Teraz jest 29 mar 2024 1:14:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
M92 - testy praktyczne czytania plików 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 20 kwi 2012 10:00:41
Posty: 12
eCzytnik: inkBOOK, BeBook
Post M92 - testy praktyczne czytania plików
Witam,

Mój pierwszy post na tym forum, od kilku lat używam BeBook-a do czytania, także jestem gorącym zwolennikiem e-papieru.
Te kilka lat przekonało mnie, ze dzisiaj mając świadomość czym jest czytnik trochę inaczej obrałbym kryteria wyboru.
Praktyka wykazała, ze mój obecny czytnik ma za mały ekran, dodatkowo nie radzi sobie z pdf-ami tak jakbym chciał.
Bardzo często muszę wykonywać różne sztuczki z konwersją na html-a itd. a to nie o to chodzi. Czytam dużo dokumentacji technicznych i niestety zmuszony jestem to robić na laptopie bo czytnik powoduje frustracje...
Stąd idea tematu, aby praktycznie sprawdzić jak Onyx M92 radzi sobie z pdf-ami. chciałbym do tego "wykorzystać" obecnych posiadaczy
tego urządzenia, jeżeli można to prosiłbym o sprawdzenie tych pdf-ów:
Strona: 47 (47)

chciałbym żebyśmy mogli obrać kryteria sprawdzenia i założenia dotyczące testów
Więc powiedzmy, że
1. Czas otwarcia książki (on w sumie jest bez znaczenia, ale poglądowo może zostać)
2. Czas przejścia na nowa stronę (może nie sekundy a subiektywny: w normie, niezauwazalny, frustrujący itd)
3. Ogólne wrażenia co do czytelności i "działania" na pliku
4. Opis przejrzystości strony, jeżeli wyszczególniona, strona do podania w formacie NumerStronyWDokumencie (Nuemr strony wg spisu treści)

Na zakończenie:
Linki mają prowadzić do PDF-ów, tak aby każdy móg zapoznać się ze źródłem.

Pozdrawiam
Michał

_________________
Michał


20 kwi 2012 10:44:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 20:35:34
Posty: 37
eCzytnik: M92
Post Re: M92 - testy praktyczne czytania plików
taki mały teścik ; )

http://youtu.be/CClmYxYSY6k

Jakość kiepska ale nie mam lepszej kamery. Mam nadzieję że test pokaże, co ten czytnik może robić z PDFami. Kilka razy podczas kręcenia wcześniejszych wersji pdf się zawiesił i zamknął. Zdarza się to jednak rzadko. Ogólnie jeśli posiada się pdfa o dostatecznej jakości to nie powinno być problemów z odczytywaniem ich. Sam używam czytnik praktycznie tylko do czytania PDFów i jestem zadowolony. Dodatkowo otworzyłem inne pliki które mam na karcie - PDF z żabami o wadze 14MB i komiks PDF o wadze kilku MB.

Test robiony w warunkach naturalnego światła (późna pora więc nie jest zbyt jasno). Nie wiem czemu filmik się zwiesił kilka razy.

W razie pytań pisz : )


20 kwi 2012 19:24:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: M92 - testy praktyczne czytania plików
Mnie interesuje jedno: nazwa wykonawcy i tytuł utworu? ;)


20 kwi 2012 21:42:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 20:35:34
Posty: 37
eCzytnik: M92
Post Re: M92 - testy praktyczne czytania plików
http://www.youtube.com/watch?v=2Z4m4lnjxkY

; )


20 kwi 2012 22:04:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 kwi 2012 10:00:41
Posty: 12
eCzytnik: inkBOOK, BeBook
Post Re: M92 - testy praktyczne czytania plików
oedippus WIELKIE DZIĘKI, generalnie muszę przyznać że jak dla mnie operacje na pdf-ach wyglądają rewelacyjnie.
Zawieszanie i opóżnienia wynikające tez przecież z samego E-Ink-a są dla mnie jak najbardziej do przyjęcia. W porównaniu do mojego BeBook-a to to urządzenie wymiata...
Musze to poważnie rozważyć (w sumie to po tym co zobaczyłem nie mam co;)), ale wygląda na to że w końcu nie trzeba będzie pisać doktoratu z konwersji pdf-ów by móc je wygodnie czytać;)

_________________
Michał


21 kwi 2012 13:26:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 20:35:34
Posty: 37
eCzytnik: M92
Post Re: M92 - testy praktyczne czytania plików
Tutaj test z większymi plikami - 100, 200 i 300MB : )

http://www.youtube.com/watch?v=9t6REC-E564

Ciesze się że mogłem pomóc. Choć oglądając mój pierwszy film sam się dziwie że tak mało czasu zajmuje czytnikowi zmiana strony. Podczas czytania książek jakoś nie przywiązuje do tego wagi. Widać zajmuje to tyle samo czasu co przełożenie strony w książce.


21 kwi 2012 14:29:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2012 21:23:36
Posty: 50
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: M92 - testy praktyczne czytania plików
Ja oglądając ten film byłem zdziwiony, że tak szybko strony się zmieniają. Ba, byłam nawet zazdrosny, że twój czytnik tak sobie dobrze radzi; choć później (po 1 ms) uzmysłowiłem sobie, że przecież mam taki sam czytnik :D.


21 kwi 2012 14:45:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 20:35:34
Posty: 37
eCzytnik: M92
Post Re: M92 - testy praktyczne czytania plików
Aha, i nie wiem do końca czy to wpływa na szybkość odtwarzania, pliki były uruchamiane z karty SD.

Do do mojej oceny, ogólnie jestem bardzo zadowolony z M92. Jest to mój pierwszy czytnik i tak na prawdę nie wiedziałem czego się mogę spodziewać po tego typu urządzeniu. Do obsługi pdfów jest jak dla mnie wystarczający, choć może nie jestem zbytnio wymagającym użytkownikiem : )
Jeśli wniosą poprawki do softu i dodadzą pewne usprawnienia o których wiele osób pisało w innym temacie, będzie po prostu zajebiście : )


21 kwi 2012 15:51:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2012 21:23:36
Posty: 50
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: M92 - testy praktyczne czytania plików
Ja też jestem bardzo zadowolony. Panieważ najbardziej zależy mi na plikach PDF, więc chciałbym, aby poprawili możliwości w zakresie pisania po PDF=podkreślania/zaznaczania tekstu. Czasami po prostu rysik nie chce zaskoczyć.


21 kwi 2012 16:52:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2011 1:22:47
Posty: 15
eCzytnik: Boox m92
Post Re: M92 - testy praktyczne czytania plików
Ja również jestem zadowolony z mojego m92, ale uczciwie muszę przyznać, że mój działa wolniej... myślę, ze wiąże się to z prędkością odtwarzania filmiku na YT - jest nieco podkręcony.
Natomiast z czystym sumieniem mogę m92 polecić.


23 kwi 2012 11:21:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 20:35:34
Posty: 37
eCzytnik: M92
Post Re: M92 - testy praktyczne czytania plików
Filmiku nie podkręcałem. Mogę nagrać drugi z licznikiem dla niedowiarków jeśli trzeba ; )


23 kwi 2012 16:09:27
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: M92 - testy praktyczne czytania plików
W ramach porównania, jak to wygląda na Kindle DX:

http://www.youtube.com/watch?v=fV_FU7xs ... e=youtu.be

Zapomniałem sprawdzić tę konkretną stronę, możesz zobaczyć jak PDF-y spisują się na starszym modelu czytnika. :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


23 kwi 2012 22:40:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: M92 - testy praktyczne czytania plików
Mam ksiazki kupione w oreily i screenshot-y w PDF-ach to porażka ( bardzo niewyraźne - nie pomaga powiększenie ), żeby było ciekawie to te same ksiazki mam również jako epub-y i tam jest OK. Nawiasem mówiac to z niektórymi PDF-ami onyx ma problemy. Mialem wczesniej Beebook-a ( w zasadzie LBook V3 Ext ) i radził sobie lepiej w przypadku PDF-a gdzie na 1 stronie sa dwie kolumny tekstu. Bebook potrafił powiekszyc tak aby 1 kolumna stanowiała 1 strone i pozniej mozna było normalnie przemieszczać się pomiędzy takimi stronami. Onyx tego nie potrafi.
Na plus moge w jego przypadku na razie powiedziec że jest w miare szybki, radzi sobie z dużymi dokumentami i nie ma problemow "wydajnosciowych" których niestety doswiadczalem na bebook-u.


21 maja 2012 19:38:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: M92 - testy praktyczne czytania plików
Brak podziału strony 2-kolumnowego pdfa na sektory, o czym pisze 'john', powstrzymuje mnie przed kupnem m92, głównie takie artykuły chciałbym na nim czytać. Sony PRS950 posiada wspomnianą funkcję.


21 maja 2012 19:47:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: M92 - testy praktyczne czytania plików
Tryb dwukolumnowy podobno jest już bliski - taka informacja była kilka dni temu na mobileread:
http://www.mobileread.com/forums/showpo ... ostcount=1
Cytuj:
Currently Onyx developers are testing new PDFReader with Two Column Reading mode and some improved navigation logic. It will be published very soon.
(przy czym firmware stamtąd dość nowego zapewne lepiej nie brać, jak ktoś ma czytnik z polskiej dystrybucji).
Więcej planów rozwojowych i pobożnych życzeń ;) : http://wiki.mobileread.com/wiki/Boox_M92_wishlist


21 maja 2012 20:26:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron