Teraz jest 28 mar 2024 19:48:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
KIEDY aplikacje do Chmury i Sklepu ???? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 maja 2012 12:39:52
Posty: 22
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post KIEDY aplikacje do Chmury i Sklepu ????
Pytanie jak w temacie kiedy planowane jest wprowadzenie aplikacji do obsługi chmury i sklepu?
Czy wiadomo coś na ich temat jakie chmury/chmura są planowane?
Z jakimi sklepami są prowadzone rozmowy??

Oczywiście wszystkich zachęcam do wpisywania własnych uwag i opinii co najchętniej zobaczylibyście w tych aplikacjach.

Moje typy to: Dropbox i Nexto.


11 cze 2012 20:32:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2011 12:19:22
Posty: 24
eCzytnik: OnyxBoox X60
Post Re: KIEDY aplikacje do Chmury i Sklepu ????
czesiek777 napisał(a):
Pytanie jak w temacie kiedy planowane jest wprowadzenie aplikacji do obsługi chmury i sklepu?


Mnie uszczęśliwi zwykła, obiecana przeszło rok temu, aktualizacja firmware dla Boox X60. Chmura, sklep, w sytuacji gdy nie można doprosić się konkretów na temat nie w pełni sprawnych czytników, brzmi dla mnie jak wyjątkowo okrutny żart...

czesiek777 napisał(a):
Moje typy to: Dropbox i Nexto.


Ja dodałbym Gandalfa z powodu wyjątkowo przyjaznych cen.

_________________
Dusiołek


12 cze 2012 10:50:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: KIEDY aplikacje do Chmury i Sklepu ????
I jeszcze Virtualo, gdzie wystarczy zakupić jeden format książki, aby mieć dostęp do wszystkich możliwych, a i ceny też całkiem przystępne...


12 cze 2012 11:41:22
Zobacz profil
Post Re: KIEDY aplikacje do Chmury i Sklepu ????
Tak, wszystko jest aktualne. I sklep, i chmura i aktualizacja...

Chcieliśmy zrobić wszystko w jednym rzucie - nie udało się. Robimy więc po kolei.
Sklep w pierwszej kolejności.
Chmura też będzie - w przygotowaniu (do rozpatrzenia Drobpox, Livedrive i Google Drive).
Co do oprogramowania na mniejsze modele z procesorem imx31 to też będzie, z tym że producent ma kłopoty z opanowaniem na nim nowych funkcji obecnych w nowych wersjach.
Wydostaniemy taką finalną wersję na te czytniki i udostępnimy, a na razie na wszystkie te czytniki (modele 60/A60/60S/X60) jest dostępna pośrednia wersja 1.6 (zawarty CoolReader) tu na forum, a także mam nową wersję beta (najbardziej "przyzwoitą"), z lutego i marca tego roku, którą mogę udostępnić osobiście chętnym do sprawdzenia, z możliwością powrotu do którejkolwiek starszej w razie wystąpienia problemów nie do obejścia.


15 cze 2012 13:23:04
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: KIEDY aplikacje do Chmury i Sklepu ????
Cytuj:
Sklep w pierwszej kolejności.

No i bomba !
Hmmmm :?
Tylko, jesli mogę coś zasugerować, powinien być to sklep ... z czytnikami Onyx Boox. Można tam będzie kupić kolejny model, z kolejnym fantastycznym fw :mrgreen:
I tak "da capo" ... A po zgromadzeniu odpowiedniej ilości czytników można z nich będzie wykonać chociażby karmnik dla sikorek - przed zimą jak znalazł... A z dziewięciocalowych np. deseczke kuchenną do krojenia.... :lol:

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


15 cze 2012 22:36:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2012 21:34:33
Posty: 40
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
eCzytnik: Onyx Boox M92, Kindle Paperwhite
Post Re: KIEDY aplikacje do Chmury i Sklepu ????
Ja proponuję dodać jeszcze system powiadomień z obiecankami. To wszak mocna strona ArtaTech. Ułatwi to życie użytkownikom onyx'ów. Jakież to wyjście na przeciw potrzebom klienta - nie trzeba będzie wchodzić na stronę, forum, etc. Człowiek sobie czyta ebook'a a tu miga ikonka z nową obiecanką. Radośnie rozwija ikonkę i już ma obiecankę - "kolejna aktualizacja dla twojego modelu już na pewno w tym miesiącu". Pewnie po ponad roku nie będzie to jakaś wielka ekscytacja ale cóż.

_________________
Tworzenie stron www. Programowanie na zamówienie. Netteria.NET - https://netteria.net


15 cze 2012 23:19:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post Re: KIEDY aplikacje do Chmury i Sklepu ????
joyanddis, you made my day :D


15 cze 2012 23:23:05
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: KIEDY aplikacje do Chmury i Sklepu ????
Panowie, wyhamujcie troszkę z tymi przytykami, żeby później nie było, że ktoś dostał ostrzeżenie z przyczyn "politycznych" ;-) Serio, krytyka, owszem, jak najbardziej dopuszczalna, ale ton proponuję zachować nieco mniej nerwowy i złośliwy. Łącząc się z Wami w bólu, z góry dziękuję!

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


16 cze 2012 10:40:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2012 21:34:33
Posty: 40
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
eCzytnik: Onyx Boox M92, Kindle Paperwhite
Post Re: KIEDY aplikacje do Chmury i Sklepu ????
muaddib2, pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Biorąc pod uwagę fakt jak zachowuje się firma ArtaTech w temacie owych aktualizacji to sądzę, że wypowiedzi są i tak dość łagodne. Przepraszam bardzo ale czy to oni są dla klienta czy my dla nich? Nie sądzę abyśmy musieli pokornie znosić takie traktowanie. Jeśli chodzi o same wypowiedzi to uważam, że póki są na temat, nie są wulgarne i obraźliwe to są jak najbardziej na miejscu a takie baty się tej firmie należą. Jeśli są uczciwi a zakładam, że tak to sami przed sobą też pewnie czują pewien niesmak z zaistniałej z ich winy sytuacji.

_________________
Tworzenie stron www. Programowanie na zamówienie. Netteria.NET - https://netteria.net


16 cze 2012 16:54:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: KIEDY aplikacje do Chmury i Sklepu ????
Może lepszy byłby czytelny komunikat, że aktualizacji nie będzie, a nie wyznaczanie terminu, którego się nie dotrzymuje.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


16 cze 2012 17:10:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: KIEDY aplikacje do Chmury i Sklepu ????
muaddib2...
A cóż nam pozostało jeśli nie ironia ?
Zamiast konkretnie udzielającego odpowiedzi przedstawiciela firmy mamy tu Bajarza ... Tylko mu lutnię w dłoń i istny trubadur :roll:
I w taki razie proszę, poucz mnie jak - delikatnie mówiąć - zawiedzeni ... a co mi tam - jak wku...ni własciciele czytników mają się do tego Pana odnosić ?
Mam Booxa 60 - aktualizacji nie było od nastu miesięcy. Mam też i62, każdy następny firmware psuje czytnik jeszcze bardziej. A kiedy sygnalizujemy to dystrybutorom to albo dostajemy odpowiedz z gatunku "Za siedmioma górami, za siedmioma...." albo nasze posty są "zbyt emocjonalne".
To może mamy zacząć jak w Carskiej Rosji od "Czy Wasza Jasnie Oświecona Wysokość raczyłaby zamieścić w dziale Wsparcie coś, czego my biedne, nieuczone prostaki chadzające na codzień w łapciach z łyka moglibyśmy z niewielką chociaż satysfakcją używać " ?
Teraz będzie dobrze ?
Jeśli chodzi o mnie to zrobiłem sobie zrzuty stron z oficjalnymi obietnicami ArtaTechu dotyczącymi funkcjonalności czytników jakie nabyłem, zapisałem sobie na dysku zawartość poszczególnych wątków z tego forum i w poniedziałek zabieram to wszystko - oraz oba czytniki do UOKiK, a następnie do zaprzyjaznionego i biegłego w sporach konsument - sprzedawca prawnika.
Wydałem na te czytniki coś ze dwa tysiące złotych i domagam się tylko tego, by obietnice dystrybutora wyegzekwować. I dopnę swego choćby miało mnie to kosztować następne kilka tysięcy złotych. Nikt mnie rolować nie będzie bezkarnie !

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


16 cze 2012 19:53:10
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: KIEDY aplikacje do Chmury i Sklepu ????
fraktal napisał(a):
Jeśli chodzi o mnie to zrobiłem sobie zrzuty stron z oficjalnymi obietnicami ArtaTechu dotyczącymi funkcjonalności czytników jakie nabyłem, zapisałem sobie na dysku zawartość poszczególnych wątków z tego forum i w poniedziałek zabieram to wszystko - oraz oba czytniki do UOKiK, a następnie do zaprzyjaznionego i biegłego w sporach konsument - sprzedawca prawnika.
Wydałem na te czytniki coś ze dwa tysiące złotych i domagam się tylko tego, by obietnice dystrybutora wyegzekwować. I dopnę swego choćby miało mnie to kosztować następne kilka tysięcy złotych. Nikt mnie rolować nie będzie bezkarnie !

Ciekaw jestem, czy faktycznie uda Ci się coś zdziałać, poza ewentualnym zaszkodzeniem polskiemu dystrybutorowi. Jeśli faktycznie firmware przychodzi z Chin i ArtaTech nie dostaje nawet changeloga, to ich sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Choć oczywiście nikt nie kazał im składać obietnic w stylu "już za kilka dni będzie <tu wpisać chmurę, sklep itd.>"...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


16 cze 2012 22:34:27
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: KIEDY aplikacje do Chmury i Sklepu ????
fraktal napisał(a):
Wydałem na te czytniki coś ze dwa tysiące złotych i domagam się tylko tego, by obietnice dystrybutora wyegzekwować.


To znaczy, czego oczekujesz? Zwrotu kosztów? Wprowadzenia specjalnie dla Ciebie tych funkcji? Przeprosin na firmowym papierze?

Skoro przez półtora roku tak cierpiałeś z booxem 60, bo nie miał aktualizacji, to czemu kupiłeś i62?

fraktal napisał(a):
I dopnę swego choćby miało mnie to kosztować następne kilka tysięcy złotych. Nikt mnie rolować nie będzie bezkarnie !


Sam siebie rolujesz. Kupujesz urządzenie do czytania i zamiast czytać zajmujesz się changelogami.

To że Onyxy będą miały błędy mnie nie dziwi, w końcu to chińszczyzna. Ale kompletnie nie wierzę, że te błędy są takie, że nie daje się czytać.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


16 cze 2012 23:34:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: KIEDY aplikacje do Chmury i Sklepu ????
Vroo napisał(a):
fraktal napisał(a):
Wydałem na te czytniki coś ze dwa tysiące złotych i domagam się tylko tego, by obietnice dystrybutora wyegzekwować.


To znaczy, czego oczekujesz? Zwrotu kosztów? Wprowadzenia specjalnie dla Ciebie tych funkcji? Przeprosin na firmowym papierze?

Skoro przez półtora roku tak cierpiałeś z booxem 60, bo nie miał aktualizacji, to czemu kupiłeś i62?

fraktal napisał(a):
I dopnę swego choćby miało mnie to kosztować następne kilka tysięcy złotych. Nikt mnie rolować nie będzie bezkarnie !


Sam siebie rolujesz. Kupujesz urządzenie do czytania i zamiast czytać zajmujesz się changelogami.

To że Onyxy będą miały błędy mnie nie dziwi, w końcu to chińszczyzna. Ale kompletnie nie wierzę, że te błędy są takie, że nie daje się czytać.

Wszystkie czytniki są made in PRC, nie tylko onyxy. Kindle Touch też czekał ponad pół roku na aktualizację, która umożliwiła na orzystanie z trybu landscape.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


17 cze 2012 1:03:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: KIEDY aplikacje do Chmury i Sklepu ????
Z Amazonem jest podobnie, tylko, że tam jest tysiąc uprzejmych pracowników supportu, którzy nie mają bladego pojęcia co lab126 robi z oprogramowaniem Kindli i nikt tego nie przeżywa publicznie mówiąc jaki to Amazon jest zły, a tutaj jest jeden Robert, na którego zrzucacie wszystkie swoje frustracje. Zamiast narzekać to weźcie się do nauki i sami poprawcie to czego wam brakuje, a jak nie to tak jak Vroo powiedział zajmijcie się tym do czego czytnik służy, czytaniem.

_________________


17 cze 2012 8:21:22
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron