Teraz jest 29 mar 2024 1:25:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Wybór czytnika a plany dystrybucji 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 paź 2011 17:50:02
Posty: 12
Post Wybór czytnika a plany dystrybucji
Witam,

W zasadzie jestem nowym użytkownikiem tego forum, jakkolwiek od jakiegoś już czasu dość uważnie śledzę wszelkie wiadomości na temat czytników. Nie chcę zadawać prozaicznych pytań w stylu "jaki czytnik jest najlepszy" lub "który czytnik kupić" bo różnych odpowiedzi będzie tyleż co osób odpowiadających na takie pytanie i generalnie zamiast rzeczowych argumentów raczej ze świętą wojną się trzeba będzie liczyć. Jakąś opinię sobie już wyrobiłem, ale przy okazji stwierdzenia:

Robert ArtaTech napisał(a):
Modele A60 z ekranem Pearl też będą, ale jeszcze nie wiadomo czy nie w wyższej cenie.


z wątku "Czytnik BOOX z serii X61S"

chciałbym się zapytać czy dostępne są plany wydawnicze zawierające jakieś przybliżone choćby daty premier czytników (wraz z ich specyfikacją) dla rynku polskiego?

Pytam ponieważ interesuje mnie kilka kwestii:
1. Ekran Pearl
2. Funkcjonalność Boxa A60 z piórkiem (dotyczy notatek, obsługiwanych formatów, prostoty obsługi),
3. szybki procesor (nie wiem na ile jest to miarodajne ale z różnych filmów pokazujących porównania dostępnych na YT że jednak Booxy dość mocno przegrywają z Kindle i z pocketbookami pro serii 603 na polu kontrastu i szybkości działania.

Do ideału brakuje mi 2 funkcji Kindla - odczytywania również formatu amazona (ale to z tego co zrozumiałem z innych wypowiedzi w stosunkowo prosty sposób da się załatwić konwersją pliku) oraz łączności 3G (jako funkcja przyszłościowa - z racji częstych podróży wymarzoną opcją jest ściągnięcie sobie w pociągu aktualnego wydania interesujących mnie czasopism - tak wiem, w chwili obecnej nie ma praktycznie nic po polsku ;) )

Aktualnie skłaniam się do kupna booxa A60, ale mam obawy czy z racji tego że A60 jest już dłuższy czas na rynku i ciągle pojawiają się wiadomości o ewentualnych nowościach, które mają się ukazać, lub które zostały już wprowadzone na rynek rosyjski...

Z góry dziękuję za odpowiedzi.


17 paź 2011 20:32:14
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Wybór czytnika a plany dystrybucji
W kwestii kontrastu X61S i Kindle 3/4 nie powinny się różnić zupełnie, bo w każdym z tych modeli masz ekran Pearl. Starsze modele, z Vizplexem, przegrywają, ale nie jakoś tak dramatycznie (i prawdą jest, że jak nie będziesz miał porównania, to wcale nie będziesz mieć problemów ze starszym Vizplexem).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 paź 2011 20:39:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 paź 2011 17:50:02
Posty: 12
Post Re: Wybór czytnika a plany dystrybucji
W zasadzie jest to prawda, ale:

1. X61S nie ma ekranu dotykowego (zależy mi na prostym i szybkim robieniu notatek, zaznaczaniu tekstu, prostocie obsługi itp). - notabene X61S prawie już kupiłem, ale doczytałem o kilku jego mankamentach (w mojej ocenie oczywiście) - gdyby jeszcze trochę bardziej stonowany wygląd! (tu A60 jest ideałem ;) )

2. Co do porównania to niby masz rację, ale jeśli się ma okazać że A6x w ciągu miesiąca wyjdzie na polskim rynku z ekranem pearl to po co kupować coś w starej technologii? ;) - różnica w cenie nie ma tu dla mnie specjalnego znaczenia.


17 paź 2011 20:47:34
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Wybór czytnika a plany dystrybucji
Mori napisał(a):
W kwestii kontrastu X61S i Kindle 3/4 nie powinny się różnić zupełnie, bo w każdym z tych modeli masz ekran Pearl. Starsze modele, z Vizplexem, przegrywają, ale nie jakoś tak dramatycznie (i prawdą jest, że jak nie będziesz miał porównania, to wcale nie będziesz mieć problemów ze starszym Vizplexem).


Pozwolę sobie to zakwestionować. Różnica przy porównaniu bezpośrednim jest widoczna na pierwszy rzut oka, choć nie rewolucyjna, ale w używaniu wygląda to inaczej. Na K2 (Vizplex) przeczytałem pół poprzedniej zimy i gdy autobus miał kiepskie światło, musiałem powiększać tekst (z 3 na 4), ale często trzeba było wyciągnąć lampkę. Od stycznia mam K3 i chyba tylko raz musiałem wyciągać lampkę, tak że przestałem ją ze sobą wozić. Gdy jest naprawdę słabe światło, wystarczy powiększyć tekst. To obrazuje (oczywiście subiektywnie) różnicę w kontraście między tymi ekranami.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


17 paź 2011 22:15:41
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Wybór czytnika a plany dystrybucji
nibui napisał(a):
2. Co do porównania to niby masz rację, ale jeśli się ma okazać że A6x w ciągu miesiąca wyjdzie na polskim rynku z ekranem pearl to po co kupować coś w starej technologii? ;) - różnica w cenie nie ma tu dla mnie specjalnego znaczenia.

Och nie, nie sugeruję, że lepiej kupić coś z Vizplexem zamiast Pearla. Mówię tylko, że ludzie czytali (i czytają) na Vizplexie i nie umierają ;)

Vroo napisał(a):
Pozwolę sobie to zakwestionować. Różnica przy porównaniu bezpośrednim jest widoczna na pierwszy rzut oka, choć nie rewolucyjna, ale w używaniu wygląda to inaczej. Na K2 (Vizplex) przeczytałem pół poprzedniej zimy i gdy autobus miał kiepskie światło, musiałem powiększać tekst (z 3 na 4), ale często trzeba było wyciągnąć lampkę. Od stycznia mam K3 i chyba tylko raz musiałem wyciągać lampkę, tak że przestałem ją ze sobą wozić. Gdy jest naprawdę słabe światło, wystarczy powiększyć tekst. To obrazuje (oczywiście subiektywnie) różnicę w kontraście między tymi ekranami.

Ja ze swoim eClicto (a to był w ogóle stary Vizplex, z 4 odcieniami szarości, kontrast 6:1 AFAIR) dawałem radę wieczorami. Warto też zauważyć, że akurat Booxy mają podrasowany Vizplex z kontrastem 8:1, więc nie wypada on aż tak źle w porównaniu do Pearla (choć oczywiście ten drugi jest lepszy -- i tego nie kwestionuję).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 paź 2011 22:27:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Wybór czytnika a plany dystrybucji
nibui napisał(a):
Do ideału brakuje mi 2 funkcji Kindla - odczytywania również formatu amazona (ale to z tego co zrozumiałem z innych wypowiedzi w stosunkowo prosty sposób da się załatwić konwersją pliku)


Booxy czytają format mobi więc jedyne, co trzeba zrobić z książką z amazona to ściągnąć drm.


18 paź 2011 2:33:56
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: