Teraz jest 28 mar 2024 11:39:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Dodatkowy ekran E-Ink do laptopa 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 31 mar 2014 11:07:12
Posty: 6
eCzytnik: PocketBook 626 Touch Lux 2
Post Dodatkowy ekran E-Ink do laptopa
Jesteśmy bardzo ciekawi co myślicie o możliwości podłączenia do komputera drugiego ekranu tym razem w technologii E-Ink (np. za pomocą kabla USB). Załóżmy, że byłby to 9,7 calowy ekran. Kupilibyście taki sprzęt? Jeśli tak jaka cena wchodziłaby w rolę?

Wyobrażamy sobie to w ten sposób, że po podłączeniu dodatkowego ekranu do laptopa wciąż sterujemy wszystkim za pomocą komputera, ekran tylko wyświetla to co znajduje się aktualnie na komputerze. Wszystko wyświetlałoby się na dwóch ekranach: zwykłym LCD zamontowanym w komputerze oraz podłączonym E-Ink. Moglibyśmy np. włączyć daną stronę i wtedy wziąć ekran E-Ink i na nim czytać bądź położyć go przed ekranem LCD, żebyśmy podczas pracy mogli korzystać z ekranu E-Ink (np. podczas żmudnego wpisywania czegoś do Excela).

W związku z tym, że ekran byłby podłączany za pomocą kabla USB mógłby wspomagać laptop, komputer jak również tablet.

Może nasuwają Wam się jakieś funkcje, które powinien posiadać taki ekran bądź macie jakieś wątpliwości odnośnie takiego sprzętu?

Naszym zdaniem jest to dobry pomysł, dzięki któremu w końcu również korzystanie z komputera byłoby bezpieczne dla oczu.
O ile zastosowanie samego ekranu E-Ink w komputerach znacznie ograniczyłoby jego możliwości (oglądanie filmów itp.).
O tyle podłączany drugi ekran E-Ink mógłby doskonale sprawdzić się do czytania wiadomości, artykułów oraz podczas dłuższej pracy na komputerze.

td: połączyłem posty

_________________
Zapraszamy do sklepu z czytnikami: http://www.czytio.pl
Zapraszamy do odwiedzenia bloga o czytnikach: http://www.blog.czytio.pl
oraz naszego profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/Czytio?ref=hl


31 mar 2014 11:49:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2014 0:32:21
Posty: 17
eCzytnik: Onyx Boox C65 AfterGlow
Post Re: Dodatkowy ekran E-Ink do laptopa
Zapomnieliście się przelogować czy po prostu odpowiadacie sami sobie?


31 mar 2014 22:45:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: Dodatkowy ekran E-Ink do laptopa
pn4265 napisał(a):
Zapomnieliście się przelogować czy po prostu odpowiadacie sami sobie?

Tzw. SEO lub bardziej po swojsku - zwykłe spamowanie.


01 kwi 2014 0:40:52
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Dodatkowy ekran E-Ink do laptopa
Rozwiązanie wcale nie nowe i jak komuś zależy i ma umiejętności może sobie tak robić z istniejącymi czytnikami. Planujecie wprowadzenie nowego produktu?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


01 kwi 2014 10:40:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 31 mar 2014 11:07:12
Posty: 6
eCzytnik: PocketBook 626 Touch Lux 2
Post Re: Dodatkowy ekran E-Ink do laptopa
Tak, zastanawiamy się nad wprowadzeniem nowego produktu. Nie zapomnieliśmy się przelogować, ani nie chcieliśmy spamować po prostu po napisania pierwszego postu pomyśleliśmy o podzieleniu się z Wami też naszą opinią. Faktycznie mogliśmy to od razu podpiąć do pierwszego postu.

_________________
Zapraszamy do sklepu z czytnikami: http://www.czytio.pl
Zapraszamy do odwiedzenia bloga o czytnikach: http://www.blog.czytio.pl
oraz naszego profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/Czytio?ref=hl


01 kwi 2014 12:02:00
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Dodatkowy ekran E-Ink do laptopa
Ja uważam, że taki ekran cieszyłby się ograniczonym zainteresowaniem, choć jeślibyście się odpowiednio zakręcili to takie coś mogłoby chwycić w administracji publicznej, która powoli się informatyzuje.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


01 kwi 2014 20:28:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lut 2014 21:55:46
Posty: 66
eCzytnik: Kindle PW2
Post Re: Dodatkowy ekran E-Ink do laptopa
Uważam, że to mogłoby wypalić jakby ludzie zobaczyli jaka to jakość ekran epapierowy. Sam czytam na czytniku, ale czytałbym neta z chęcią na kompie, gdyby technologia na to pozwalała (szybkie odświeżanie, minimalny ghosting) i cena byłaby odpowiednia.

_________________
Poemat Boga-Człowieka:
http://www.duchprawdy.com/poemat.htm


02 kwi 2014 22:01:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2012 9:01:03
Posty: 100
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Dodatkowy ekran E-Ink do laptopa
Cos takiego mogloby sie sprawdzic, ale wg mnie nie jako cos podlaczane usb. Oczywiscie jest to fajny pomysl i zapewne znalazlby niszowe zastosowanie, ale patrzac na polski rynek i to np. jakie rzeczy ludzie kupuja i jaka maja wiedze o sprzecie, to wydaje mi sie, ze takie ekrany mialyby glownie sprzedac sie do osob, ktorzy sa zamozni oraz juz mieli kontakt z czytnikami (czyli na codzien uzywaja czytnikow - na razie jest to mala, choc rozszerzajaca sie grupa).

Lepszym rozwiazaniem byloby zeby to byl po prostu czytnik ebookow z dodatkowa mozliwoscia podlaczenia do komputera przez usb i wyswietlania tego co na ekranie komputera. Temu wrozylbym wiekszy sukces i pojscie w tym kierunku bym polecal:). Takie uniwersalne rozwiazanie mialoby niewatpliwa przewage nad golymi czytnikami ebook :).

Ciekawym pomyslem (chociaz nadal niszowym, chyba ze PR by rozkrecili mode) byloby od razu wbudowanie do laptopow n[p. z 2 strony obudowy ekranu e-ink. I wyobrazmy sobie ze takie urzadzenie to by byla hybryda (z mozliwoscia obrocenia i odczepiania ekranu), ze moze sluszyc jako tablet, albo z drugiej strony jako czytnik ebookow. Dodatkowo jesli ktos czyta na laptopie, moglby sobie obrocic ekran (automatycznie wygaszalby sie wtedy lcd) i czytac na e-ink. Dodajmy do tego, ze mozna by dodac funkcje, ze przy zamknietym laptopie ekran einkowy tez moglby cos wyswietlac (jakies komunikaty), a nawet w jakis sposob mozna by obslugiwac kompa ;).

Geralt


10 lip 2014 10:24:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lip 2014 14:08:13
Posty: 10
eCzytnik: kindle paperwhite
Post Re: Dodatkowy ekran E-Ink do laptopa
wątpię,żeby to weszło do użycia. Chyba będzie trzeba zawsze przerzucać na czytnik rzeczy, które chcemy na takim ekranie zobaczyć


22 lip 2014 14:21:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Dodatkowy ekran E-Ink do laptopa
Jest to do zrobienia, ale trudno będzie to sprzedać. Skoro dało się zrobić nakładkę E Ink na smartfona, to pewnie da się i na laptopa.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


22 lip 2014 17:13:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2014 23:05:49
Posty: 2
Post Re: Dodatkowy ekran E-Ink do laptopa
Witam wszystkich!
Właśnie szukam takiego czytnika - wyświetlacza i tak tu trafiłem. Uważam że to świetny pomysł! Tak dobry że aż dziw bierze że nikt czegoś takiego nie sprzedaje. Moim zdaniem ten kto zacznie sprzedawać dobrze zarobi - wspomniana nie tylko administracja publiczna, biura a właściwie każdy kto musi dłużej pracować na komputerze. Takich osób, które chcą lub muszą jest coraz więcej. Oczy od lcd się męczą, aż bolą. Pewnie ma to negatywny wpływ na zdrowie, wzrok. Kupiłem eczytnik tylko dlatego że czytać dłuższych tekstów na monitorach nie mogę (podłączyć usb byłoby wygodniej niż kopiować). Myślę że elinki będą coraz popularniejsze - aż kiedyś czytanie, przeglądanie internetu na zdrowych dla oczu wyświetlaczach będzie normą. Świat się informatyzuje a tu chodzi o zdrowie i komfort. To jest przyszłość.

Na jakim etapie jest produkt?

@t3d
Mógłbyś podać takie metody?

@Evald
Wyświetlacz jako funkcja czytnika miałby taką wadę że byłby droższy (2w1). Ja np. potrzebuje tylko wyświetlacza. Wyświetlacz na usb można podłączyć pod każdy laptop.


21 gru 2014 1:00:21
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Dodatkowy ekran E-Ink do laptopa
Nie interesowałem się tym tematem specjalnie, ale wiem o 2 możliwościach:
Po podłaczeniu przez usb czytnika z OpenInkpotem (robiłem to w 2008 roku, aktualnie trudno by było dostać taki czytnik): http://morgue.openinkpot.org/wiki/Docum ... ViaXServer

Albo tak: https://www.youtube.com/watch?v=rjTJA4-1cxc - po instalacji ubuntu możesz podpinać się do wyświetlacza w sposób podobny jak powyżej, albo korzystając z jakichś aplikacji typu vnc.

Poza tym podejrzewam, że znalazłoby się z tuzin aplikacji na czytniki z androidem, których teraz coraz więcej.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


21 gru 2014 2:40:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Dodatkowy ekran E-Ink do laptopa
Moim zdaniem bardzo dobry pomysł, tylko, jak ktoś napisał, ważne, żeby taki ekran miał też funkcjonalność czytnika.
Tzn. samodzielnie. Nie podniosło by to znacznie ceny urządzenia a na pewno chętniej wydał bym pieniądze, jeśli to by działało też samodzielnie. Zwłaszcza, że biorąc pod uwagę znaczny rozmiar ekranu (żeby to miało jakiś sens) nie będzie to kosztować 5zł.

Jeśli wypuścicie taki ekran bez możliwości działania samodzielnie jako e-czytnik, natychmiast ktoś wypuści taki z funkcjonalnością czytnika, powiedzmy 50zł drożej. Zgadnijcie, który produkt ludzie kupią? :)

Konieczne funkcjonalność c.d.: możliwość włączenia podświetlania, z regulacją mocy i przydał by się (choć niekoniecznie) dotykowy ekran.

Oczywiście przydało by się, żeby można co innego wyświetlać na obu ekranach, nie koniecznie to samo - jak w zwykłej pracy z 2 monitorami.

Ciekawie by było, jeśli to znacznie nie podnosi ceny (nie jestem zorientowany w koszcie produkcji) jeśli była by też oferowana droższa wersja z kolorowym ekranem, zdaje się, że Pocketbook już taki ma i pewnie inni za chwilę też.


08 sty 2015 0:57:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2014 23:05:49
Posty: 2
Post Re: Dodatkowy ekran E-Ink do laptopa
@t3d dzięki za informacje!
Sam dogrzebałem się tylko połączenia kindle i raspberry pi. OpenInkpot jest już chyba niewspierany, na allegro zszedł niedawno za 100pln Hanvon N516 w sam raz, nie wiem w jak dobrym stanie. Prawdę pisząc mam wątpliwości czy bym sobie poradził z openinkpotem czy obuntu. Zależało by mi żeby czytnik był tylko wyświetlaczem a przeglądanie dokumentów, stron www realizował komputer z normalnymi (wystarczająco mocnymi) komponentami. Vnc wydaje się mi gorszym rozwiązaniem niż usb.

@michalt001 sporo wydasz :)
@czytio.pl
Chińczycy już wam depczą po piętach, wyprzedzili was albo dla was produkują:
http://www.dobreprogramy.pl/Chinski-mon ... 60589.html
http://www.dasung.com.cn/
https://www.youtube.com/watch?v=ldBbVd0kBGE
Dp pisze o cenie 3500pln! Na dziś dla mnie zaporowa, więc zwykły wyświetlacz cz-b był by szczytem, z czasem na pewno stanieje, mam tylko nadzieje że szybko.
Chyba że czytio.pl będzie miało taniej? :)

Opcja pobawienia się obuntu czy openinkpotem nabiera plusów - jak ktoś ma godne uwagi linki nt. tych systemów to poproszę!


28 sty 2015 0:58:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron