Teraz jest 28 mar 2024 13:50:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
BeBook Plus - recenzja 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2009 9:02:16
Posty: 36
eCzytnik: BeBook Plus
Post BeBook Plus - recenzja
//EDYTOWANE przez Kella

Recenzja przeniesiona na blog:

BeBook Plus - recenzja


22 kwi 2010 10:29:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: bebook plus
Dzięki za recenzję.

Pablos napisał(a):
Do tego trzeba też doliczyć, iż bateria sama w sobie pełną pojemność osiągnie gdzieś dopiero po czwartym, piątym ładowaniu


Podaj źródło tej informacji. Akumulator w czytniku to Li-Ion. Takich akumualtorów się nie formuje.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


22 kwi 2010 12:40:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2009 9:02:16
Posty: 36
eCzytnik: BeBook Plus
Post Re: bebook plus
No, to skoro się według Ciebie nie formuje, to ok - uznajmy, iż tego nie napisałem.


22 kwi 2010 12:57:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: bebook plus
Nie według mnie tylko po prostu - się nie formuje. Jeśli uważasz inaczej - jesteś w błędzie, co więcej rozsiewasz mity.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


22 kwi 2010 13:39:38
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: BeBook Plus - recenzja
Bardzo dobry tekst! Mam tylko 2 małe uwagi :
* bateria to nokiowa BL-4C.
* można dodać, że polskie znaki w epub można uzyskać też dodając na końcu nazwy pliku ".fb2"

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


22 kwi 2010 19:22:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 maja 2009 13:34:01
Posty: 17
Post Re: BeBook Plus - recenzja
Mam pytanie odnośnie polskich czcionek w epub. Otóż w recenzji jest napisane, że można polskie czcionki dodać w osobnym folderze. Na końcu natomiast jest napisane, że koniecznie trzeba edytować sam plik tekstowy by uzyskać polskie znaki.

Sam posiadam cybook'a i natywne też nie ma polskich liter w epubach. Można to łatwo naprawić, bo do cybook'a można wgrywać własne czcionki ttf. Wystarczyło, że podłączyłem czytnik do kompa i przerzuciłem sobie na cybook'a czcionkę georgia z windowsa (moja ulubiona do czytania). Od tego momentu jakiego epuba bym nie czytał, to używając tej czcionki mam polskie znaki. Tak samo w ebookach zakupionych w sklepie.

Z pierwszej wzmianki w recenzji wywnioskowałem, że problem jest podobny jak w moim cybook'u, ale z zapisu na końcu wywnioskowałem, że jest inaczej (autor podaje jako alternatywę edycji książki jedynie Openinkpot, lub zmiany wprowadzone przez Adobe) . Jak to więc dokładnie wygląda?


23 kwi 2010 9:27:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: BeBook Plus - recenzja
Epuby trzeba przerabiać w sposób podany w tym temacie:

epub-f157/polskie-znaki-na-stale-wpisane-w-epub-t8678.html

Podobno działa też dodanie do epuba końcówki .fb2 (np. King Stephen - Pod Kopułą.epub.fb2). Spróbowałem raz i nie zadziałało, jak wrócę z pracy, to znowu przetestuję.


23 kwi 2010 12:03:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2009 9:02:16
Posty: 36
eCzytnik: BeBook Plus
Post Re: BeBook Plus - recenzja
czyli krótko mówiąc - należy jednocześnie dodać folder z czionkami, a do tego jeszcze edytować plik samej książki, konkretnie plik odpowiedzialny za styl - *.css, by książka wiedziała o którą czcionkę nam chodzi. Jeśli w Cybooku wystarczy dodać same czcionki żeby było po problemie - szczerze zazdroszczę :)


25 kwi 2010 10:45:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: BeBook Plus - recenzja
Nieee... Tworzysz na karcie pamięci folder "fonts", tam wrzucasz czcionkę. Potem w opcjach możesz sobie wpisać skrypt - i już nie musisz potem nic więcej edytować, Calibre od razu tak Ci przerobi książkę, że tylko wrzucić na czytnik i odpalać.


25 kwi 2010 19:00:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2009 9:02:16
Posty: 36
eCzytnik: BeBook Plus
Post Re: BeBook Plus - recenzja
No proszę, recka zawiera poważny błąd. Napisałem w niej (w dobrej wierze oczywiście) że w momencie, gdy doczekamy się konkretnej księgarni w Polsce będzie problem z uzyskaniem polskich znaków, ze względu na zabezpieczenie książek. Sam BeBook Plus nie widzi polskich ogonków, zamieniając je na znaki zapytania (Adobe Digital Editions itd.) Napisałem, że rozwiązaniem będzie openinkpot.

Ale nie będzie.

Na tym urządzeniu nie da się zainstalować openinkpota. Najpierw myślałem, że to ja jestem głupi, ale okazało się, że nie w tym wypadku:
http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=87765

Zonk :(

EDIT: zresztą na stronie projektu też jest napisane, że BeBook Plus 2010 Edition nie ma wsparcia :/


11 lip 2010 13:43:18
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: BeBook Plus - recenzja
Pablos napisał(a):
Napisałem, że rozwiązaniem będzie openinkpot.

Ale nie będzie.

Na tym urządzeniu nie da się zainstalować openinkpota.

Problem z OpenInkpotem jest taki, że wciąż brakuje rąk do pracy. W dodatku od dłuższego czasu priorytetem jest hanvon n516, bo ukraiński dystrybutor sprzedaje go już z fabrycznie zainstalowanym OpenInkpotem (i płaci zespołowi za robienie zamówionych przez siebie rzeczy). Z tego powodu pozostałe czytniki są nieco w tyle i nie ma wsparcia dla V5 (bebook mini) ani V3+ (nowszy bebok one). Pewnie gdyby pojawił się jakiś nowy developer posiadający takie modele, to wsparcie pojawiłoby się w ciągu kilku dni...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


12 lip 2010 8:14:59
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron