
Bardzo dobry opis w sekcji "procedura backupu firmware":
onyx-boox-f162/alternatywny-firmware-dla-onyx-boox-c65-afterglow-c65ml-t14722.html

Z backupem tym sposobem, to nie ma żadnego problemu, gorzej z przywracaniem, którego nijak nie udało mi się poprawnie wykonać. Jeśli ktoś ma w tym temacie jakieś konkretne, empiryczne doświadczenia dla AF1/AF2 to proszę o podzielenie się nimi.


11 lut 2015 11:07:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2015 12:34:50
Posty: 7
eCzytnik: AG2
Post Re: After glow 2 - backup - kopia zapasowa systemu
Generalnie flashowanie zalecane jest narzędziem w wersji Rom_flash_tool_137.exe bez względu która wersja została użyta do zrobienia backupu.
Inny problem dotyczy przywracania partycji user (sdcard). Natomiast samo przywrócenie "czystego" systemu + zainstalowane aplikacje , bez danych użytkownika w pamięci wewnętrznej sdcard powinno działać.

Jaki problem przy odtwarzaniu wystąpił w Twoim przypadku?


11 lut 2015 12:51:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 kwi 2014 10:14:28
Posty: 56
Lokalizacja: Kielce
eCzytnik: Onyx AfterGlow, Kindle PW2
Post Re: After glow 2 - backup - kopia zapasowa systemu
zmiecio napisał(a):
Jaki problem przy odtwarzaniu wystąpił w Twoim przypadku?

Opisałem to dokładnie w wątku: http://forum.eksiazki.org/onyx-boox-f162/alternatywny-firmware-dla-onyx-boox-c65-afterglow-c65ml-t14722-60.html
Restore próbowałem zrobić właśnie ROM_Flash_Tool_137.exe i po wciśnięciu Flash ROM pokazują się znaki zapytania i nic więcej. Nadmieniam, że backup poszedł bez problemu, zrobiony zgodnie z poradami kolegów z tego forum.

P.S.
Tego restore robiłem tylko tak dla sportu, żeby sprawdzić czy działa, bo i tak miałem wcześniej wszystko zgrane normalnie przez USB.


18 lut 2015 12:41:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron