Teraz jest 28 mar 2024 15:29:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
prośba o pomoc/poradę 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2014 22:44:36
Posty: 1
Post prośba o pomoc/poradę
Dzień dobry wszystkim,

jestem nowym użytkownikiem forum i chciałbym zwrócić się z prośba o pomoc przy wyborze swojego pierwszego czytnika. Zastanawiam się nad kupnem Onyx Boox C65 Storia lub Onyx Boox C65S Classic i nurtują mnie kwestie obsługi tych czytników.

1. Jak radzą sobie z przypisami?
2. Jak wygląda obsługa formatu pdf ( w opisach istnieje informacja, że obsługują, ale zastanawia mnie tekst jest czytelny? czy nie rozjeżdża się?)
3. Jak długo wytrzymuje bateria?
4. Jak wygląda kwesta obsługi podfolderów? (tzn jak mam kilka folderów z książkami i przekopiuję je na czytnik to czy będzie je widział w tych podfolderach czy posegreguje je po swojemu?)


Jeżeli taki temat już się pojawił lub znalazł się w niewłaściwym dziale przepraszam za zaśmiecanie forum.
z góry dziękuję za pomoc


10 gru 2014 20:42:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: prośba o pomoc/poradę
Oba modele to ta sama konstrukcja i płyta główna, z tym że Classic ma wycięty dotyk i audio i dołożony "joystick" pod ekranem zamiast pojedynczego przycisku "back", jaki ma Storia i AG.

Ad.1 Przypis trzeba wskazać w aplikacji, żeby do niego przeniosło, więc na bezdotykowym Classicu jest to chyba trudne.
Program AlReader pokazuje przypisy u dołu ekranu (jak w normalnej książce), jeśli to możliwe, więc warto go wgrać (AlReaderEINK).

Ad.2 Obsługa jest i jest tryb reflow - działa, radzi sobie z dużymi plikami, ale skany obrazkowe nigdy na 6 calach nie będą dobrze czytelne.

Ad.3 Zależy od sposobu i intensywności używania od 5 dni do 3-4 tygodni.

Ad.4 C65 Storia i AG mają menadżera plików i widać całą strukturę podkatalogów w pamięci i na karcie SD. Natomiast Classic ma tylko bibliotekę, gdzie (jak w worku) znajdą się wszystkie "odnalezione" na czytniku ebooki - brak widoku podfolderów.

Classic jak widziałem jest do dostania za ok. 260-270 zł. Storia w różnych miejscach obecnie dostępna za ok. 280-300 zł. Nie widzę żadnego powodu, żeby nie dopłacić tych 10% ceny do dotyku, audio, widoku katalogów, itp.

_________________
W Obrazek też ;)


10 gru 2014 22:38:35
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: prośba o pomoc/poradę
Posty dotyczące reflow (znowu duuuży off-topic) zostały przeniesione do odpowiedniego wątku: post114734.html#p114734


11 gru 2014 16:38:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron