Teraz jest 28 mar 2024 16:26:04




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Spis treści i ciekawy problem nawigacyjny 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 gru 2010 12:12:45
Posty: 19
eCzytnik: Sony PRS-600, OYO, iPad, Kindle,
Post Spis treści i ciekawy problem nawigacyjny
Hej,

Mam problem z rozbudowanym spisem treści w ePubie. Mój spis treści wygląda mniej więcej tak:
Kod:
Wstęp  (nagłówek H1)
Część pierwsza (nagłówek H1)
...Rozdział 1  (nagłówek H2)
......Podrozdział  (nagłówek H3)
......Podrozdział
...Rozdział 2
......Podrozdział
......Podrozdział
Część druga
...Rozdział 3
......Podrozdział
......Podrozdział
...Rozdział 4
......Podrozdział
......Podrozdział


Po wczytaniu dokumentu do czytnika (programowego i sprzętowego) spis treści ma postać:

Kod:
Wstęp  (nagłówek H1)
+ Część pierwsza (nagłówek H1)
+ Część druga


Kliknięcie w pozycję z plusem powoduje rozwinięcie listy i wyświetlenie zawartości np.

Kod:
- Część druga
...+Rozdział 3
...+Rozdział 4


Kolejne kliknięcie w rozdział z plusem np. Rozdział 3 spowoduje wyświetlenie:

Kod:
...-Rozdział 3
......Podrozdział
......Podrozdział


Jeżeli używam ADE albo innych programowych czytników bez problemu mogę wejść do dowolnej części dokumentu. Jeżeli jednak używam czytnika sprzętowego (np. Sony PRS-600) to kliknięcie w pozycję z plusem powoduje przejście do niższego poziomu. Dopiero kliknięcie w pozycję w najniższym poziomie pozwala dotrzeć do odpowiedniej części tekstu. Niestety powoduje to problemy. Jeżeli na przykład będę chciał zobaczyć Część 1 (nagłówek H1) to w korzystając ze spisu treści zostanę przeniesiony do pierwszego nagłówka H3. W ten sposób tracę jakaś część tekstu która jest wcześniej (to co jest pomiędzy H1 a pierwszym H3).

I teraz zastanawiam się czy to błąd czytnika, urok formatu PDF, czy coś namieszałem w spisie treści (generowałem epuba za pomocą Sigila, spis treści stworzony przez Sigila na bazie nagłówków w treści). Analizowałem plik toc we wnętrzu kontenera i nie widzę tam jakieś szczególnej możliwości wpływania na opisany problem. Skłaniam się ku temu, że firmware czytnika po prostu w taki sposób obsługuje ten spis. Zresztą ten sam dokument w ADE działa bardzo dobrze i mogę dostać się do każdej części dokumentu.

A może jest jaka magiczna kombinacja klawisza i dotknięcia ekranu aby przenieść się tam gdzie chce?

_________________
Eathan


05 sty 2011 23:07:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 gru 2010 12:12:45
Posty: 19
eCzytnik: Sony PRS-600, OYO, iPad, Kindle,
Post Re: Spis treści i ciekawy problem nawigacyjny
Chyba znalazłem odpowiedź na pytanie.

Cytuj:
You can't format the contents of the toc.ncx. This file is used by the reading software to display the table of contents. Each program will display the contents of toc.ncx differently. If you want to present a formatted table of contents to the reader, you need to make a XHTML file with the contents formatted however you want.

_________________
Eathan


05 sty 2011 23:38:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron