Teraz jest 29 mar 2024 0:18:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Czytać w abonamencie czy kupować na własność? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2019 18:27:31
Posty: 6
eCzytnik: inkBOOk Prime HD
Post Czytać w abonamencie czy kupować na własność?
Witajcie,
ciekawi mnie jak korzystacie ze swoich czytników.
Kupujecie książki w księgarniach czy korzystacie z ofert abonamentowych?
W abonamencie jest taniej, ale w sumie to jak przestane płacić to nie mam nic.

Pozdrawiam


20 lip 2019 22:29:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Czytać w abonamencie czy kupować na własność?
Ja głównie kupuję. Jeśli mam plik u siebie na dysku, mogę przeczytać książkę i za pięć lat (niestety, tak się składa, że nakupowałem masę książek "na zapas"). Ale i w abonamencie Legimi przeczytałem sporo takich, na które bym chyba pojedynczo jednak kasy nie wydał. Inny poza Legimi się generalnie nie sprawdza. W sumie jednak abonamentowy dostęp (plus jakieś okresy testowe jak teraz w Empiku, plus akcje typu czytajpl) jest dla mnie znaczącym uzupełnieniem.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


21 lip 2019 7:59:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Czytać w abonamencie czy kupować na własność?
Literatura dla rozrywki - korzystam w abonamencie; ksiązki, do których zamieram wracać - kupuję.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


22 lip 2019 20:53:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 wrz 2017 12:38:42
Posty: 2
eCzytnik: PocketBook Touch Lux 3
Post Re: Czytać w abonamencie czy kupować na własność?
Wyłącznie kupuję. Nigdy nie widziałem większego sensu tych abonamentów "legimi". Po tradycyjnym zakupie mogę się delektować książką dowolnie długo, dawkować sobie bez uczucia, że tyka w tle zegarek abonamentu.

Ebook nie wymaga "specjalnego oprogramowania", czy to linux czy windows czy android - zawsze można znaleźć wiele różnych aplikacji do czytania. A i wybierając czytnik e-ink, nie muszę rozpaczliwie sprawdzać "czy obsłuży legimi, a czy po aktualizacji legimi jeszcze działa?"

No i co ważniejsze - po wielu wielu latach - będę mógł do książki wrócić. To są zalety otwartych formatów. Natomiast nie mamy gwarancji, że po tylu latach "legimi" jeszcze w ogóle będzie istniało.


16 wrz 2019 14:49:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2019 21:27:05
Posty: 55
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Czytać w abonamencie czy kupować na własność?
Staram się podchodzić do czytania książek maksymalnie selektywnie (w ogóle nie uważam, że im więcej się czyta, tym bezwzględnie lepiej), dlatego jeżeli poświęcam czas na kontakt z daną pozycją, to zwykle dość dokładnie wiem, co w niej będzie, dlaczego mi na niej zależy itd. W rezultacie zawsze kupuję ebooki, tym bardziej, że nie są przecież wcale drogie. Jeżeli szukam określonej książki, to sprawdzam jej cenę w ofercie poszczególnych księgarni. Często też kupuję kilka pozycji na zapas w ramach jakiejś atrakcyjnej promocji. Myślę, że abonament najlepiej sprawdza się w przypadku tych osób, które lubią czytać przede wszystkim dla rozrywki, zagłębiać się w jakieś powieści, a później niekoniecznie do niej wracać. Wszystko zależy więc od indywidualnych preferencji.

_________________
https://www.naczytniku.pl - blog o czytnikach e-booków i literaturze | https://www.facebook.com/naczytniku


31 paź 2019 16:10:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Czytać w abonamencie czy kupować na własność?
jasza napisał(a):
Staram się podchodzić do czytania książek maksymalnie selektywnie (w ogóle nie uważam, że im więcej się czyta, tym bezwzględnie lepiej), dlatego jeżeli poświęcam czas na kontakt z daną pozycją, to zwykle dość dokładnie wiem, co w niej będzie, dlaczego mi na niej zależy itd. W rezultacie zawsze kupuję ebooki,

ja podobnie jak poprzednik, zależy mi na konkretnych tytułach a nie na pochłanianiu książek w wielkich ilościach.


Mam jednak cichą nadzieję, że kiedyś w przyszłosci powstanie jeden wielki zbiór mieszczący wszystkie wydane kiedykolwiek ebooki, i wtedy chętnie zapiszę się na taki abonament, szczególnie jeśli nie będzie wymagał czytania na specjalnej aplikacji (niekoniecznie najwygodniejszej) ale pozwoli na swobodne pobieranie wybranych książek na własne urządzenie.

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


31 paź 2019 19:03:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: