Teraz jest 28 mar 2024 19:03:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Niewłaściwe dane TTS 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 gru 2011 15:19:29
Posty: 6
eCzytnik: A62S, SONY XP ARC S
Post Niewłaściwe dane TTS
Niewłaściwe dane TTS

Od niedawna jestem użytkownikiem M90 i może moje pytanie jest głupie, ale proszę o wyjaśnienie, ten komunikat pojawia mi się przy próbie uruchomienia "Czytania na głos" przy pliku tekstowym (kodowanie windows-125 0) oraz plików pdf (innych plików jeszcze nie próbowałem). Niestety w dość niechlujnej instrukcji (spis treści to fikcja, a puste strony to normalka) do tego czytnika nie wyczytałem co może czytać IVONA, więc może ktoś mnie oświeci.

M90 wersja oprogramowania 1.5.1 20110902


30 gru 2011 22:41:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Niewłaściwe dane TTS
Blady napisał(a):
Niestety w dość niechlujnej instrukcji (spis treści to fikcja, a puste strony to normalka) do tego czytnika nie wyczytałem co może czytać IVONA, więc może ktoś mnie oświeci.

M90 wersja oprogramowania 1.5.1 20110902

Instrukcja jest całkiem porządna, 149 stron, zobaczyłem 3 puste strony, jest na: onyx-ereader.pl
a dokładnie tu: http://onyx-ereader.pl/download/manual/pl_PLv1.5.1_M90.pdf
Na takim dużym czytniku używanie trybu "reflow" jest bez sensu...

Ivona czyta wszystko to, co ma ikonkę "czytaj na głos" w menu (tzn. z obsługiwanych, to chyba tylko DjVu nie czyta).
A ten komunikat świadczy o tym, że ma uszkodzone albo niewłaściwe pliki w katalogu .tts, które trzeba sobie ściągnąć (odpowiednie) i wgrać.

Edit: Z ciekawości zaglądnąłem na stronę onyx-ereader i widzę, że można pobrać nowsze oprogramowanie z 2011-10-20.

_________________
W Obrazek też ;)


30 gru 2011 23:53:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 gru 2011 15:19:29
Posty: 6
eCzytnik: A62S, SONY XP ARC S
Post Re: Niewłaściwe dane TTS
Dzięki Airs,

Spróbuje załadować nowe oprogramowanie. Oczywiście widziałem na stronie już wcześniej to oprogramowanie, ale jej nr był ten sam tzn. 1.5.1 więc uznałem, że mam tą samą wersję i przeładuję go dopiero gdy ukaże się wersja 1.6, ale skoro mam błędy w plikach więc nic mi (mam nadzieję) nie zaszkodzi jak ją załaduję teraz.

Co do instrukcji, to ściągnąłem ją z tego samego adresu i czytałem ją przede wszystkim na laptopie.
Masz rację, są to oczywiście drobiazgi, ale może to sugerować, że kontrola jakości w tej firmie i u jej partnerów zawodzi (do tego jeszcze sprawa z błędem na nowym przecież sprzęcie).


02 sty 2012 10:52:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 gru 2011 15:19:29
Posty: 6
eCzytnik: A62S, SONY XP ARC S
Post Re: Niewłaściwe dane TTS
Dzięki, zaczął czytać po załadowaniu TTS3 i wersji oprogramowania dostępnej na stronie.


02 sty 2012 13:01:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron