Teraz jest 19 mar 2024 12:24:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Empik virtualny - komentarze 
Autor Wiadomość
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Empik virtualny - komentarze
Zapraszamy do komentowania nowego wpisu na blogu: Empik virtualny.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


06 kwi 2010 15:14:38
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2834
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Empik virtualny - komentarze
Ja bym nie powiedzial, ze trudno o lepsze wiadomosci. Z potencjalnych 2 graczy na rynku tworzy sie jeden, w dodatku z DRMem.
Poza tym eClictowcow pewnie teraz szlag bierze :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


06 kwi 2010 15:37:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2010 10:29:15
Posty: 69
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle3, eClicto, Tungsten T|3
Post Re: Empik virtualny - komentarze
Ważne, że jest ruch. Skoro w ebooki uderza taki empik, to jest to duży kop w dobrym kierunku.

_________________
That is not dead which can eternal lie, yet with strange aeons even death may die.


06 kwi 2010 17:03:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 mar 2010 23:22:36
Posty: 10
Post Re: Empik virtualny - komentarze
W newsie autor napisał "Wygląda na to, że wydawców mamy już załatwionych, teraz czas na jakiś tani i powszechny eCzytnik." - ani jedno ani drugie takie oczywiste nie jest i chyba jeszcze na to zaczekamy. Wydawcy pomimo zachęcania przez empik do inwestowania w licencje - są przede wszystkim przedsiębiorcami. A tu liczy się szybki zwrot z inwestycji - bo licencje tanie nie są.Zapowiedzi empiku że "My gwarantujemy ich masową dystrybucję" są dziś trochę na wyrost. Więc IMHO będzie to powolny proces i obym się mylił.

@t3d - tak z ciekawości co Ci zrobili eclictowcy że tak się cieszysz?? ;) ;) chyba że chodzi Ci wyłącznie o zdrową konkurencję.

_________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sprzęt RTV i AGD http://moveto.pl


06 kwi 2010 20:20:03
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2834
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Empik virtualny - komentarze
atomis napisał(a):
@t3d - tak z ciekawości co Ci zrobili eclictowcy że tak się cieszysz?? ;) ;) chyba że chodzi Ci wyłącznie o zdrową konkurencję.

Eclictowcy rozumieni jako Kolporter działają mi na nerwy z powodu łamania GPL i mydlenia oczu klientom. A eclictowy jako użytkownicy pewnie się wkurzą, że wydali niemało pieniędzy, a najprawdopodobniej nie będą mogli kupować w empikowym sklepie. To mnie w pewnym sensie cieszy, bo być może wywrą jakąś presję na empik, żeby sprzedawał w jakimś otwartym formacie (zwłaszcza, że wielu wydawców jest zdania, że "kradzione" ebooki i tak będą, więc nie zależy im za bardzo na zabezpieczeniach).

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


06 kwi 2010 20:58:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2008 0:09:52
Posty: 38
Post Re: Empik virtualny - komentarze
Mi się za to podoba szczególnie ten fragment:
Cytuj:
dostępy tygodniowy za 1/10 ceny papierowej!

Jeśli taki plik można by było otworzyć na czytniku to jest to genialny pomysł i wtedy nie mam nic przeciwko DRM gdyż tylko ono to umożliwia.


07 kwi 2010 13:27:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 mar 2010 23:22:36
Posty: 10
Post Re: Empik virtualny - komentarze
@t3d

Kolporterowi o ile wiem nie udowodniono łamania GPL'a poza oskarżeniami bez konkretnych dowodów (bo sam fakt nie udostępnienia kodu - nie przesądza jeszcze o niczym choćby dlatego że eclicto to netronix - tak myślę) - no chyba że wiesz więcej a nie mówisz :).

A eclictowcy chyba nie będą cierpieli na nie możność zakupów w empiku jeśli w eclicto będą mogli kupić to samo za tyle samo.

W samym komunikacie virtualo_empiku jednego nie kumam: otwarty standard który można odczytać na KAŻDYM czytniku bez integracji platformy i czytnika cyt: "Aktualnie oferta Virtualo obejmuje 1250 e-booków (w formacie „otwartym” do odtworzenia na wszystkich dostępnych czytnikach)", a chwile wcześniej mowa że DRM od adobe cyt:"Virtualo prowadzi sprzedaż e-booków (na licencji Adobe) z zabezpieczeniami cyfrowymi DRM (Digital Rights Management).". to jak w końcu bo jedno przeczy drugiemu ?? Sami nie wiedzą jak sprzedają?? Ktoś kupował w virtualo??

_________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sprzęt RTV i AGD http://moveto.pl


07 kwi 2010 20:22:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Empik virtualny - komentarze
atomis napisał(a):
@t3d
"Aktualnie oferta Virtualo obejmuje 1250 e-booków (w formacie „otwartym” do odtworzenia na wszystkich dostępnych czytnikach)", a chwile wcześniej mowa że DRM od adobe cyt:"Virtualo prowadzi sprzedaż e-booków (na licencji Adobe) z zabezpieczeniami cyfrowymi DRM (Digital Rights Management).". to jak w końcu bo jedno przeczy drugiemu ?? Sami nie wiedzą jak sprzedają?? Ktoś kupował w virtualo??


Jeśli wejdziesz na stronę virtualo, sam zobaczysz, że mają książki w formacie PDF chronione DRM Adobe.
Nawet jest to wyjaśnione u nich w pomocy:
Cytuj:
Czym jest Adobe Digital Editions?

Adobe Digital Editions (ADE) jest bezpłatną aplikacją firmy Adobe umożliwiającą czytanie ebooków (PDF i EPUB) chronionych DRM (Digital Right Management). U nas książki takie oznaczane są PDF ADE, EPUB ADE.

Ebooki oznaczone ADE można używać na komputerach stacjonarnych, laptopach, netbookach oraz innych urządzeniach mobilnych w tym czytnikach elektronicznych takich jak: e-Cooler, Sony Reader 505, 700 oraz inne. Obecnie jest to jedyne, uniwersalne (otwarte) rozwiązanie zapewniające korzystanie z ebooków na e-czytnikach.


Takiej samej oferty to kolporter i empik mieć nie będzie, się obawiam. Ale mi jako posiadaczowi eclicto to nie przeszkadza, jak na razie zauważyłem, że niektóre książki są taniej u kolportera.
Może jeszcze kolporter zmieni system DRM i przejdzie na Adobe.


07 kwi 2010 22:05:58
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2834
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Empik virtualny - komentarze
atomis napisał(a):
@t3d

Kolporterowi o ile wiem nie udowodniono łamania GPL'a poza oskarżeniami bez konkretnych dowodów (bo sam fakt nie udostępnienia kodu - nie przesądza jeszcze o niczym choćby dlatego że eclicto to netronix - tak myślę) - no chyba że wiesz więcej a nie mówisz :).

Sami się przyznali że mają jądro linuksa, tylko że ich zdaniem GPL nie obowiązuje w Polsce...
Gdyby kilka organizacji związanych z FOSS było bardziej enegricznych, to byłoby już dawno po sprawie...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


07 kwi 2010 22:45:58
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: