Teraz jest 28 mar 2024 11:15:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Co miesiąc nowy firmware ;) 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Co miesiąc nowy firmware ;)
Tak, nie przesadziłem :!: Przyglądnąłem się historii aktualizacji mojego BOOX-a w komputerze i widzę, że nie ma miesiąca bez wypłynięcia na świat jakiegoś nowego firmware do Onyx BOOX.
Zaliczam tutaj również BeBook-a Neo (i inne rebrandingi), bo wiadomo, że to ten sam produkt z inną nazwą.

Na dowód mojego stwerdzenia - przytoczę kolejne daty, po październiku 2009 roku, bo ja kupiłem ten czytnik w listopadzie ubiegłego roku:
- 2009.11.03 - Ver.1.1 od Onyx-Int.
- 2009.11.13 - Ver.1.1 polska (dodana aplikacja Legimi, stara wersja)
- 2009.12.28 - Ver.1.2 od Onyx-Int.
- 2009.12.31 - Ver.1.2 polska (dodana polska klawaitura)
- 2009.12.31 - Ver.1.21 od Onyx-Int. - szybka poprawka, bo pojawił się błąd w poprzedniej
- 2010.01.06 - Ver.1.21 polska - wdrożenie tej samej poprawki
- 2010.02.10 - Ver.1.22 od rosyjskiego dystrybutora (doszła obsługa DJVU)
- 2010.03.08 - Ver.1.3 od Onyx-Int. (zmiany/poprawki w WiFi, nowy sterownik)
- 2010.03.24 - Ver.1.3 dla BeBook Neo (również poprawki znalezionych bug-ów)
- 2010.03.26 - Ver.1.3 polska (klawiatura, poprawki w starej aplikacji Legimi)
- 2010.04.19 - Ver.1.34 beta - wyciek (kontrolowany ;) wersji z nowymi funkcjami: TTS & recognition
- 2010.05.14 - Ver.1.35 od rosyjskiego dystrybutora - dodana obsługa DOC
- 2010.06.11 - Ver.1.4 beta - pełna implementacja TTS i handwriting recognition, notes, niezależny słownik, zmiana grafik i obrazków
- 2010.06.25 - Ver.1.4 od Onyx-Int. (poprawki w WiFi, nowe rozmiary czcionek)
- 2010.07.09 - Ver.1.4 dla BeBook Neo (poprawki, optymalizacja PDF, szybsza przeglądarka, inne ekrany)
- 2010.07.13 - Ver.1.4 polska (polski profesjonalny TTS IVONA, nowe SDK)
- 2010.07.22 - Ver.1.4 polska - szybka poprawka błędu z głośnością podczas słuchania TTS
- 2010.08.11 - Ver.1.4 od rosyjskiego dystrybutora (dodana funkcja copy/paste, wolniejsze zużycie baterii)
- 2010.09.01 - Ver.1.4 od hiszpańskiego dystr. (Wolder) zoptymalizowana, ale wpadka: błąd uniemożliwiający upgrade!
- 2010.09.25 - Ver.1.4 od włoskiego dystrybutora (SFB) poprawa obsługi PDF, notesu, szybsze działanie.

10 miesięcy - 17 wersji (nie licząc szybkich porawek) - dobry wynik :o
We wszystkich wersjach jest obsługa wielu języków, w każdej można włączyć język polski :)

Przyznam się, że każdą z wymienionych wersji miałem (ostatnią mam) na swoim czytniku - powiedzcie sami: niezła zabawa ?? :mrgreen:

_________________
W Obrazek też ;)


05 paź 2010 15:35:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Co miesiąc nowy firmware ;)
airs napisał(a):
10 miesięcy - 17 wersji (nie licząc szybkich porawek) - dobry wynik :o


Kojarzy mi się to troche z łataniem dziur w Windowsie przez Microsoft - też mają częste aktualizacje :mrgreen:


05 paź 2010 15:59:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Co miesiąc nowy firmware ;)
Devasto napisał(a):
Kojarzy mi się to troche z łataniem dziur w Windowsie przez Microsoft - też mają częste aktualizacje :mrgreen:

No dobrze, ale tu w każdym wydaniu aktualizacji firmware jest zawsze jakaś nowa funkcja, nowy "fjuczer" :!: :D
(nie liczyłem szybkich poprawek :P )

_________________
W Obrazek też ;)


05 paź 2010 16:16:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Co miesiąc nowy firmware ;)
Co ciekawe nowe włoskie firmware pozwala ponoć w niektórych formatach (zzipowany RTF) wywołać (nareszcie) słownik dwukrotnym kliknięciem na słowie. Jak to dopracują, będzie znacznie wygodniej używać słownika.
Sam jeszcze go nie wgrałem, bo oprócz tego ma jakieś zasłaniające tekst strzałki i regulację głośności. Czekam aż to poprawią.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


06 paź 2010 14:48:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Co miesiąc nowy firmware ;)
Żeby potwierdzić starania Onyx-a o rozwój czytnika, dopiszę że 2 wczoraj ukazała się nowa wersja oprogramowania na BOOX-a z numerem 1.5 :!:
W międzyczasie, były aktualizacje dla BOOX 60S, zawierające już elementy tej nowej wersji.

Wersja Firmware 1.5 datowana 20101125, oprócz poprawek błędów ma parę nowych funkcji:
- czyta nowe formaty: DOC/DOCX, XLS/XLSX, PPT/PPTX - czyli dokumenty MS Office.
- umożliwia operacje na plikach w przeglądarce katalogów (cut, copy, paste, rename)
- umożliwia operacje przesuwania na powiększonych PDF-ach bez rysika (dla 60S)
- pozwala na obsługę słowników i notatnika bez rysika (też dla 60S)
- dodaje nowe menu "Gry" (tylko po co ? to przecież czytnik ;) )
- dodana obsługa "spisu treści" w niektórych formatach.

To nie jest jeszcze polska wersja (która ma wyjść niebawem), ma oczywiście język polski w menu i opcjach, czyta polskie znaki we wszystkich formatach, ale nie ma IVON-y ani polskiej klawiatury (z polskimi literami).

_________________
W Obrazek też ;)


27 lis 2010 14:25:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Co miesiąc nowy firmware ;)
Warto dodać, że
- jest totalny burdel z tym firmware, bo na oficjalnej stronie go nie ma, a pracownicy Onyxa wrzucili go na jakiś chiński serwis chyba typu rapidshare,
- obsługa doc w nowej wersji jest regresją - nie umożliwia zmiany czcionki (żeby ją odzyskać trzeba... zmienić rozszerzenie pliku na txt albo spakować do zipa taki plik - wtedy używany jest stary program do ich odczytu, a nie nowy),
- nie wiadomo co z dodanymi przeszkadzającymi strzałkami w PDF,
- ponoć po wyłączeniu i włączeniu na nowo wraca do ostatnio czytanej książki.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


27 lis 2010 23:02:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Co miesiąc nowy firmware ;)
Magnes napisał(a):
- obsługa doc w nowej wersji jest regresją - nie umożliwia zmiany czcionki (żeby ją odzyskać trzeba... zmienić rozszerzenie pliku na txt albo spakować do zipa taki plik - wtedy używany jest stary program do ich odczytu, a nie nowy),
To nieregresja, tylko zmiana domyślnego programu do odczytu, w poprzednim nie wuświetlał grafik ani tabel. Po prostu wprowadzili nowy program obsługujący dokumenty MS Office - jeszcze trochę niedopracowany, bo świeży - to nie pierwszy format w którym można uzyskać odmienny widok, czytanie w innym programie - tak samo jest z .html - który jak zzipujemy to jest czytany przez FBReader zamiast przeglądarki i tak samo z .epub. To właśnie FBReader umożliwia zmianę czcionek i zmianę interlinii, w Adobe Mobile tego nie ma, tak samo w przeglądarce i teraz w nowym "MS Office readerze" ;)
Magnes napisał(a):
- nie wiadomo co z dodanymi przeszkadzającymi strzałkami w PDF,
Ze strzałek w końcu (po krytyce użytkowników) się wycofali, ale funkcjonalność przesuwania kursorem (bez rysika) jest wprowadzona.

Co do dystrybucji to faktycznie trochę chaotyczna, ale to pewnie z powodu chęci dotrzymania obietnicy/terminu - pewnie niedługo pokaże się na oficjalnej stronie, jak "zapaleńcy" przetestują ;)

_________________
W Obrazek też ;)


27 lis 2010 23:16:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Co miesiąc nowy firmware ;)
Niestety na booxread pojawiły się raporty, że zzipowanie DOC-ów nie pomaga. FBReader nie chce ich otworzyć. W Polsce pewnie też nikt nie ma Booxa A60 czy X60 (czy jak się tam zwą), ale warto ostrzec, że instalacja na nich tego firmware prawdopodobnie uniemożliwia downgrade (dwie osoby mają cegłę zamiast czytnika po próbie downgrade). Jeden osobie przestał też działać TTS i pogorszyło się rozpoznawanie pisanego tekstu.
Ogólnie: burdel jak zawsze z firmware dla Booxa, ale jest co miesiąc nowy, fakt.

Ja aktualnie siedzę na jakimś 1.4 rosyjskim i czekam na jakieś porządne nowe, ten 1.5 mnie jakoś nie zachęca.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


28 lis 2010 10:04:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2008 18:00:16
Posty: 14
Post Re: Co miesiąc nowy firmware ;)
Witam,

Kilka tygodni temu dołączyłem do posiadaczy 60-tki, pytanie: czy nowy software będzie miał wygodniejszy w obsłudze słownik ?

pozdrawiam,


28 lis 2010 12:02:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Co miesiąc nowy firmware ;)
@Magnes - Większość rzeczy pomieszałeś, nie wiem skąd czerpiesz takie mylne informacje, bo ufam, że nie specjalnie takie rzeczy piszesz :!:
Na http://booxusers.com/ jest trochę inaczej.

Magnes napisał(a):
Niestety na booxread pojawiły się raporty, że zzipowanie DOC-ów nie pomaga. FBReader nie chce ich otworzyć.
Nie ma potrzeby zip-ować DOC-ów, zresztą nigdy taka forma nie była obsługiwana - program wyświetla pliki DOC/DOCX normalnie, wszystkie opcje działają, jak dla mnie tylko brak większej skalowalności tekstu - czcionki są po prostu trochę małe.

Magnes napisał(a):
W Polsce pewnie też nikt nie ma Booxa A60 czy X60 (czy jak się tam zwą),
BOOX A60 to po prostu nazwa kodowa zwykłego (białego) BOOX-a (również Twojego Neo) i wszyscy w Polsce właśnie takie mają, a X60 to nowy model ze wzmocnioną obudową - jeszcze nie jest dostępny.

Magnes napisał(a):
ale warto ostrzec, że instalacja na nich tego firmware prawdopodobnie uniemożliwia
downgrade (dwie osoby mają cegłę zamiast czytnika po próbie downgrade).
Nieprawda - nikt nie ma cegły zamiast BOOX-a z powodu tego firmware - istnieją przypadki, że na niektórych egzemplarzach nie można wykonać "downgrade" do starszego firmware (1.4 nie chce się uruchomić), ale z nowym (i to w kilku wersjach) działają zupełnie prawidłowo!

Magnes napisał(a):
Jeden osobie przestał też działać TTS i pogorszyło się rozpoznawanie pisanego tekstu.
To tylko jeden sygnał, być może wynikający z błędnej obsługi - nikt tego nie potwierdził.

Magnes napisał(a):
Ogólnie: burdel jak zawsze z firmware dla Booxa, ale jest co miesiąc nowy, fakt.
Znowu stronnicza wypowiedż, nie jest żaden "burdel", zwykli użytkownicy czekają na ukazanie się firmware na oficjalnej stronie, natomiast zaawansowani i chcący sprawdzić sprawę wcześniej mają dostęp do nowej wersji - Onyx chciał dotrzymać obietnicy i im się udało, a Ty to nazywasz tak negatywnie.
Zresztą tak zwykle bywa, że zawsze są niezadowoleni - jak siedzieli cicho i testowali do bólu, to wielu narzekało, że muszą czekać - jak wypuścili wersję finalną na swoim forum, żeby ludzie razem z nimi sprawdzali ewentualne bug-i to znajdą się malkontenci, którzy powiedzą, że "burdel" ;)

Magnes napisał(a):
Ja aktualnie siedzę na jakimś 1.4 rosyjskim i czekam na jakieś porządne nowe, ten 1.5 mnie jakoś nie zachęca.
Dlaczego nie używasz najnowszej wersji 1.4 dla BeBook Neo :?:
To wciąż chaotyczne informacje o nowej wersji - lada dzień znajdzie się na oficjalnej stronie - oczywiście przy sporych zmianach, nikt nie ustrzeże się przed błędami, które będą sukcesywnie eliminowane. jako przykład przytoczę Calibre, w którym po zaimplementowaniu Python-a 2.7 w wersji 7.30 natychmiast ukazała się poprawiona wersja 7.31, bo tyle było nieprzewidzianych ujemnych konsekwencji...

Na 5 informacji które napisałeś, 3 na pewno są mylne :[ Z Twojego postu zieje niekompetencją :|
Nie wiem - może popracuj nad zrozumieniem angielskich tekstów, żeby nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania i opinii.

_________________
W Obrazek też ;)


28 lis 2010 14:04:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Co miesiąc nowy firmware ;)
airs napisał(a):
@Magnes - Większość rzeczy pomieszałeś, nie wiem skąd czerpiesz takie mylne informacje, bo ufam, że nie specjalnie takie rzeczy piszesz :!:


Z booxusers. Wiesz pewnie o który wątek chodzi (właściwie to kilka wątków). Z moim rozumieniem angielskiego jest bardzo dobrze, airs, daruj sobie takie uwagi (szczególnie, że twoje posty są tam wyjątkowo źle napisane, więc raczej radzę sobie z angielskim nieco lepiej, mimo że daleko mi do perfekcji). W wątku panuje chaos, stąd mogą wynikać pewne rozbieżności w rozumieniu zawartych tam postów. Od czasu gdy napisałem tamte rzeczy mogły też pojawić się nowe informacje, pisałem na bierząco.

Zzipowanie doców było tam sugerowane jako rozwiązanie problemu nowego programu używanego do odczytywania plików DOC w firmware 1.5, które nie pozwala zmieniać czcionek. Niestety okazało się, że nie pomaga - http://booxusers.com/viewtopic.php?p=4412#p4412 - (mimo że zipowanie epub np. pozwala je otworzyć w fbreaderze). Raportów jest mało - pojedyncze osoby się wypowiadają, więc opieram się na ich wypowiedziach. Jak więcej osób zainstaluje, może się okazać, że były błędne - na razie jednak tak to wygląda. Nigdzie nie pisałem, że jest potrzeba zipowania doców - tylko że może to być jedyna metoda odzyskania możliwości zmiany czcionek - niestety okazało się, że nie działa.

Odnośnie problemów z downgrade i cegłach:
- http://booxusers.com/viewtopic.php?f=7&t=521
- http://booxusers.com/viewtopic.php?f=18 ... 4409#p4409
- http://booxusers.com/viewtopic.php?p=4404#p4404
- oraz tutaj: http://booxusers.com/viewtopic.php?p=4409#p4409 ("I tried to put firmware 1.5 again , but the boox just doesn't respond at all" - trudno to opacznie zrozumieć)

I podkreślam: to MOIM zdaniem jest burdel z firmware, rozumiem, że ktoś może uważać, że wszystko jest w porządku i się cieszyć z tego update'u.

I skoro używasz 1.5 i uważasz, że downgrade do 1.4 jest bezpieczny, sprawdź czy działa, bo to dość ważna informacja.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


28 lis 2010 19:28:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Co miesiąc nowy firmware ;)
Sprawa nowego firmware obecnie wygląda dość jasno.
Ukazała się zapowiedź nowej wersji z przykładowym plikiem aktualizacji - w tej przykładowej wersji wykryto kilka poważnych błędów - oficjalnie wersja 1.5 nie ukazuje się bo trwają prace poprawiające.

Powód do cieszenia się jest taki, że trwają prace nad nowym Firmware, nowymi funkcjami i rozszerzeniem możliwości jakie daje czytnik Onyx BOOX.

Z ważniejszych nowych funkcji, które cieszą to np.:
- obsługa nowych formatów dokumentów MS Office (tu wkradł się błąd do poprawy)
- możliwość operacji na plikach i katalogach bez konieczności przyłączania do komputera
- miejsce na nowe, własne zakładki w dziale "Strony WWW"

Nowy firmware nie powoduje "brickowania" czytników (jednej osobie się coś w tym rodzaju zdarzyło -przy flashowaniu zawsze jest choćby minimalne ryzyko - ale to niepotwierdzony przypadek).

Po wgraniu Firmware 1.5 na części egzemplarzy nie udaje się uruchomić starszej wersji Firmware (mój również tak ma, tylko odmiany wersji 1.5 działają) - na części z nich można zrobić "downgrade". Nie wiadomo, czy jest to skutek zamierzony, czy uboczny (raczej to pierwsze) - pewnie okaże się to po wyjściu oficjalnej nowej wersji.
Zresztą trudno zrozumieć celowość takiego "cofania" wersji, gdy założymy, że w oficjalnej wersji błędy zostaną poprawione.

Zmiana kroju czcionek przestała być możliwa jedynie w plikach DOC dlatego, że została wymieniona aplikacja na inną, która obsługuje więcej formatów (docx, xlsx, pptx) oraz wyświetla na czytniku więcej elementów z pliku DOC: obrazki, tabele itp. Jeśli jednak komuś zależy na tej możliwości, to format RTF (proste "zapisz jako") jest obsługiwany tradycyjnie z możliwością zmiany kroju, interlinii itd.

Podsumowując, można powiedzieć, że tytuł wątku nazwałem z przesadą, bo pełne, oficjalne nowe wersje firmware ukazują się co kilka miesięcy, średnio raz na kwartał...
Muszę jeszcze podkreślić, że BOOX jest moim zdaniem najlepszym czytnikiem o najszerszych możliwościach, zwłaszcza jeśli chodzi o dystrybucję w Polsce, któremu dorównywać będzie mógł na razie tylko Pocketbook Pro, jeśli jego oprogramowanie wyjdzie z fazy "niemowlęcej" i jeśli jego dostępność wzrośnie.

_________________
W Obrazek też ;)


11 gru 2010 23:24:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2013 14:52:52
Posty: 29
Post Re: Co miesiąc nowy firmware ;)
Czy na czytnik z Anglii onyx angel glow można wgrywać polskie aktualizacje?


20 gru 2013 18:21:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lip 2013 23:58:17
Posty: 54
Lokalizacja: SŁUPSK
eCzytnik: InkBOOK Prime HD 2.2.3
Post Re: Co miesiąc nowy firmware ;)
mery13 napisał(a):
Czy na czytnik z Anglii onyx angel glow można wgrywać polskie aktualizacje?


zasadniczo nie powinno być z tym żadnego problemu


20 gru 2013 23:08:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2013 14:52:52
Posty: 29
Post Re: Co miesiąc nowy firmware ;)
Rozumiem,dobrze wiedziec,bo w polskiej instrukcji ns necie znalazłam coś o nie instalowaniu rzeczy z innych krajów,bo się od siebie różnią.


21 gru 2013 9:34:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: