Teraz jest 29 mar 2024 1:42:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Onyx Boox M92 - recenzja 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Onyx Boox M92 - recenzja
Noisy z eKundelka przygotował naprawdę solidną recenzję Onyx Booxa M92. Polecam każdemu, kto myśli o 9.7".

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 paź 2012 19:34:15
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Onyx Boox M92 - recenzja
Recenzja porządna i trochę wrażeń zgadza się z tym co sam piszę w swojej recenzji i62, nad którą pracuję. Jedna uwaga:

Cytuj:
Gdy to sprawdzałem, z początku aż trudno było mi w to uwierzyć. Czytnik umożliwiał wykonywanie adnotacji w dokumentach PDF, jednak nie potrafiłem wykonywać takich adnotacji w plikach w formacie epub lub mobi. Coś takiego wydawało mi się absurdalne, dlatego próbowałem dojść do tego, dlaczego tak jest. Okazało się, że da się jednak takie adnotację robić także i w tych formatach... trzeba tylko wybrać stosowną aplikację w Ustawieniach w oknie Preferowane Aplikacje


Szkoda że to nie zostało pociągnięte dalej - no dobra, zmieniamy aplikację w ustawieniach, ale nagle... tracimy np. możliwość ustawienia czcionki czy interlinii dla EPUB, bo Adobe Reader na to nie pozwala! Co mnie denerwuje w Onyxach to konieczność wybierania "coś za coś" - albo aplikacja #1 która ma funkcję X, albo aplikacja #2 która ma funkcję Y, a w międzyczasie szukaj miejsca w którym skończyłeś, bo obie aplikacje nie "wymienią" między sobą ostatniej otwartej strony (co jest w sumie ciekawe, bo chyba EPUB ma możliwość zapamiętywania tego w samym pliku).

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


16 paź 2012 19:47:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 gru 2011 1:09:34
Posty: 71
eCzytnik: Wszystkie nowe Kindle :)
Post Re: Onyx Boox M92 - recenzja
Vroo napisał(a):
... tracimy np. możliwość ustawienia czcionki czy interlinii dla EPUB, bo Adobe Reader na to nie pozwala!


Będę szczery... nie zauważyłem tego. Ciekawe, czy gdybym to później znalazł, domyśliłbym się czego to wina.... :)

_________________
Najsympatyczniejszy blog o czytnikach Kindle: http://eKundelek.pl


16 paź 2012 20:02:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Onyx Boox M92 - recenzja
@Vroo, w Adobe Readerze jest możliwość ustawiania własnej czcionki, interlinii etc. za pomocą pliku css (nazywa się userStyle.css albo custom.css tak dla niepoznaki), który jest... w katalogu niedostępnym dla użytkowników. Może developerzy z Arta Tech się wypowiedzą i przeniosą owy pliczek do pamięci flash/sd, jak nie to sam sobię i innym to poprawię stosownym "haczkiem". :roll:

_________________


16 paź 2012 20:31:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: Onyx Boox M92 - recenzja
Co do słabej jakości wyświetlania zdjęć, to proponowałbym sprawdzenie konkretnego egzemplarza plikiem graficznym z gradientem szarości. Raczej typowe są takie wyniki, jak tu http://www.the-ebook.ru/forum/viewtopic ... 308#872308 , a zdarzają się zupełnie tragiczne, jak tu http://www.the-ebook.ru/forum/viewtopic ... 240#872240 (ten jest raczej wadliwy).

Jest to kwestia przebiegów sterujących zmianą zawartości ekranu E Ink ("waveform"). Z tego co da się wyczytać w różnych miejscach, teoretycznie te przebiegi powinny być dobierane do parametrów poszczególnych partii produkcyjnych ekranów. Amazon chwalił się kiedyś, że jakoś wyjątkowo te przebiegi optymalizuje. OK, wyjątkowo równomiernym światłem w Paperwhite też się chwalili. ;) Niemniej z wypowiedzi różnych użytkowników wynika, że w przypadku M92 raczej ta kwestia nie jest dobrze dopracowana.


18 paź 2012 18:59:00
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox M92 - recenzja
Mori napisał(a):
Noisy z eKundelka przygotował naprawdę solidną recenzję Onyx Booxa M92. Polecam każdemu, kto myśli o 9.7".
Recenzja wnikliwa, sporo informacji, ja również polecam :)

Z mojej strony doałbym informację o formacie ZIP, czyli obsłudze archiwów, która jest związana z obsługą formatu FB2 (znanego powszechnie w Rosji) - można przełączać aplikację domyślną między FBReader a Cool Reader. Warunkiem użyteczności jest obecność jednego pliku dokumentu w jednym archiwum. Do archiwum ZIP można pakować pliki HTML, RTF, TXT i oczywiście FB2 (reszta formatów ma zaimplementowaną własną kompresję).

W adnotacjach odręcznych na plikach PDF jak i DjVu można używać różnych grubości jak również białego koloru zamiast czarnego jeśli potrzeba (nie muszą być takie grube), co zresztą jest opisane w dalszej części recenzji.

Co do przeglądarki internetowej (html) dorzuciłbym informację, że oprócz możliwości wyłączenia wyświetlania grafik jest też przełącznik trybu mobilnego, co daje możliwość całkiem szybkiego przeglądania stron przeładowanych grafiką lub ich mobilnych odpowiedników (jeśli istnieją).

Wszystkie cechy oprogramowania (również dla PDF), oprócz związanych z cechami fizycznymi czytnika, są identyczne z modelem i62 Espresso, zresztą jest wyżej zapowiedź recenzji tego czytnika.

zz12 napisał(a):
Co do słabej jakości wyświetlania zdjęć, to proponowałbym sprawdzenie konkretnego egzemplarza plikiem graficznym z gradientem szarości.
Tak, z tego co sam widziałem, jest lepiej niż na zdjęciach z linków do rosyjskiego forum.
Jeśli ktoś chce sprawdzić, najlepiej pobrać plik z gradientem na kartę SD i otworzyć na czytniku.


20 paź 2012 14:39:55
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2010 11:28:47
Posty: 21
eCzytnik: Kindle 2, DX Graphite, jetBookColor
Post Re: Onyx Boox M92 - recenzja
Ja chciałbym się zapytać jak wygląda sprawa notatek. Wiem, że można robić z klawiatura dotykową i rysikiem. Chciałbym się dowiedzieć, czy któraś forma zostaje zapisana w dokumencie, tak aby była możliwa do odczytania na komputerze. Np tekst w formacie txt na którym zrobi się notatkę, mógł być otworzony na PC z tą notatką.
Czy wiadomo coś na temat używania zewnętrznej klawiatury?

_________________
http://sthenno.blogspot.com/ - Recenzje książek, gier planszowych, fabularnych i karcianych. Teksty z zakresu szeroko pojętej fantastyki.


03 lis 2012 21:43:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Onyx Boox M92 - recenzja
Zauważyłem, że mój joystic jest pęknięty, na razie działa, więc sprawa nie jest nagląca. Czytnik kupiony w czerwcu br. Co ciekawe, obchodzę się z nim jak z jajkiem, wygląda na wadę materiału.


05 lis 2012 15:09:59
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox M92 - recenzja
komix napisał(a):
Ja chciałbym się zapytać jak wygląda sprawa notatek. Wiem, że można robić z klawiatura dotykową i rysikiem. Chciałbym się dowiedzieć, czy któraś forma zostaje zapisana w dokumencie, tak aby była możliwa do odczytania na komputerze. Np tekst w formacie txt na którym zrobi się notatkę, mógł być otworzony na PC z tą notatką.
Odręczne notatki na plikach PDF można wyeksportować, wraz z dokumentem, do nowego pliku PDF zawierającego wszystkie warstwy - otwierając taki plik na komputerze zobaczymy oryginalną treść wraz z naniesionymi odręcznie notatkami/szkicami.
Adnotacje, fragmenty tekstu (z własnym opisem), są zapisywane w pliku TXT w pamięci czytnika i takie można przenosić do komputera, kopiować i edytować.
Aplikacja Notatnik, tworzy pliki tekstowe, zapisywane w pamięci czytnika, które również można przenosić do komputera, edytować itp.
Mozliwości podłączania klawiatury zewnętrznej nie sprawdzaliśmy.

konrad white napisał(a):
Zauważyłem, że mój joystic jest pęknięty, na razie działa, więc sprawa nie jest nagląca. Czytnik kupiony w czerwcu br. Co ciekawe, obchodzę się z nim jak z jajkiem, wygląda na wadę materiału.
Taką usterkę trzeba jak najszybciej zgłosić do serwisu. Przydatne były by zdjęcia przedstawiające miejsce i charakter pęknięcia.


06 lis 2012 17:58:06
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron