Teraz jest 28 mar 2024 20:10:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Wieszający się M96 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2012 22:13:30
Posty: 19
eCzytnik: onyx boox m90
Post Wieszający się M96
Witam
Kupiłem tydzień temu M96. I wszystko było by super - fajnie tylko czytnik się wiesza. Kilka razy dziennie.
Niezależnie czy czytam w New Onyx Reader czy też w czymś innym. Nie ma na to wpływu czy czytam PDF'a czy e-booka co jakiś czas się wiesza. To znaczy nie mogę przejść na następną stronę i nic nie mogę zrobić, ekran się nie odświeża i jedyne co pomaga to restart. Najpierw myślałem,że to trafiona karta pamięci więc ją wyjąłem. Ale nic nie dało.
Mam jeszcze kilka dni na oddanie ( kupowany przez internet ) tak więc się zastanawiam czy to przypadłość Onyx'a jako takiego i oddać i poszukać czegoś innego czy też po prostu egzemplarz jest trafiony i wymienić na inny.


10 sty 2015 16:02:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Wieszający się M96
Czego by nie mówić o niedoróbkach softu i w ogóle onyxów to żaden czytnik nie ma prawa tak działać.
Jeśli wykluczyłeś winę karty to reklamuj na zasadzie rękojmi.


10 sty 2015 17:15:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2012 22:13:30
Posty: 19
eCzytnik: onyx boox m90
Post Re: Wieszający się M96
Dzieki, chyba tak zrobie. Przedchwila przywrocilem go do ustawien fabrycznych i pierwsze co zrobil po wejsciu do ustawien jezyka to zwis . Pytanie tylko czy wszystkie tak maja ? I darowac sobie onyxa.


10 sty 2015 23:54:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Wieszający się M96
thiefrandal napisał(a):
Kupiłem tydzień temu M96. I wszystko było by super - fajnie tylko czytnik się wiesza. Kilka razy dziennie.
(...)
Mam jeszcze kilka dni na oddanie ( kupowany przez internet ) tak więc się zastanawiam czy to przypadłość Onyx'a jako takiego i oddać i poszukać czegoś innego czy też po prostu egzemplarz jest trafiony i wymienić na inny.
Ewidentnie wadliwy egzemplarz, najlepiej wymienić na inny.
Oczywiście serwis może to naprawić, ale ja nigdy nie jestem zwolennikiem użerania się z nowym sprzętem, więc jeśli jest możliwość to tylko wymiana.

Co do cech i działania tego modelu, wiele się można dowiedzieć poprzez lekturę odpowiednich wątków o M96 na angielskojęzycznym forum mobileread.com (jest tam osobny dział Onyxów).

_________________
W Obrazek też ;)


11 sty 2015 19:03:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2012 22:13:30
Posty: 19
eCzytnik: onyx boox m90
Post Re: Wieszający się M96
Gwoli informacyjnej.
Wgranie od nowa softu też nie pomogło... :(
@athame . Żona ma AfterGlow i poza faktycznie pewnymi niedoróbkami w sofcie czytnik sprawuje się OK. Jakiś czas temu miałem M90. Był hmm powiedzmy znośny.
Problem jest w tym, że ja potrzebuję 9.7 cala ze względu na olbrzymią ilość zawodowych PDF które na nim czytuję. I tutaj im ekran bardziej zbliżony do A4 tym dla mnie lepiej. A w ty segmencie nie ma za dużo wyboru. Poza leciwym Kindlem DX ( którego swego czasu miałem ) Onyxem i PocketBookiem (90x) nie ma nic więcej.
Tak więc jutro zrobię reklamację i poczekam na wymianę na nową sztukę. Zobaczymy.
Ogólnie jak by się nie wieszał to całkiem przyzwoicie przez tydzień się na nim pracowało. Rozdzielczość mogła by być ciutkę lepsza ale wiedziałem jaka jest więc na to nie narzekam.


11 sty 2015 21:31:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Wieszający się M96
Ja też gwoli informacyjnej ;)
Często nie działa reklamacja w stylu "proszę o wymianę na inny/sprawny egzemplarz" - chcą uparcie naprawiać, a to trwa, zwłaszcza jak do naprawy wysyła sklep. Wtedy człowiek wydał pieniądze i zamiast cieszyć się nowym sprzętem, czeka na naprawę.
Jeśli to nowy egzemplarz i jest możliwość zwrotu, to pewniej i szybciej działa opcja: zwrot i zakup nowego... chyba że sami od razu zaproponują wymianę.

_________________
W Obrazek też ;)


11 sty 2015 22:20:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2012 22:13:30
Posty: 19
eCzytnik: onyx boox m90
Post Re: Wieszający się M96
Dzięki za rady, nowy się nie wiesza. Widocznie poprzedni był trafiony.


30 sty 2015 23:05:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron