Teraz jest 19 mar 2024 9:34:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Testy kontrastu ekranów eCzytników - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Testy kontrastu ekranów eCzytników - komentarze
Zapraszamy do komentowania naszego nowego artykułu - Testy kontrastu ekranów eCzytników.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


29 sie 2010 7:38:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: Testy kontrastu ekranów eCzytników - komentarze
To jest dla mnie zaskakujące, że biel jest bielsza w starszej generacji ekranów niż w Pearl, bo np. w Kindle 2 tło nie jest zbyt jasne. Być może występuje rozrzut parametrów ekranów w dość sporym zakresie i takie porównanie na pojedynczych egzemplarzach jest przez to niepełne.


29 sie 2010 8:25:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Testy kontrastu ekranów eCzytników - komentarze
Zbyt duża biel też nie jest przyjemna, mój czytnik w jasnym słońcu razi w oczy. Gdyby zwiększyli biel, mogłoby być jeszcze gorzej - a wiadomo, że regulacji kontrastu przy 16 odcieniach szarości raczej się nie ma co spodziewać. Pójście w stronę lepszej czerni może być dobrym rozwiązaniem.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


29 sie 2010 9:59:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 cze 2010 1:52:18
Posty: 23
eCzytnik: Byl: iRiver Story - Jest: Kindle 3
Post Re: Testy kontrastu ekranów eCzytników - komentarze
Moj tez razi w oczy w sloncu ale jest to spowodowane jego biala obudowa. Musze sprawic sobie jakis czarny pokrowiec i bedzie dobrze.


30 sie 2010 0:29:50
Zobacz profil
Post Re: Testy kontrastu ekranów eCzytników - komentarze
zz12 napisał(a):
To jest dla mnie zaskakujące, że biel jest bielsza w starszej generacji ekranów


Oby to nie było tak, ze jak ludzie chcieli miec czytnik z lepsza czernia to po prostu kuleczka ma wiecej czerni i tyle. skoro sie kreci odpowiednio to mozna po prostu odpowiednio ja ustawic. To oczywiscie komentarz 'od czapy' ale moze tak to jest, ze nie ma tam zadnej nowej technologii ;(


31 sie 2010 21:09:37
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Testy kontrastu ekranów eCzytników - komentarze
szofix8 napisał(a):
Oby to nie było tak, ze jak ludzie chcieli miec czytnik z lepsza czernia to po prostu kuleczka ma wiecej czerni i tyle. skoro sie kreci odpowiednio to mozna po prostu odpowiednio ja ustawic. To oczywiscie komentarz 'od czapy' ale moze tak to jest, ze nie ma tam zadnej nowej technologii ;(

O ile nie wiem, jak konkretnie technicznie to rozwiązano, to na pewno nie jest tak, że zamieniono biel na czerń. Zwróć uwagę, że o ile spadek bieli jest, ale nie za duży, to zysk w przypadku czerni jest dostrzegalny - co skutkuje lepszym wynikiem końcowym (i pokazuje, że jednak prosta zamiana to to nie była :P ).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


31 sie 2010 21:30:01
Zobacz profil WWW
Post Re: Testy kontrastu ekranów eCzytników - komentarze
Ja nie mowie o zamianie ,ale o zwiekszeniu POWIERZCHNI czerni. Taki właśnie byłby skutek tego co napisalem.

Oczywiście dodano nowe oprogramowanie, troszke inny zel w koncu technologia idzie do przodu, ale moze zmiana nie byla jakas strasznie nowatorska.

Nie wiem, tu z mojej strony o zupelnie kosmiczna dywagacja. Nie mam pojecia. Tak somie dumam


31 sie 2010 21:53:56
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Testy kontrastu ekranów eCzytników - komentarze
Nikt chyba nie pisał, że była to zmiana rewolucyjna :-)
Raczej ciągłe ulepszanie i poprawa niż nowatorstwo.

Czaję się teraz na coś 9 calowego, najlepiej właśnie z ekranem Pearl.


01 wrz 2010 16:03:21
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Testy kontrastu ekranów eCzytników - komentarze
nightelf napisał(a):
Czaję się teraz na coś 9 calowego, najlepiej właśnie z ekranem Pearl.

Wygląda więc na to, że czaisz się tylko na DX2, bo Pocketbooki mają mieć Vizplexa na pokładzie. No, chyba że wierzysz, że Asus wypuści wreszcie DRa 900/950 :)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


01 wrz 2010 16:18:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Testy kontrastu ekranów eCzytników - komentarze
Mori napisał(a):
Wygląda więc na to, że czaisz się tylko na DX2, bo Pocketbooki mają mieć Vizplexa na pokładzie. No, chyba że wierzysz, że Asus wypuści wreszcie DRa 900/950 :)

Kindla wolałbym nie, bo nie obsługuje ePUBa.
Za Asusa trzymam kciuki, ale nadziei mam coraz mniej, niestety.
Pewnie trzeba będzie pójść na jakiś kompromis.


02 wrz 2010 0:17:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Testy kontrastu ekranów eCzytników - komentarze
To jest niestety trochę kompromis między jakością wyświetlacza, a funkcjonalnością.
Kindle jest moim zdaniem świetnym urządzeniem - jeśli nie czytasz naszych książek, lub konwertujesz wszystko jak leci.
Ma za to najlepszy ekran. Przy czym obsługa jest wyłącznie przy pomocy przycisków.

Pocketbooki czy Bebooki mają gorsze wyświetlacze, ale obsługują zabezpieczone adeptem pdfy i epuby i można je macać...

Zobaczymy co się jutro okaże...


02 wrz 2010 19:00:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Testy kontrastu ekranów eCzytników - komentarze
Ekran dotykowy rzeczywiscie poprawia nawigacje ale na razie kosztem kontrastu i brudnego od paluchow ekranu. Zly dotyk boli cale zycie i dlatego wybralem Kundelka z Amazonii


02 wrz 2010 19:10:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Testy kontrastu ekranów eCzytników - komentarze
mihu napisał(a):
Ekran dotykowy rzeczywiscie poprawia nawigacje ale na razie kosztem kontrastu i brudnego od paluchow ekranu. Zly dotyk boli cale zycie i dlatego wybralem Kundelka z Amazonii


Nie na Onyxach i Irexach.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


02 wrz 2010 21:45:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Testy kontrastu ekranów eCzytników - komentarze
Magnes napisał(a):
mihu napisał(a):
Ekran dotykowy rzeczywiscie poprawia nawigacje ale na razie kosztem kontrastu i brudnego od paluchow ekranu. Zly dotyk boli cale zycie i dlatego wybralem Kundelka z Amazonii


Nie na Onyxach i Irexach.


A czy one nie mają przypadkiem rysików i ekranu uciskowego? Jeśli tak to dziękuje, postoje. Miałem już różne sprzęty z rysikami i nie zdawało to egzaminu. Jeśli sterowanie ma być dotykowe to tylko na poziomie iphone/ipad i z multitouchem. Inaczej wolę się już męczyć z klawiaturą.


03 wrz 2010 11:46:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Testy kontrastu ekranów eCzytników - komentarze
mihu napisał(a):
A czy one nie mają przypadkiem rysików i ekranu uciskowego? Jeśli tak to dziękuje, postoje. Miałem już różne sprzęty z rysikami i nie zdawało to egzaminu. Jeśli sterowanie ma być dotykowe to tylko na poziomie iphone/ipad i z multitouchem. Inaczej wolę się już męczyć z klawiaturą.


Owszem rysik mają, ale ekran nie jest dotykowy.
Działa na tej samej zasadzie co tablety Wacoma, czyli specjalny rysik i warstwa pod ekranem.


03 wrz 2010 12:01:17
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: