Teraz jest 28 mar 2024 17:31:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Ebooki z Bezkartek.pl na Nooku 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 maja 2010 16:31:47
Posty: 13
eCzytnik: Nook
Post Ebooki z Bezkartek.pl na Nooku
Wczoraj wieczorem zakupiłem parę książek na Bezkartek.pl, i dzisiaj z samego rana miałem możliwość ściągnięcia ich na mój dysk.
Zastanawiałem Sie jak sobie poradzić z problemem hasła. Gdzie je zapisać, tak, aby w przypadku otwierania książki nie szukać notatek, czy logować sie na Bezkartek.pl
Postanowiłem, ze hasło wpisze w nazwę pliku, po tytule i autorze.
Np:
Reczna_robota - Ryszard Cwirlej - 5BD34846774A (hasło przykładowe)

Oczywiście po załadowaniu książek do calibre, musiałem zedytowac metadane; przepisać tytuł, autora, dodać etykiety.
Następnie książki skopiowałem do Nooka.
I tutaj niemiłe zaskoczenie
W Nooku ksiażki wyswietlają się nie tak jak je opisałem w Calibre (wczesniej takie problemy nie pojawiały sie).
Tytułem jest pełna nazwa pliku: np: Reczna_robota - Ryszard Cwirlej - 5BD34846774A
a autor: Unknown Author

Jestem trochę zafiksowany na punkcie porządku w moich plikach. Powinni scie zobaczy c mój a bibliotekę Itunes, Tagi, sortowanie, wykonawcó gatunki, i okładki.
Takiego porządku też staram się pilnować w Nooku.

Książka na Nooku wygląda poprawnie. Denerwujące jest że za każdym razem kiedy otwieram książkę, muszę wpisywać hasło.
Podczas czytania, na górze strony pokazuje się Untitled… Czyli Nook mam także problem z rozpoznaniem tytułu. W sumie nie wiem na ile jest to wina Nooka, a na ile zabezpieczenia DRM.
Nie był bym sobą gdybym nie próbował przekonwertować książki do pub. Oczywiście z wiadomych względów nie było to możliwe.
Nie wiem jakie są stosowane zabezpieczenia w pozostałych księgarniach, ale w Bezkartek już nie kupię.
Po co stosować zabezpieczanie dokumentu hasłem, skoro można hasło wpisać nazwę, i każdy bez problemów otworzy ten dokument.
Może macie jakieś rekomendacje?
Głównie interesuje mnie sensacja, S-F, kryminał, literatura podróżnicza. Języki polski i angielski
Pozdrawiam
Wojtas


17 cze 2010 10:50:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron