Teraz jest 29 mar 2024 10:53:04




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Działa już ebookpoint Helionu 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Działa już ebookpoint Helionu
http://ebookpoint.pl/

Plusy
* EPUBy i MOBI (plus PDF)
* bez DRM
* kupuje się książkę a nie format, czyli można mieć trzy pliki w jednej cenie

Wady
*uboga oferta - to ledwo ułamek oferty informatycznej Helionu
*oferta nieinformatyczna to głównie poradniki sukcesu itp.

Krok w dobrą stronę, tak trzymać, ale w np. O'Reilly kupuje się w jednej cenie papier i pliki.


03 lis 2011 10:15:45
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Działa już ebookpoint Helionu
I ja skreśliłem parę słów na ten temat: eBookpoint - nowa księgarnia Helionu. Rewolucja? (a jakbym nie zaspał, wrzuciłbym to o 9 :roll: )

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


03 lis 2011 10:19:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Działa już ebookpoint Helionu
Mori napisał(a):
I ja skreśliłem parę słów na ten temat: eBookpoint - nowa księgarnia Helionu. Rewolucja? (a jakbym nie zaspał, wrzuciłbym to o 9 :roll: )



Sprawdziłeś za to ceny, ja nie porównywałem. Czyli jeden minus więcej.


03 lis 2011 11:21:10
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Działa już ebookpoint Helionu
Będzie też w porównywarce w calibre...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


03 lis 2011 11:31:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sie 2010 14:51:11
Posty: 4
Post Re: Działa już ebookpoint Helionu
Zrobiłem wczoraj wywiad z Grzegorzem Schwarzem z Helionu, myślę, że warto się przyjrzeć jego wypowiedziom: http://literalubicyfre.pl/2011/11/03/ni ... schwarzem/


03 lis 2011 11:48:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2011 0:36:16
Posty: 3
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Działa już ebookpoint Helionu
Póki co wolę kupować papier w pobliskiej księgarni mam lepszą ofertę książek informatycznych z helonu i po niższej cenie. Fakt faktem, że dzieje się tak głównie dlatego że na książki papierowe jest mniejszy podatek.


03 lis 2011 12:01:00
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Działa już ebookpoint Helionu
Z dużej chmury mały deszcz.
Może za kilka miesięcy jak dodadzą jakąś prozę, coś z tego będzie.


03 lis 2011 17:46:30
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Działa już ebookpoint Helionu
RobertP napisał(a):
Sprawdziłeś za to ceny, ja nie porównywałem. Czyli jeden minus więcej.

No, ja ceny sprawdziłem już kilka dni temu, bo byłem wśród beta-testerów ;) I nawet o cenach z panem Grzegorzem Schwarzem rozmawiałem.

yrol napisał(a):
Zrobiłem wczoraj wywiad z Grzegorzem Schwarzem z Helionu, myślę, że warto się przyjrzeć jego wypowiedziom: http://literalubicyfre.pl/2011/11/03/ni ... schwarzem/

Dzięki, Kamil, fajny tekst!

Znamienne jest to, że jest mowa o tym, że Helion wydaje rocznie koło 500 książek. Ile eBooków ma przybywać w eBookpoint? 20-30 miesięcznie. Bierzemy kalkulator i mamy 240-360 rocznie. W najlepszym przypadku to 72% oferty tylko z danego roku, w najmniej optymistycznym - zaledwie 48%. Te liczby nie przekonują...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


03 lis 2011 18:46:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 gru 2010 12:12:45
Posty: 19
eCzytnik: Sony PRS-600, OYO, iPad, Kindle,
Post Re: Działa już ebookpoint Helionu
Mori napisał(a):
RobertP napisał(a):
Znamienne jest to, że jest mowa o tym, że Helion wydaje rocznie koło 500 książek. Ile eBooków ma przybywać w eBookpoint? 20-30 miesięcznie. Bierzemy kalkulator i mamy 240-360 rocznie. W najlepszym przypadku to 72% oferty tylko z danego roku, w najmniej optymistycznym - zaledwie 48%. Te liczby nie przekonują...


Niestety spora część oferty to tłumaczenia. Licencje nie zawsze pozwalają na sprzedaż bez DRM. W praktyce oznacza to, że takie książki nie pojawią się w ebookowej ofercie. Winy za to nie ponosi Helion.

_________________
Eathan


03 lis 2011 19:02:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2011 22:01:39
Posty: 1
Post Re: Działa już ebookpoint Helionu
Vimes napisał(a):
Fakt faktem, że dzieje się tak głównie dlatego że na książki papierowe jest mniejszy podatek.

bez przesady vat vatem, ale wydanie ok 1k stron na dobrej jakości papierze w full kolorze to jednak inny wydatek niż wypuszczenie tego w PDFie

wiem, że koszty tłumaczenia i praw są prawdopodobnie te same ale ryza zadrukowanego papieru trochę kosztuje

Poza tym w Helionie zawsze chwaliłem sobie 30% dzienny upust na 1 pozycję - jeśli się cierpliwie poczeka to często się udaje kupić sporo taniej nawet niż e-wydanie, a nie sądzę, żeby w takiej promocji pozycje były poniżej kosztów produkcji

Na koniec muszę z przykrością stwierdzić, że na e-booki od helionu przyjdzie mi poczekać do momentu upowszechnienia kolorowego e-inka/u bo książki o fotografii w 16 odcieniach to jednak nie do końca to ;)


03 lis 2011 19:07:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 gru 2010 12:12:45
Posty: 19
eCzytnik: Sony PRS-600, OYO, iPad, Kindle,
Post Re: Działa już ebookpoint Helionu
Vimes napisał(a):
Poza tym w Helionie zawsze chwaliłem sobie 30% dzienny upust na 1 pozycję - jeśli się cierpliwie poczeka to często się udaje kupić sporo taniej nawet niż e-wydanie, a nie sądzę, żeby w takiej promocji pozycje były poniżej kosztów produkcji


Takie promocje będę również na ebookpoint.pl. Poza tym na profilu ebookpoint.pl na FB udostępniono kupn rabatowy (-20%) dla pierwszego tysiąca chętnych. Numer podaję tutaj a po szczegóły zapraszam na profil.

8FC888-DEAE05-E

t3d: odplątałem cytaty

_________________
Eathan


03 lis 2011 21:37:37
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Działa już ebookpoint Helionu
Można już korzystać z pluginu do porównywarki z calibre:

calibre-f164/plugin-ebookpoint-pl-do-calibre-t10485.html

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


04 lis 2011 22:39:46
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: