Teraz jest 28 mar 2024 11:30:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Nook Simple Touch- bateria 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2014 11:46:21
Posty: 1
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Nook Simple Touch- bateria
Hej, mam problem z baterią w moim nowym czytniku. Po naładowaniu do 100%, w ciągu kilku chwil naładowanie baterii spadło do 80%. Nadal spada szybko (~1% na 10 min). Czytałem kilka tematów, ale nigdzie ten problem nie został dobrze opisany. Zrobiłem reset, jednak to nie pomogło. Po wyjęciu z pudełka ładowałem Nooka ~4h do 100%. Po zresetowaniu ustawień podałem dane do mojego wcześniej utworzonego konta, nie zakładałem nowego.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam


05 lut 2014 11:50:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2013 11:40:57
Posty: 17
eCzytnik: NOOK Simple Touch
Post Re: Nook Simple Touch- bateria
Kolego, rozwiązanie jest następujące - włącz WiFi i wejdź na stronę główną księgarni B&N. Coś tam sobie pooglądaj, możesz nawet ściągnąć jakieś darmowe fragmenty książek, a potem wyłącz WiFi i ciesz się przez powiedzmy miesiąc dobrze trzymającą baterią. Ten czytnik po prostu ma jakieś takie "zabezpieczenie", że jak nie odwiedzasz księgarni, to bateria bardzo szybko się rozładowuje. Mam go od roku i wiem co mówię.
pozdrawiam i miłej lektury życzę :)


08 lut 2014 23:28:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Odp: Nook Simple Touch- bateria
Niczego takiego nie zauważyłem. W ogóle nie mam włączonego wi-fi w nooku. To, że bateria szybko się rozładowywuje to akurat normalne. Po prostu nie jest nigdy naładowana na 100%. Zobacz jak szybko rozładowywuje się po naładowaniu bateria w smartfonie...


16 lut 2014 15:02:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Nook Simple Touch- bateria
Wiadomo od dawna, że zarejestrowanie się w Barnes&Noble daje pełną moc baterii. Jak w każdym tego rodzaju urządzeniu bateria obsługiwana jest również software'owo - wygląda na to, że rejestracja powoduje uaktywnienie jakiegoś drivera zarządzającego wydatkowaniem energii.

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


16 lut 2014 16:51:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2013 11:40:57
Posty: 17
eCzytnik: NOOK Simple Touch
Post Re: Nook Simple Touch- bateria
Sama rejestracja nie wystarczy. Jak nie włączysz WiFi od czasu do czasu i nie odwiedzisz księgarni, to bateria też szybko się rozładowuje. W przeciwnym razie trzyma miesiąc przy codziennym czytaniu - powiedzmy półgodzinym... :)


24 mar 2014 0:17:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Nook Simple Touch- bateria
Nie włączałem karty WiFi w Nooku od pół roku, B&N, odwiedziłem w sumie raz, bateria trzyma idealnie...

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


24 mar 2014 16:38:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: