Teraz jest 28 mar 2024 18:03:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Onyx Boox c65s classic - opinia 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2015 17:31:07
Posty: 1
eCzytnik: onyx books c65s
Post Onyx Boox c65s classic - opinia
Witam, czytnik mam od ok 3 tygodni nic nie pisałem do tej pory, bo chciałem przetestować to i owo, moje wnioski.
plusy:
+ ekran szybko się odświeża
+ tekst ładnie na nim wygląda
+ tekst daje się mocno skalować

minusy:
- gdy czytam poziomo (czyli zawsze) przyciski są mocno nieporęczne
- nie wiem po co jest wifi, skoro nie mogę ściągnąć nic z ftp ani z żadnej strony http (chyba żeby po zapomnieniu wyżarło baterię), "media_cos_tam", jest microsoft, a ja nie lubię małomiękkiego
- aktualizacja już dawno obiecana ale na razie nic z tego
-- na klawiaturze do wybierania numeru strony nie widać kursora
- przy wyborze książki (główny ekran) trzeba mieć dużą dozę wyobraźni, żeby zobaczyć która książka jest pod kursorem
- niepotrzebny wygaszacz ekranu, byłoby lepiej jeżeli książka zostawałaby na stronie na której jest czytana (lub taka opcja)

teraz najpoważniejszy bobołak:
--- dlaczego nie ma możliwości wybierania książek hirarchicznie (katalogi podkatalogi itd...), taki wypas android dużo ramu i zainstalowane jest ..... prawie nic
- masz 4GB pamięci na książki, ale jak załadujesz kilka(set) książek, to potem znalezienie czegokolwiek jest prawie niemożliwe (no chyba że podłączysz do komputera :( )

podsumowanie:
- Bardzo prosty czytnik dla osób które czytają 5-10 książek i je wymieniają (kasują stare i ładują nowe)
- WIFI jest zbędny (wręcz niepożądany)
- bateria wystarcza na około 4000-5000 stron, wbrew temu co pisze producent (zobaczymy ile wytrzyma bateria i czy będzie się dało wymienić)

Pozdrowienia diunida.


08 lut 2015 22:46:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron